Your Diamond Story by Apart
Fot. Materiały prasowe
PARTNER

Poznaj niezwykłą historię diamentów!

Przekonaj się, co czyni je wyjątkowymi!

Xymena Borowiecka 1 grudnia 2018 10:07
Materiał partnera
Your Diamond Story by Apart
Fot. Materiały prasowe

Diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety - śpiewała niegdyś Marylin Monroe. I choć od pamiętnego wykonania minęły dekady, to fraza wciąż wydaje się być aktualna. Skojarzenia, które przywodzą to niezmiennie klasa, szyk, styl i... wieczna, niekończąca się miłość. Dlatego, jeśli i wy należycie do grona miłośniczek tych przepięknych kamieni szlachetnych, koniecznie poznajcie ich niezwykłą historię, w której poprzez kolekcję Your Diamond Story swój udział ma marka APART.

Your Diamond Story by Apart
Fot. Materiały prasowe

Niezwykłe pochodzenie

Diament jest kamieniem powstałym w głębi Ziemi za sprawą cudownego zbiegu okoliczności. Około 160 kilometrów pod powierzchnią obecnie stabilnych tektonicznie obszarów naszej planety, zaistniały wyjątkowe warunki, w których doszło do krystalizacji najpiękniejszej formy węgla - diamentu. Prawdopodobnie, w wyniku niezwykle gwałtownych erupcji wulkanicznych kryształy dotarły bardzo blisko powierzchni Ziemi, skąd zaczęto je wydobywać. Dziś, największe ich złoża znajdują w północnej Australii, na Syberii, w Afryce środkowej i południowej oraz w Kanadzie. Te, z kolekcji Your Diamond Story, jak wszystkie diamenty w APART, pochodzą z miejsc wolnych od konfliktów zbrojnych.

Droga do perfekcji, czyli jak powstaje kolekcja Your Diamond Story

Aby wydobyć z diamentów maksimum wyjątkowego piękna, eksperci Your Diamond Story starannie sortują kamienie i wybierają tylko te, najdoskonalsze pod względem wagi, barwy i czystości. Proces ten wymaga dużej wiedzy, skrupulatności, a także doświadczenia. Twój brylant na początku jest nieoszlifowanym, niepozornym kryształem. Zauważenie w nim potencjału przemiany w prawdziwy klejnot to nie lada sztuka.

Your Diamond Story by Apart
Fot. Materiały prasowe

Proces przemiany niepozornej bryły w lśniący klejnot rozpoczyna się od przecięcia kryształu przy pomocy lasera. Następny etap to formowanie charakterystycznego kształtu stożka. Zwieńczeniem tych procesów jest ręczne szlifowanie poszczególnych faset, wymagające nieprzeciętnych umiejętności. Dzięki niezwykłej precyzji mistrza szlifierstwa, Twój brylant ożywa, by zachwycać swym blaskiem przy każdym spojrzeniu.

Your Diamond Story by Apart
Fot. Materiały prasowe

Zanim jednak brylant zostanie oprawiony w szlachetny kruszec, poddawany jest procesowi certyfikowania, według cech 4C, które określają jego wartość.

Certyfikat dokumentuje poszczególne cechy brylantu, a także zawiera jego unikatowy numer. Oprócz certyfikatu, do biżuterii dołączona jest także książeczka. Opisuje ona drogę, jaką przebył brylant, by w końcu zalśnić wśród twojej biżuterii. Opisom towarzyszą zdjęcia z poszczególnych etapów pracy nad diamentowym kryształem. Ten szczególny, bardzo indywidualny dodatek wyróżnia kolekcję Your Diamond Story na tle innych.

Your Diamond Story by Apart
Fot. Materiały prasowe

Wyjątkowa oprawa

W biżuterii Your Diamond Story oprawa dorównuje doskonałości diamentów. Wykonana jest ze stopu 18-karatowego złota próby 750 i nie zawiera on niklu. Wzory urzekają klasycznymi, ponadczasowymi liniami. Pełne szyny pierścionków zapewniają solidność konstrukcji, a półokrągły profil wewnętrzny gwarantuje komfortowe użytkowanie.

Your Diamond Story by Apart
Fot. Materiały prasowe

Prezent, który spełnia marzenia

Diamenty z kolekcji Your Diamond Story mają szczególną wartość, dlatego APART przekazuje je nowym właścicielom w specjalnej szkatułce, umożliwiającej przechowywanie biżuterii we właściwy sposób. 

Niech diamenty zalśnią specjalnie dla ciebie!

Your Diamond Story by Apart
Fot. Materiały prasowe

Biżuteria dostępna jest w salonach APART i na apart.pl.

Materiał powstał we współpracy z marką APART.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?