Wystawa „Maciej Zień. Mojo” w Łazienkach Królewskich w Warszawie
Fot. Katarzyna Kalumiere // KASSAI Production
ZE ŚWIATA MODY I SZTUKI

Wystawa kreacji Macieja Zienia w Łazienkach Królewskich w Warszawie!

To tu projektant zaczynał swoją karierę!

Marcin Brzeziński 7 maja 2019 12:29
Wystawa „Maciej Zień. Mojo” w Łazienkach Królewskich w Warszawie
Fot. Katarzyna Kalumiere // KASSAI Production

Po 17 latach Maciej Zień powraca do Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie. To tu w 2001 roku odbywał się debiutancki pokaz kolekcji młodego projektanta. Maciej Zień stawiał wtedy pierwsze kroki w świecie mody. Nikt jeszcze nie wie jak potoczy się jego kariera. W wieku 40 lat wraca do Pałacu, aby ponownie zaprezentować swoje najnowsze prace. Tym razem w formie wystawy.
Od dziś odwiedzający Łazienki będą mieli wyjątkową okazję zobaczyć prace Zienia z bliska, przyjrzeć się cięciom, zdobieniom i detalom ubiorów.

Co zobaczymy na wystawie „Maciej Zień. Mojo”?

Wystawa Maciej Zień. Mojo prezentuje sylwetki z najnowszej kolekcji projektanta, inspirowanej epoką stanisławowską, letnią rezydencją Stanisława Augusta Poniatowskiego - ostatniego króla Polski oraz wydarzeniami, które miały tu miejsce. Mojo to próba wyobrażenia, jak wyglądałby styl życia współczesnej mieszkanki pałacu i jej rytm dnia od niespiesznego poranka przez wypełnione służbowymi obowiązkami popołudnie, po wieczorne wyjście.
„Pałac na Wyspie to kopalnia tematów ikonograficznych, scen rodzajowych, alegorii, motywów fauny i flory, które zainspirowały mnie do stworzenia kolekcji. To co mnie zachwyca w kobietach to siła, niezależność, przebojowość i chęć przełamywania konwenansów. Dlatego też w swoich projektach połączyłem historię z nowoczesnością łącząc jedwabne żakardy, muśliny czy organzy zestawiając je z nowoczesnymi printami”, powiedział Maciej Zień.

Kim byłaby dziś mieszkanka pałacu?

Autorką kolaży jest artystka Rita Zimmermann, która współpracowała między innymi z domem mody Gucci czy zespołem Clean Bandit. Połączenie wyjątkowego spojrzenia Zimmermann z doświadczeniem i wizją Zienia daje piękną opowieść w postaci kolekcji, która jest próbą odpowiedzi na pytanie - kim mogłaby być współczesna mieszkanka Pałacu? Wystawę można oglądać od 7 maja do 7 czerwca na pierwszym piętrze Pałacu na Wyspie w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

Wystawa „Maciej Zień. Mojo” w Łazienkach Królewskich w Warszawie
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?