Sprawdźcie, czy to smakowita współpraca

Sabina Zięba 12 września 2018 16:00

Od samego początku istnienia, Diesel decydował się na niekonwencjonalne akcje. To on jako jeden z pierwszych w 1995 roku wprowadził znaczący w świecie mody sklep internetowy, a w kampanii pokazał dwóch całujących się mężczyzn. Zainwestował również w hotelarstwo, a pierwszy sklep otworzył w Nowym Jorku... na przeciwko słynnego Levis'a. Jego działania nie pozostawały niezauważone. Teraz kolejna nietypowa kolaboracja jest na ustach mediów na całym świecie.

Marka zdecydowała się właśnie na współpracę z kultowym w Berlinie kebabem, czyli Mustafa Gemüse Kebap. Wspólnymi siłami stworzyli kolekcję, w skład której wchodzą bluzy, t-shirty oraz czapki ze specjalnie przerobionymi na tę okazję logo obu firm. Podobno twórców zainspirowała ulica, a dokładniej kolejka ludzi stojących do słynnej budki, która znajduje się na Kreuzbergu. Właściciel Mustafa Gemüse Kebap twierdzi z kolei, że to zasługa podawania całej ekipie Diesel'a świeżych kebabów przez cały czas trwania współpracy. Co ciekawe, powstała również książka kucharska, w nakładzie 4 tys. egzemplarzy, która zastąpiła standardowy lookbook!

Teraz możecie zobaczyć efekty tej kolaboracji w naszej galerii. Macie większą chęć na zakup kebaba czy któregoś elementu z najnowszej kolekcji?  

1/7
Copyright @Instagram
1/7

Kolekcja jest w sprzedaży od 3 września.

2/7
Copyright @Instagram
2/7

Można ją znaleźć w wybranych punktach sprzedaży oraz w sklepie internetowym.

3/7
Copyright @Instagram
3/7

Koszulki kosztują 52 euro, natomiast jeansy 211 euro.

4/7
Copyright @Instagram
4/7

Kolekcja DIESEL X MUSTAFA miała premierę podczas Berlin Bread&Butter Festival. 

5/7
Copyright @Instagram
5/7

Choć ubrania te są raczej monochromatyczne, uwagę zwracają kolorowe grafiki.

6/7
Copyright @Instagram
6/7

Elementy są idealne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

7/7
Copyright @Instagram
7/7

Kolekcja powstała na cześć samego miejsca, ale także w hołdzie dla osób, które są podstawą ulicznej mody.

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.