VIVA! VIDEO

Kultowe nożyczki Fiskars w nowej, magicznej odsłonie: poznaj bajkową serię Moomin

Oto nożyczki, które łączą pokolenia

Kasandra Zawal 5 lutego 2024 11:13

Halo, halo, czy są tu fani i fanki Muminków? Mamy dla was świetną informację. Tej zimy odkryjecie niezwykle ciepłą i pełną sentymentów niespodziankę... Od stycznia możecie bowiem zaopatrzyć się w nożyczki Fiskars z nowej kolekcji Moomin, które uległy magicznej metamorfozie.

Fot. Mat. prasowe

Nowa seria nożyczek Moomin: ponadczasowa opowieść o tym, jak łączyć pokolenia

Klasyczna wersja kultowych nożyczek Fiskars Classic (ta z pomarańczową rączką) z pewnością jest dobrze znana wielu z nas – i nic dziwnego, jako że możemy je kupić od 1957 roku. Uchodzą za niezwykłe trwały i praktyczny sprzęt. Bez obaw, nowoczesna wersja z najnowszej, bajkowej serii nie odbiega jakością od pierwowzoru. 

Poznaj więc nową serię nożyczek Fiskars Classic - Moomin. Inspiracją do jej stworzenia były Muminki. Seria nożyczek Moomin to zgrabne nawiązanie do przygód zabawnych postaci z kultowych opowieści fińskiej pisarki i artystki, Tove Jansson. 

Fot. Mat. prasowe

Przygody Muminków to historie, które nie bez powodu są uwielbiane zarówno przez tych starszych, jak i najmłodszych. Z perspektywy czasu ich odbiór ulega wprawdzie zmianie, ale nie zmienia się jedno – dla wielu osób, mimo upływu lat, wciąż są magicznym, nostalgicznym powrotem do wspomnień z dzieciństwa. Ciepłe opowieści o rodzinie, dobre relacje... Nie da się ukryć, że wszystkie te elementy działają kojąco i są przyjemną odskocznią od pędu codzienności. 

Te nożyczki są doskonałym pretekstem, żeby spędzać jakościowy (!) czas ze swoimi dziećmi... nie tylko podczas czytania książki i zgłębiania w ten sposób przygód Muminków, ale również przy rozwijających i kreatywnych zabawach manualnych. W towarzystwie nożyczek, które łączą pokolenia. Pozwalają one na zanurzenie się przez moment w muminkowym, spokojnym świecie. Chwyć za nie i... działaj! Daj upust swojej kreatywności. Tak przyozdobione nożyczki z pewnością ci w tym pomogą. 

Fot. Mat. prasowe

Nożyczki z serii Moomin są dostępne w pięciu wzorach, dla dorosłych i czterech dla dzieci. Ci starsi z pewnością docenią oryginalną ilustrację z książki "Kto pocieszy Toffle?" ("Who Will Comfort Toffle?") opublikowanej w 1960 roku – przedstawia kochającego wolność Snufkina i przestraszonego Toffle'a. Różowe nożyczki dla dzieci ABC przedstawiają z kolei uwielbianą Małą Mi. Genialnie dopasują się do małych rączek. 

Fot. Mat. prasowe

Największa wartość? Wspólnie spędzany czas

W dzisiejszym pędzie największą wartością są właśnie chwile, którymi dzielimy się z bliskimi. Niekiedy tak trudno jest nam wygospodarować dla nich czas. A szkoda, bo wspólne wieczory pomagają umacniać więzi, są niezwykle ważną tradycją i łączą pokolenia.

Premiera nożyczek Fiskars z serii Moomin z pewnością nie bez powodu przypadła akurat na zimowy okres. To w końcu doskonały czas, żeby długie, chłodne wieczory spędzać z bliskimi i wspólnie odpocząć od codziennego zgiełku. Popłyń myślami do fińskiej doliny, wybierając kreatywne rozwiązania i opracuj oryginalny plan dotyczący dzielenia czasu z dziećmi. Zaproś je do świata wspólnej zabawy – kolorowych wycinanek, barwnych łańcuchów, wyklejanek i tworzenia postaci (np. Muminków). 

Są wygodne, trwałe i, co tu dużo mówić, wyglądają naprawdę uroczo.

Materiał promocyjny marki Fiskars

Fot. Mat. prasowe

TAGI #Pasja

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.