mini spodnice trend na 2022 miu miu
Fot. Imax Tree/Free
ze świata mody

Krócej się nie da! Minispódniczki to hit od Miu Miu - także na jesień 2022

Najgorętszy trend sezonu nie traci na popularności…

Barbara Łubko 9 marca 2022 19:30
mini spodnice trend na 2022 miu miu
Fot. Imax Tree/Free

W wiosenno-letniej kolekcji Miu Miu na 2022 rok, Miuccia Prada zadziwiła ultrakrótkimi spódnicami. Microskirts nieoczekiwanie stały się przebojem sezonu. Spódniczki mini pojawiły się na wybiegach Etro, Blumarine, Missoni, Max Mary, Chanel czy Versace. Łatwiej byłoby znaleźć wybiegi, na których nie było mini niż te, na których ta długość królowała. Nicole Kidman pojawiła się w lutym 2022 w minispódniczce na okładce magazynu „Vanity Fair” i udowodniła, że mini to można nosić w każdym wieku.

ZOBACZ TAKŻE: Pokazy mody: Miu Miu na wiosnę/lato 2022. Czas na nowy dress code!

Minispódniczki coraz krótsze. Teraz nosimy microskirts jak u Miu Miu

Spódniczki mini stały się niezwykle popularne w latach 60. i 70. dzięki odważnym projektantom, którzy tworzyli modę dla nowoczesnych, aktywnie żyjących kobiet. Brytyjska designerka Mary Quant zrewolucjonizowała świat swoimi mini i noszonymi do nich kryjącymi rajstopami. Natomiast w latach 80. pojawiły się mikrospódniczki - tak krótkie, że bardziej przypominały pas materiału zasłaniający strategiczne miejsca.

Mini nosiłyśmy w latach 90. i 2000., ale z czasem zyskały miano kiczowatych. W ostatniej dekadzie były wręcz synonimem złego smaku. Dzięki Miucci Pradzie i kolekcji Miu Miu na wiosnę 2022 wróciły do stylowej gry. Teraz Prada udowadnia, że miała doskonały pomysł, który pokochały spragnione nowości fashionistki. Mikrospódnice wróciły w kolekcji Miu Miu na jesień i zimę 2022/23. To trudny trend - zapewne bardziej komfortowo w mini będą czuły się superszczupłe dziewczyny o wyglądzie modelek, ale wcale nie znaczy to, że każda z nas nie może pozwolić sobie na… ostre cięcie. 

CZYTAJ TEŻ: Minispódnica - nie ona ją wymyśliła, ale ona rozsławiła. Oto prawdziwa historia Mary Quant!
 

Miu Miu, wiosna/lato 2022

mini spodnice trend na 2022 miu miu wiosna
Fot. Imax Tree/Free

Miu Miu, jesień/zima 2022/23
mini spodnice trend na 2022 miu miu 4
Fot. Imax Tree/Free

mini spodnice trend na 2022 miu miu 5
Fot. Imax Tree/Free

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.