Martyna Wojciechowska pierwsza polska lalka Barbie Shero
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Która pierwsza Polka stała się wzorem dla lalki Barbie?

To wyjątkowe wyróżnienie!

Marcin Brzeziński 6 marca 2018 15:00
Martyna Wojciechowska pierwsza polska lalka Barbie Shero
Fot. Getty Images

Martyna Wojciechowska stała się wzorem dla… lalki Barbie. Jako pierwsza Polka otrzymała bowiem wyróżnienie Barbie Shero (shero to żeńska odmiana angielskiego słowa hero czyli bohater). Celem tej nagrody jest uhonorowanie wyjątkowych kobiet, które łamiąc stereotypy i przesuwając granice własnych możliwości, stają się wzorem dla innych. Wraz z wyróżnieniem Barbie Shero otrzymują one szczególne trofeum – lalkę zaprojektowaną na swoje podobieństwo. W 2018 roku wyróżnienie Barbie Shero po raz pierwszy zostanie wręczone wyjątkowej Polce.

Pierwsza polska Barbie Shero

To że tytuł ten przypadł w udziale Martynie Wojciechowskiej nie jest zaskoczeniem. Jak czytamy w uzasadnieniu: „To podróżniczka, himalaistka, dziennikarka. Kobieta, która realizując wyprawy na krańce świata podróżuje do ludzi, nie do miejsc. Jej pasja, zaangażowanie i postawa są dla małych i dużych kobiet potwierdzeniem, że nie ma rzeczy niemożliwych, że warto mieć marzenia i je spełniać”. I trudno się z tym nie zgodzić.

Martyna Wojciechowska realizując wyprawy na krańce świata podróżuje do ludzi, nie do miejsc

Drużyna Barbie Shero czyli inne wyróżnione kobiety z całego świata

Na koniec wymieńmy jeszcze inne wyróżnione tą nagrodą kobiety z całego świata. A były to m.in.: Ava Duvernay, afro-amerykańska reżyserka i scenarzystka nominowana do Oscarów i Złotych Globów za film Selma o Martinie Lutherze Kingu; Gabby Douglas, gimnastyczka, mistrzyni olimpijska; Misty Copeland, pierwsza afroamerykańska tancerka baletowa, która została solistką w American Ballet Theatre i Ashley Graham, modelka plus size, która promuje zdrowy styl życia oraz akceptację własnego ciała. Cieszymy się, że do tego grona dołączyła pierwsza Polka.

Martyna Wojciechowska pierwsza polska Barbie
Fot. Mateusz Stankiewicz/VIVA!
Martyna Wojciechowska pierwsza polska Barbie
Fot. Mateusz Stankiewicz/VIVA!

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.