Kolekcja butów Gigi Hadid dla marki Stuart Weitzman
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA MODY

Gigi Hadid zaprojektowała kolekcję butów dla marki Stuart Weitzman! A zrobiła to w szczytnym celu!

Marcin Brzeziński 27 października 2016 07:30
Kolekcja butów Gigi Hadid dla marki Stuart Weitzman
Fot. Materiały prasowe

Jedna z najbardziej pożądanych modelek świata Gigi Hadid zaprojektowała mini kolekcję butów dla słynnej marki Stuart Weitzman. Jeśli o niej jeszcze nie słyszeliście, to już wyjaśniamy, że jest ona równie ceniona co Manolo Blahnik czy Christian Louboutin. A być może nawet odniosła większy sukces. Dość powiedzieć, że jej twórca, Stuart Weitzman sprzedał ją w 2015 roku firmie Coach za… 574 miliony dolarów. Już przed sprzedażą był zresztą bajecznie bogaty. W 2014 roku kupił na aukcji w Sotheby’s tak zwany „najsłynniejszy znaczek pocztowy świata” (jednocentowy znaczek z Gujany Brytyjskiej) za… prawie 9,5 miliona dolarów!

 

Kolekcja butów Gigi Hadid dla marki Stuart Weitzman
Fot. Materiały prasowe

Gigi Hadid w butach zaprojektowanych dla marki Stuart Weitzman.

 

Polecamy też: Supermodelka Gigi Hadid zaprojektowała kolekcję dla marki Tommy Hilfiger! Mamy zdjęcia!

 

Buty w szczytnym celu

Ale wracajmy czym prędzej do naszej Gigi Hadid! Modelka była gwiazdą sesji reklamowych Stuarta Weitzmana od dwóch sezonów. Teraz zaś wystąpiła również w roli projektantki i stworzyła dla marki parę sznurowanych botków na wysokim obcasie. Kosztujące ponad 500 dolarów (czyli około 2 tysięcy złotych) buty będą dostępne w trzech kolorach: srebrnym, miedziany i czarnym (ta wersja wykonana jest z imitacji krokodylej skóry). Choć jej kolekcja jest naprawdę miniaturowa Gigi Hadid nie kryje entuzjazmu: „To było naprawdę ekscytujące doświadczenie! Wszystko było podniecające; od wyboru materiałów po projektowanie specjalnego pudełka. Jestem szczęśliwa, że w końcu mogę pokazać światu moje botki. Oto one!”. W świecie mody podobne wydarzenie wymaga specjalnej oprawy. Reklamę botków w trzech kolorach wyreżyserował więc nie byle kto, bo sam… James Franco. Ale dosyć złośliwości! Zyski ze sprzedaży kolekcji będą bowiem przekazane organizacji Pencils of Promise, która zajmuje się budowaniem szkół w najbiedniejszych regionach świata. A zatem… tak trzymaj, Gigi!

 

Kolekcja butów Gigi Hadid dla marki Stuart Weitzman 	Kolekcja butów Gigi Hadid dla marki Stuart Weitzman
Fot. Materiały prasowe

Buty zaprojektowane przez Gigi Hadid dla marki Stuart Weitzman.

 

Polecamy też: Jeśli tańczyć w szpilkach, to tylko od Louboutina! Nie wierzycie? Zobaczcie ten film!

 

Kolekcja butów Gigi Hadid dla marki Stuart Weitzman
Fot. Materiały prasowe

Gigi Hadid  i James Franco na planie filmu reklamującego kolekcję butów Stuart Weitzman.

 

Polecamy też: Z nowym zapachem Tommy'ego Hilfigera możesz pachnieć jak... Gigi Hadid! Poznaj „The Girl’’

 

Zobaczcie film reklamujący kolekcję butów Gigi Hadid dla marki Stuart Weitzman!

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.