Gucci
Fot. Budrul Chukrut/SOPA Images/LightRocket via Getty Images
Moda 2023

Sabato De Sarno - kim jest nowy dyrektor kreatywny Gucci?

Pracował między innymi dla Dolce&Gabbana i Valentino

Aleksandra Frankowska 14 lutego 2023 16:27
Gucci
Fot. Budrul Chukrut/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Alessandro Michele oddaje stanowisko dyrektora kreatywnego w domu mody Gucci. Na jego stanowisku zasiądzie Sabato De Sarno, który przez długi czas związany był z marką Valentino, ale nie tylko. Pierwszych projektów możemy spodziewać się już we wrześniu podczas tygodnia mody w Mediolanie. Jaki styl zaprezentuje?

ZOBACZ TEŻ: Męska kolekcja Gucci na jesień 2023 bez Alessandra Michele

Alessandro Michele kończy współpracę z Gucci

Była to dość niespodziewana decyzja, kiedy to po 20 latach Alessandro Michele ogłosił, że rozstaje się z marką Gucci. Moda, którą proponował stojąc na czele marki był inkluzywna. Pozostawił po sobie bardzo wysoko postawioną poprzeczkę. Wiele osób zawsze powtarzało, że osoba, która kiedyś go zastąpi, stanie przed ogromnym wyznaniem dorównaniu mu. Teraz będzie ku temu okazja.

Nowy dyrektor kreatywny Gucci

Niemal przez trzy miesiące nie było wiadomo, kto stanie na czele marki Gucci jako dyrektor kreatywny. W końcu grupa Kering, która jest w posiadnaiu Gucci ogłosiła, że zostanie nim Sabato De Sarno. Przez lata związany był między innymi z Pradą, Dolce&Gabbana, aż w końcu z Valentino. Teraz przyszedł czas na zmiany. Gucci w jego rękach może okazać się prawdziwym majstersztykiem. Czego możemy się spodziewać? Tego jeszcze nie wiadomo…

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Alessandro Michele odchodzi z Gucci!

Pierwszą kolekcję Satato De Sarno zaprezentuje jesienią przy okazji mediolańskiego Fashion Weeku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @gucci

 „To dla mnie prawdziwy zaszczyt móc stanąć na czele domu mody o tak bogatej historii i dziedzictwie. Jestem wzruszony, że będę mógł współtworzyć jego przyszłość”, napisał w oświadczeniu De Sarno.

Czujemy, że może nas zaskoczyć! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @gucci

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @gucci

TAGI #Gucci

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?