Sofía Jirau
Fot. Instagram @SofíaJirau
O tym się mówi!

Sofía Jirau - pierwsza modelka z zespołem Downa w kampanii Victoria's Secret

Lepiej późno niż wcale!

Aleksandra Frankowska 18 lutego 2022 11:48
Sofía Jirau
Fot. Instagram @SofíaJirau

Victoria’s Secret całkowicie zmienia wizerunek marki, a dowodem na to jest najnowsza kampania, w której gwiazdą została pochodząca z Portoryko modelka Sofia Jirau. Pozująca w najnowszym secie bielizny kobieta to pierwsza w historii marki osoba z zespołem Downa. To jeden z elementów nowego wizerunku Victoria’s Secret, który ma podkreślać równość oraz odchodzić od idealizowania kobiecych sylwetek w rozmiarze XXS.

ZOBACZ TEŻ: Bella Hadid wraca do Victoria's Secret już nie jako Aniołek!

Kim jest Sofia Jirau?

Modelka, która została twarzą najnowszej kampanii Victoria’s Secret ma 25 lat i pochodzi z pięknego Portoryko. Została zaangażowana wraz z innymi 17 kobietami do najnowszej kampanii marki bielizny o nazwie Love Cloud. W przypadku Victoria’s Secret to kolejna odsłona kampanii, która prezentuje różne typy kobiecych sylwetek, nie skupiając się już na wyidealizowanym kanonie piękna i nierealnego do osiągnięcia ciała.

Swój debiut jeśli chodzi o branżę mody Jirau miała podczas pokazu Wandy Beauchamp w wieku 16 lat. W 2020 roku wzięła udział w New York Fashion Week, a rok później była inicjatorką kampanii Sin Limites, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza Bez ograniczeń. Miała ona na celu uświadamianie innych, że osoby z zespołem Downa również mogą realizować swoje pragnienia i prowadzić normalne życie. Sama Sofia jest bardzo szczęśliwa, ma chłopaka, który również choruje na trisomię 21.

„Kiedyś o tym marzyłam, potem na to pracowałam, a dziś marzenie się spełniło” – napisała na Instagramie Sofía Jirau. „W końcu mogę wyjawić mój wielki sekret… Jestem pierwszą modelką Victoria's Secret z zespołem Downa!”.

Wśród innych modelek z zespołem Downa, które robią światową karierę są między innymi Madeline Maddy Stuart, Jamie Brewe, Marian Avila oraz Grace Strobel.

Kampania „Love Cloud” od Victoria’s Secret

W sesji udział wzięły również ciężarna projektantka akcesoriów Sylvii Buckler, strażaczka Celilo Milesa, a także gwiazdy: Hiley Bieber, Paloma Elsesser oraz Valentina Sampaio – pierwsza transpłciowa modelka. Niezwykłość sesji widać na każdym jej zdjęciu. 17 całkowicie różniących się od siebie kobiet, które pozują razem w przepięknej bieliźnie Victoria’s Secret.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Powstanie dokument o Victoria's Secret! Produkcja ujawni kulisy bieliźnianego imperium

Kampania Love Clous to prawdziwa rewolucja jeśli chodzi o działanie marki Victoria’s Secret. Wcześniejsze działania wychwalały sylwetki kobiet w rozmiarze 0 czy też XXS, powodując niejednokrotnie kompleksy i depresje u kobiet, którym trudno było osiągnąć wygląd prezentowany na wybiegu. Marka zrezygnowała ze słynnych Aniołków Victoria’s Secret tworząc Kolektyw Victoria’s Secret. W ten sposób działa na rzecz modelek plus size, aktywistek oraz sportsmenek, szerząc ideę ciałopozytywności.

Coraz więcej kobiet zaczyna wierzyć, że dążenie do ideału nie musi być sensem ich życia. Akcje takie jak ta zaprezentowana przez Victoria’s Secret, wpływową i międzynarodową markę powinny być przykładem dla innych. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?