trendy-jesien-zima-2020-to-najmodniejsze-kolory-ubran-na-nowy-sezon-wedlug-pantone
Fot. IMaxTree
TRENDY JESIEŃ 2020

Trendy jesień-zima 2020. To najmodniejsze kolory ubrań na nowy sezon według Pantone

Jaką paletę barw wybierzesz?

Paulina Filipowicz 14 listopada 2020 15:29
trendy-jesien-zima-2020-to-najmodniejsze-kolory-ubran-na-nowy-sezon-wedlug-pantone
Fot. IMaxTree

Instytut Pantone, specjaliści od identyfikacji kolorystycznej i barwnych trendów, tworzą palety inspiracji na poszczególne sezony. Raport oparty o analizy trendów i panujących tendencji w kulturze, lifestyle'u, a nawet mediach społecznościowych, wskazuje, jakie kolory będą królować w ciągu najbliższych miesięcy w designie, modzie i branży urodowej.

Trendy jesień-zima 2020. To najmodniejsze kolory ubrań na nowy sezon według Pantone

Instytut Pantone przygotował raport "Must-Have Colors for Fall 2020", w którym przedstawione zostały najmodniejsze kolory na jesień i zimę 2020. Dobór palety barw nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać, a kolory uznane na najbardziej popularne w nowym sezonie bardziej kojarzą się z latem niż zimnymi dniami. Jednak ciężko nie uwierzyć Pantone, które do przygotowania raportu użyło na­rzę­dzia opar­tego na sztucz­nej in­te­li­gen­cji! Ana­li­zę tren­dów przeprowadzono poprzez śledzenie tendencji w mediach społecznościowych i wy­od­ręb­nio­no, ja­kie ko­lo­ry bę­dą naj­mod­niej­sze.

Trendy jesień-zima 2020. Mięta

Według Pantone absolutnym hitem sezonu jesień-zima 2020/2021 jest odcień miętowy. Instytut wyodrębnił kilka odcieni mięty, jak Water Fall, Ultra Marine Green czy Misty Jade, który ma być najpopularniejszą z kolorystycznych wariancji.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🍈🍈Thousand and 1 ways now up on site ! 🍈🍈

Post udostępniony przez rosie_assoulin (@rosie_assoulin)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

One with nature. Photograph by @_jeremyeverett #nanushka

Post udostępniony przez NANUSHKA (@nanushka)

Trendy jesień-zima 2020. Kolory ziemi

Kolory ziemi połączą nas z naturą, która w tych pandemicznych czasach, jest nam potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Pantone wyróżniło trzy szczególnie modne odcienie, jak jasny brąz nazwany Tawny Birch, prawie beżowy Sheepskin oraz wyblakłą oliwkową zieleń, czyli Military Olive.

Trendy jesień-zima 2020. Pastele

Pastelowe kolory, które latem były właściwe wszechobecne, zostają z nami na dłużej. Pantone szczególnie wyróżnił liliowy fiolet czyli Lupine, błękit o nazwie Blue Topaz oraz pudrowy róż Blushing Pink.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Paris keeps me fit

Post udostępniony przez Xenia Adonts (@xeniaadonts)

Trendy jesień-zima 2020. Niebieski

Niebieski odcień wraca do gry. To w końcu Classic Blue został okrzyknięty przez Pantone za kolor roku 2020. W tym sezonie będziemy nosić jego różne wariancje od turkusowego Blue Burd poprzez wyblakły odcień Marina, aż po wyrazisty True Blue.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Balenciaga (@balenciaga)

 Trendy jesień-zima 2020. Róż

Ta zima z pewnością nie będzie smutna, gdy w szafach zagości róż. Pantone proponuje szeroką paletę kolorów. W nowym sezonie w modzie królować będzie prawie neonowy Pink Lemonade, bardziej stonowany Cabaret, wyblakły Pale Blush, a także wyrazisty Very Berry.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

What made you happy today? 💕

Post udostępniony przez MATILDA DJERF (@matildadjerf)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez H A N N A SCHÖNBERG (@hannaschonberg)

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.