Lyst - ranking najbardziej pozadanych marek mody 1
Fot. mat. prasowe Gucci
ze świata mody

Oto ranking najbardziej pożądanych marek modowych 2021!

Który dom mody zajął pierwsze miejsce?

Redakcja VIVA! 31 października 2021 08:30
Lyst - ranking najbardziej pozadanych marek mody 1
Fot. mat. prasowe Gucci

Jakie marki modowe są teraz najmodniejsze? Odpowiedź na to pytanie ma serwis shoppingowy Lyst, który co kwartał publikuje zestawienie „Fashion’s Hottest Brands and Products”. Właśnie ukazał się ranking za trzeci kwartał 2021 roku. Lyst analizuje statystyki wyszukiwań oraz zakupów w obszarze mody i przedstawia swoje badania w formie raportu, z którego możemy dowiedzieć się, jakie marki są w danym momencie najpopularniejsze. Ranking jest poważną publikacją: z Lyst korzysta rocznie ponad 150 milionów użytkowników, a asortyment dostępny na tej globalnej platformie shoppingowej to ok. 17 000 marek i sklepów. Badanie zachowań zakupowych dużej grupy użytkowników, którzy mają dostęp do szerokiego wachlarza marek, dostarcza miarodajne informacje. Analitycy serwisu biorą pod uwagę także dane wyszukiwania Google oraz obecność brandów w mediach społecznościowych.  Jakie domy  mody znalazły się zatem na szczycie rankingu Lyst?

ZOBACZ TAKŻE: Pokazy mody: Balenciaga na wiosnę/lato 2022. Czerwony dywan jak w Hollywood!

Ranking Lyst najbardziej popularnych marek modowych w 2021 roku

To francuski dom mody Balenciaga został oznaczony jako „najgorętszy” w Q3 (trzecim kwartale) 2021 roku. Gucci zajęło drugie miejsce, a na trzeciej uplasował się Dior. Według Lyst fakt, że Balenciaga dokonała powrotu do haute couture po 53 latach sprawił, że marka rośnie w siłę. Liczą się też współprace, które podjęła - najważniejsze są dwie: z Kanye Westem przy jego albumie „Donda” oraz z popularną grą Fortnite.

Jak wygląda cały ranking Lyst? Sprawdzamy, kto zajął poszczególne miejsca:

20 - Dolce & Gabbana
19 - Jacquemus
18 - Balmain
17 - Givenchy
16 - Alexander McQueen
15 - Loewe
14 - Off- White
13 - Valentino
12 - Burberry
11 - Moncler

Ranking Lyst 2021: 10 - Saint Laurent
Na  uwagę według rankingu list zasługuje pokaz kolekcji wiosna/lato 2022 w Paryżu, inspirowany Palomą Picasso i pokaz męskiej kolekcji na ten sam sezono w Wenecji. Marka odnotowała 119% wzrost przychodów w drugim kwartale roku.

Ranking Lyst 2021: 9 - Fendi
Hitem jest wspólna kolekcja z Versace, a według Lyst także druga kolekcja haute couture Kima Jonesa. Kolejny highlight to współpraca z brandem Thélios w zakresie produkcji okularów.

Ranking Lyst 2021: 8 - Versace
Kolekcja „Fendace” we współpracy z Fendi to ważny element, który decyduje o wysokiej pozycji w rankingu. Podobnie jak udział w pokazie wiosna/lato 2022 gwiazd (Dua Lipa, Gigi Hadid i Naomi Campbell).

Ranking Lyst 2021: 7 - Bottega Veneta
Brand zanotował wzrost przychodów o 69% w drugim kwartale, a markę promują najgorętsze nazwiska - Hailey Bieber i Kendall Jenner.

Ranking Lyst 2021: 6 - Nike
Zapowiedź debiutu kolekcji Serena Williams Design Crew to kluczowy element windujący Nike na wysoką szóstą pozycję.

Ranking Lyst 2021: 5 - Louis Vuitton
Hitem jest gra mobilna wydana z okazji 200. urodzin założyciela firmy oraz współpraca z luksusowym włoskim brandem Fornasetti nad kolekcją kapsułową.


Ranking Lyst 2021: 4 - Prada
Prezentacja kolekcji wiosna/lato 2022 na żywo z Mediolanu i Szanghaju to nowatorski koncept, doceniony przez Lyst. Na uwagę zasługuje też wzrost przychodów o 66% w pierwszej połowie roku i zatrudnienie Jake'a Gyllenhaala w roli ambasadora nowej kampanii zapachów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Prada (@prada)


Ranking Lyst 2021: 3 - Dior
Dom mody ogłosił nową współpracę z klubem piłkarskim Paris Saint-Germain. Ważne jest też otwarcie wystawy „Christian Dior: Projektant marzeń” w Nowym Jorku.

Ranking Lyst 2021: 2 - Gucci
Uruchomienie cyfrowego sklepu Vault, opartego na przeszłości, teraźniejszości i przyszłości domu mody, a także wzrost przychodów w drugim kwartale o 86% i premiera filmu „House of Gucci” windują brand na wysokie drugie miejsce.

Ranking Lyst 2021: 1 - Balenciaga
Fakt, że Balenciaga powrócił po 53 latach do haute couture, a także zaczął współpracę z Kanye Westem przy premierze jego albumu „Donda” decydują o pierwszym miejscu dla francuskiego domu mody. Z resztą marka ta ma ostatnio niezwykle dobry czas i wypuszcza kolekcje, o których mówi cały świat. To miejsce im się po prostu należało ;-) 

Pokazy mody wiosna lato 2022 kolekcje trendy moda Balenciaga sylwetki 25
Fot. Imax Tree/Free

Cały raport modowy za III kwartał 2021 roku można znaleźć na stronie Lyst Index.  

ZOBACZ TAKŻE: Pokazy mody: Versace na wiosnę/lato 2022. Viva lata 90.!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.