europecore to nowy modowy trend TikToka
Fot. instagram: @ sofiarichiegrainge
o tym się mówi!

Europecore to nowy modowy trend TikToka

Na czym polega nowa fascynacja influencerek?

Wiktoria Oskroba 17 sierpnia 2023 17:00
europecore to nowy modowy trend TikToka
Fot. instagram: @ sofiarichiegrainge

Niełatwo nadążyć za bieżącymi tendencjami modowymi na TikToku. Szczególnie latem zalewa nas niezliczona ilość inspiracji na wakacyjne stylizacje. Problem w tym, że jeśli chcemy być zawsze na czasie z trendami TikToka i zaczynamy kompletować garderobę, już pojawia się kolejny #...core. Po wariacjach na temat Barbie, Tomato Girl, Syrenki, czy utrzymującego się nadal dyskretnego luksusu, mamy nieco ułatwione zadanie. Wśród ostatnich wakacyjnych trendów znalazł się Europecore. Na czy polega nowy trend?

ZOBACZ TAKŻE: Najmodniejsze torebki na jesień z pokazów!

Europecore: nowy, stylowy trend na TikToku

Ciężko znaleźć tu odniesienie do naszego kraju, bo trend dotyczy wakacyjnego stylu turystów podróżujących do Europy. Niezależnie jednak, gdzie się znajdujemy, chcąc podążać za trendem #europecore, wystarczy stworzyć look, który kreują trendsetterki odwiedzające luksusowe europejskie kurorty. Możliwości jest wiele!

Europecore inspirowany jest wielkimi podróżami do Europy

Obecnie, kiedy podróże zagraniczne stają dobrem luksusowym, można porównać je do XVIII-wiecznych Grand Tour, podczas których młodzi arystokraci z Anglii odwiedzali najważniejsze europejskie ośrodki, zwłaszcza we Włoszech. Gwiazdy, które dziś wybierają do luksusowych śródziemnomorskich kurortów, chętnie dzielą się swoimi stylizacjami na Instagramie. Jaki jest więc styl Europecore?

ZOBACZ TEŻ: Wielki powrót: supermodelki w Vogue i kolekcji Victoria's Secret

Jak stworzyć stylizację zgodnie z trendem Europecore?

Ten trend jest dużym ułatwieniem dla tych, którzy do tej pory podążali za innymi tendencjami TikToka. Zależnie z kogo chcemy czerpać inspirację, możemy stworzyć niezliczoną ilość stylizacji. Ważne jest przede wszystkim to, żeby nasz look wprawiał nas w wakacyjny nastrój. 

Wśród najpopularniejszych influencerek, które najbardziej inspirują tiktokerki swoimi letnimi stylizacjami są m.in. Kylie Jenner, Bella Hadid, Kim Kardashian czy Sofia Richie. Łatwo zauważyć, że ich looki obfitują w lejące, satynowe sukienki czy lekkie bawełniane z bufiastymi rękawami. To jednak nie wszystko. Idąc za tropem Kardashianek, okazuje się, że ich stylizacje ze sportowymi koszulkami piłkarskimi, to także gorący trend w duchu Europecore. 

Kendall Jenner i Kourtney Kardashian w Cannes

europecore to nowy modowy trend TikToka
Fot. J. Almasi/GC Images

Jeśli chcecie podążać za Europecore w klimacie retro, postawcie na look w stylu dawnych ikon mody wypoczywających nad Morzem Śródziemnym, jak np. Romy Schneider, Jane Birkin czy Grace Kelly. Wystarczy baza z naturalnych materiałów, takich jak len i bawełna, neutralne kolory i elegancki kapelusz! Jaka będzie Twoja stylizacja w duchu Europecore?

Grace Kelly podczas wakacji na Majorce, 1960

europecore to nowy modowy trend TikToka
Fot. Europa Press/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.