Tommy Jeans w Roblox
Fot. Instagram@tommyjeans
Ze świata mody

Marka Tommy Hilfiger rozszerza współpracę z platformą Roblox

Kolejny duży krok w metaversum? 

Aleksandra Trendak 17 czerwca 2022 17:30
Tommy Jeans w Roblox
Fot. Instagram@tommyjeans

Coraz więcej luksusowych marek wchodzi do Metaverse. Liderem w tej dziedzinie jest Tommy Hilfiger, który mocno „zanurzył się” w wirtualnym świecie i stopniowo rozszerza w nim swoją działalność. Organizował w nim już pokazy mody, uczestniczył w pierwszym wirtualnym tygodniu mody, a teraz rozszerza współpracę z platformą ROBLOX i otwiera TOMMY PLAY! Czym jest ROBLOX? Jak będzie wyglądał internetowy świat Tommy’ego Hilfigera? O tym w naszym artykule.

CZYTAJ TEŻ: Moda w metaverse: już film science-fiction czy jeszcze rzeczywistość?

ROBLOX x Tommy Hilfiger 

Na początku warto wiedzieć czym jest ROBLOX. To internetowa platforma, w której tworzy się postać i można rozmawiać z innymi użytkownikami lub grać w grę zręcznościową. Natomiast Tommy Play ma być projektem trafiającym do młodego pokolenia właśnie poprzez zabawę. Wchodząc do świata Tommy Play na platformie ROBLOX będzie można zobaczyć świat inspirowany Brooklynem, pokryty charakterystycznym graffiti wykonanym przez brooklyńskich wirtualnych artystów, czyli Kel, Zero, Rebel i Viloe. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez WWD (@wwd)

Świat Tommy Play 

Co można znaleźć w Brooklynie stworzonym przez markę Tommy Hilfiger na platformie ROBLOX? Tommy Play ma odzwierciedlać korzenie Tommy Jeans, które leżą w kulturze ulicznej. W wirtualnej przestrzeni użytkownicy będą mogli cieszyć się podnoszącymi poziom adrenaliny aktywnościami, za które zyskają żetony, które będą mogli wymienić na nowe wirtualne rowery lub ubrania marki Tommy Jeans. Aby je zdobyć, wystarczy wykonywać efektowne skoki i triki na rowerze BMX, który umożliwia eksplorowanie mapy na różnych wysokościach - od podziemi metra po dachy budynków. Jednak główną atrakcją jest wirtualny skatepark, na którym użytkownicy mogą rozwijać swoje umiejętności i mierzyć się w zawodach rowerowych, których wyniki są śledzone i pokazywane na specjalnej tablicy liderów. Gracze mają też możliwość odblokowywania ukrytych atrakcji oraz poszukiwania specjalnych przedmiotów dla swojego avatara lub nawet specjalnych wskazówek zwiastujących co nowego wydarzy się w świecie Tommy Play. 

Najnowszy projekt marki Tommy Hilfiger i platformy ROBLOX można określić jako powstanie nowej gry, trochę podobnej do Fortnite lub League of Legends z tą różnicą, że będzie rozgrywać się w świecie stylizowanym na Brooklyn. Co czyni ten projekt takim wyjątkowym? Fakt, że powstał on z tak dużą modową marką jak Tommy Hilfiger, a avatary będą miały możliwość noszenia „autentycznych wirtualnych” ubrań, które znamy z linii Tommy Jeans. Jest to druga tak duża współpraca z platformą oferującą grę internetową, po współpracy Balenciagi z Fortnitem. Zagracie w taką grę?  

Tommy Jeans Roblox
Fot. Materiały prasowe
Tommy Jeans Roblox
Fot. Materiały prasowe

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.