Dom Anthony'ego Hopkinsa wystawiony na sprzedaż
Fot. East News/Getty Images
domy gwiazd

Przerażająca historia domu Anthony'ego Hopkinsa!

Teraz aktor chce go sprzedać za 11,5 miliona dolarów…

Redakcja VIVA! 20 lutego 2020 21:00
Dom Anthony'ego Hopkinsa wystawiony na sprzedaż
Fot. East News/Getty Images

Anthony Hopkins postanowił sprzedać willę w Malibu, której był właścicielem od 2001 roku. Wtedy zapłacił za dom 3,8 miliona dolarów, teraz chce otrzymać za niego 11,5 miliona dolarów. Historia domu sprawia jednak, że jest naprawdę wyjątkowy. Nieruchomość położona jest na klifie, z którego rozciąga się niesamowity widok na Ocean Spokojny. Zbudowana w latach 50. XX wieku rezydencja przypomina nieco angielski dwór. W środku znajduje się pięć sypialni i pięć łazienek.

Historia domu Anthony'ego Hopkinsa

Hopkins ma szczęście, bo jego dom przetrwał niszczycielski pożar Woolsey w 2018 roku, który zniszczył znaczną część tego obszaru Malibu. Dom sąsiada Hopkinsa nie miał tyle szczęścia - został całkowicie zniszczony w ogniu. Patrząc na zdjęcia, willa Hopkinsa stoi dosłownie na krawędzi klifu! Widok jest przerażający, a zarazem fascynujący.

Dlaczego Hopkins sprzedaje dom? Podobno chce mieszkać bliżej centrum Los Angeles. On i jego żona, Stella Hopkins są już właścicielami dwupokojowego mieszkania w dzielnicy Pacific Palisades, które kupili w 2016 roku. Mają też nowoczesny dom, który kupili pod koniec 2018 roku za 6,6 miliona dolarów. Na początku 2019 roku zainwestowali w trzecią nieruchomość w okolicy - zabytkowy kolonialny budynek z lat 40. XX wieku.

Dom Anthony'ego Hopkinsa wystawiony na sprzedaż
Fot. East News

Wnętrza domu Anthony'ego Hopkinsa

W domu znajdują się to dwa kominki - jeden w salonie. Z główną sypialnią sąsiaduje łazienka z sauną i oknem na całą ścianę. Nie ma to jak obserwować plażę i ocean podczas kąpieli w wannie. Na tyłach posiadłości znajduje się niewielki trawnik, który ciągnie się do krawędzi urwiska.

Dom Anthony'ego Hopkinsa wystawiony na sprzedaż
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.