lidl-wprowadza-sneakersy-wykonane-z-plastiku-z-recyklingu-ekologiczne-buty-kupisz-juz-za-59-zlotych
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Lidl wprowadza sneakersy wykonane z plastiku z recyklingu. Ekologiczne buty kupisz już za 59 złotych!

Te modele są prawdziwą definicją "zero waste"

Paulina Filipowicz 31 lipca 2020 16:29
lidl-wprowadza-sneakersy-wykonane-z-plastiku-z-recyklingu-ekologiczne-buty-kupisz-juz-za-59-zlotych
Fot. Getty Images

Lidl wchodzi naprzeciw ekologicznym rozwiązaniom! Firma stworzyła właśnie linię ekologicznego obuwia, do produkcji której wykorzystano plastik pochodzący z recyklingu. To ważny ruch w walce o czystszą planetę, która niestety tonie w plastiku. Wszyscy możemy pomóc zatrzymać to błędne koło zaśmiecania świata, a zacząć warto od małych kroków, takich jak otwarcie się na zrównoważoną modę. 

Lidl wprowadza sneakersy wykonane z plastiku z recyklingu. Ekologiczne buty kupisz już za 59 złotych

Lidl Polska stworzył właśnie linię obuwia o nazwie Crivit Ocean Bound Plastic, do produkcji której wykorzystano plastik pochodzący z recyklingu. Górna, tekstylna część butów została wykonana w całości z przetworzonych butelek PET. 25% materiału zostało wyprodukowane z plastiku związanego z oceanem – zalegającego na plażach, wyspach oraz rejonach przybrzeżnych w Azji, z których mogły trafić do wody. Natomiast pozostałe 75% składa się z tradycyjnie zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET.

lidl-wprowadza-sneakersy-wykonane-z-plastiku-z-recyklingu-ekologiczne-buty-kupisz-juz-za-59-zlotych
Fot. Mat.prasowe

W jaki sposób marce udało się ze starych butelek plastikowych stworzyć najnowszą kolekcję? Jak podają producenci, aby móc zyskać drugie życie, plastik przechodzi szereg procesów, dzięki którym może mieć zupełnie nowe zastosowanie. Butelki PET są tłoczone, czyszczone, rozdrabniane, a następnie przetwarzane na przędzę recyklingową, która została wykorzystana do produkcji sneakersów. W zależności od rozmiaru buta, na jedną parę wykorzystano od 8 do 16 butelek plastikowych.

Kluczową informacją jest fakt, że materiał pochodzący z recyklingu, nie odstaje od tego niepoddanego recyklingowi – jest dokładnie tak samo wytrzymały i oddychający. Zadbano również o to, aby obuwie wyróżniało się modnym designem, było wygodne, a to tego by cena była odpowiednio niska. Za parę sneakersów zapłacisz 59,90 złotych. Buty będą dostępne w modelu damskim i męskim w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu będzie spory wybór dla każdego. Ekologiczne sneakersy są już dostępne do kupienia w sklepie online, natomiast od 3 sierpnia mają pojawić się w supermarketach Lidl w całej Polsce.  

lidl-wprowadza-sneakersy-wykonane-z-plastiku-z-recyklingu-ekologiczne-buty-kupisz-juz-za-59-zlotych
Fot. Mat.prasowe

TAGI #buty #Lidl

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.