Jak można odsprzedać je z zyskiem? 

Aleksandra Trendak 25 października 2022 14:30

Wszystkie kobiety je uwielbiają, coraz więcej mężczyzn po nie sięga, a jak się okazuje mogą też być świetną lokatą kapitału. Mowa oczywiście o torebkach, które w burzliwych i ciężkich czasach spowodowanych galopującą inflacją i wojną, mogą być dobrą lokatą pieniędzy. Powstała w 2014 roku firma Rebag szybko stała się liderem na rynku odsprzedaży luksusowych torebek i innych akcesoriów jak biżuteria, zegarki i wyroby skórzane. Na ich platformie można znaleźć tysiące produktów oraz bardzo ciekawy raport Clair, w którym przedstawia zmiany na rynku dóbr luksusowych związanych z zachowaniem wartości produktów danej marki w procesie odsprzedaży. Sprawdźcie w jakie modele torebek warto inwestować! 

ZOBACZ TEŻ: Trendy na jesień 2022: kultowe sukienki, które stały się hitem na TikToku!

Najbardziej pożądane torebki marek luksusowych 

W tegorocznym zestawieniu na prowadzenie wychodzą trzy kultowe domy mody, a są nimi Hermes, Louis Vuitton oraz Chanel. Pierwsza marka w przeciągu ostatniego roku sprzedała swoje towary za średnio 103% początkowej ceny detalicznej, podobnie dobrym wynikiem może pochwalić się Louis Vuitton, którego odsprzedaż osiągnęła 92%. Ostatnia firma założona przez Coco Chanel może pochwalić się zwiększeniem swojej wartości wraz ze wzrostem ceny na rynku pierwotnym, aż o 12 punktów procentowych do średniej wartości odprzedaży na poziomie 87%. Dyrektor generalna i założycielka firmy Rebag – Charles Gorra, wszystkie te wyniki podsumowała w następujący sposób: 

Tendencje zakupowe konsumentów w ciągu ostatniego roku bardzo się zmieniły. Tegoroczny raport Clair (…) pokazał, że klienci podejmują świadome decyzje dotyczące zakupów, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Mamy nadzieję, że te spostrzeżenia będą zapewniać przejrzystość na rynku dóbr luksusowych, wydłużać cykl życia produktu i zachęcać do cyrkularności mody. 

Jednak wielkim wygranym tegorocznego rankingu okazała się firma Telflar! W 2021 roku dołączyła do oferty strony Rebag i bardzo szybko stała się hitem sprzedażowym. Z czego jest znana? Dziesięć lat temu marka wypuściła torbę “The Bushwick Birkin”, która nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem, gdyż jest “typową” shopperką, którą można dostać w trzech rozmiarach (małym, średnim i dużym), a jej klasyczny prostokątny kształt urozmaicają paski na ramię, górny uchwyt oraz okrągłe logo “T” wytłoczone na wegańskiej skórze. Ogromną popularność i status ikony zyskała dzięki takim gwiazdom jak Oprah Winfrey, Madonna oraz Dua Lipa, a w ostatnim albumie Beyonce “Summer Renaissance”, w utworze “Renaissance” można usłyszeć wzmiankę o niej. Od czasu wydania płyty, czyli lipca 2022 na rynku odsprzedaży osiągnęła aż 195% wartości, co sprawia, że jest idealną torebką pod inwestycje, która ma większą wartość w drugim obiegu niż nowa, świeżo wyprodukowana sztuka. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @telfarglobal

Choć rok 2022 może wydawać się bardzo ciężki dla marek luksusowych, wbrew pozorom one wciąż odnotowują imponujące wzrosty. Widać to najbardziej wśród włoskich marek, takich jak Prada, Fendi, Gucci oraz Bottega Veneta, których akcje poszły aż o 10 punktów procentowych w górę w porównaniu z poprzednim rokiem. Taki wzrost Prada zawdzięcza przede wszystkim współpracom w limitowanych edycjach z takimi osobami, jak Cassius i Damien Hirst. Również wiele gwiazd i influencerek pokazuje się z torebkami Prady, między innymi Kendall Jenner oraz Bella Hadid. Firma Gucci za to duży wzrost popularności zyskała za sprawą filmu “Dom Gucci”, który w prawdzie był bardzo ostro skrytykowany przez krytyków filmowych, ale sprawił, że klienci zaczęli widzieć w marce coś więcej niż tylko produkty. Dodatkowo innowacyjne kampanie reklamowe, które Alessandro Michele uskutecznia oraz kolekcja z Harrym Stylesem, sprawiły, że o firmie znowu jest głośno. Sprawdźcie w naszej galerii w jakie torebki warto inwestować w tym roku.  

1/6
Telfar
Copyright @Materiały prasowe
1/6

Torebki, w które warto inwestować: Telfar Shopping Tote

2/6
Prada
Copyright @Materiały prasowe
2/6

Torebki, w które warto inwestować: Prada Re-Edition 2000 Hobo

3/6
Louis Vuitton
Copyright @Materiały prasowe
3/6

Torebki, w które warto inwestować: Louis Vuitton Petite Accessoires

4/6
Gucci
Copyright @Materiały prasowe
4/6

Torebki, w które warto inwestować: Gucci Soho Chain Crossbody

5/6
Fendi
Copyright @Materiały prasowe
5/6

Torebki, w które warto inwestować: Fendi Baguette

6/6
Chanel
Copyright @Materiały prasowe
6/6

Torebki, w które warto inwestować: Chanel Wallet on Chain

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.