Olga Tokarczuk
Fot. EastNews
O TYM SIĘ MÓWI

Kto zaprojektuje kreację Olgi Tokarczuk na bankiet królewski w Sztokholmie?

Zobaczcie, kogo wybrała nasza Noblistka!

Marcin Brzeziński 2 grudnia 2019 11:29
Olga Tokarczuk
Fot. EastNews

Już 10 grudnia odbędzie się ceremonia wręczenia tegorocznych nagród Nobla w Sztokholmie. Laureatka Literackiej Nagrody Nobla Olga Tokarczuk potwierdziła, że pojawi się na niej osobiście. Tradycyjnie dzień później na dworze w Sztokholmie odbywa się bankiet dla noblistów organizowany przez króla Szwecji. Wiemy już, że pisarka pojawi się na nim w kreacji znanego polskiego projektanta… Tomasza Ossolińskiego.

Tomasz Ossoliński ubierze Olgę Tokarczuk na ceremonię nagrody Nobla

Zawiadomił o tym na swoim Instagramie sam Tomasz Ossoliński. W poście czytamy:

Szanowni Państwo, chcąc uniknąć niepotrzebnego rozgłosu i móc w spokoju pracować, nie podawałem wcześniej tego do publicznej wiadomości, ale w związku z pojawiającymi się pytaniami postanowiłem, po ustaleniu tego z Panią Olgą Tokarczuk, że czas ogłosić, iż przygotowuję noblistce suknię na bankiet królewski, który odbędzie się w Sztokholmie 10 grudnia. Pracuję również nad frakami i garniturami dla jej męża i syna. Obecnie skupiam się na tym, żeby stworzyć kreacje, proszę więc o niezadawanie dalszych pytań i cierpliwie poczekać na finalny efekt, który zobaczą Państwo w relacjach ze Sztokholmu. Tomasz Ossoliński

Przypomnijmy, że w 2005 roku projektant powołał do życia markę Tomasz Ossoliński. Zaczął ubierać m.in. Pawła Małaszyńskiego i Andrzeja Chyrę. Jego garnitury pokochała też na przykład aktorka Grażyna Szapołowska. W jego kreacjach wystąpili Polacy nominowani do Oscarów – Hanna Polak, Agnieszka Holland i Robert Więckiewicz. Na czerwonym dywanie w Cannes w sukni Tomasza Ossolińskiego pojawiła się Grażyna Torbicka.
Tomasz Ossoliński wciąż poszukuje. Na KTW Fashion Week znany z szycia na miarę projektant zaprezentował premierową linię ready to wear. Ostatnio zaś otworzył swoje nowe warszawskie atelier. Z niecierpliwością czekamy na 11 grudnia by zobaczyć kreację, którą zaprojektował dla naszej Noblistki. 

TOMASZ OSSOLIŃSKI ANJA RUBIK
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.