Jaki temat będzie miała Met Gala 2020?
Fot. Getty Images
O tym się mówi

Kiedy odbędzie się MET Gala 2021? To już dziś!

Pierwszy raz od 16 lat nie została zorganizowana w maju…

Redakcja VIVA! 13 września 2021 15:30
Jaki temat będzie miała Met Gala 2020?
Fot. Getty Images

MET Gala to wydarzenie, które odbywa się corocznie od 1971 roku. Jest jednym z najważniejszych eventów w świecie mody. Od ponad 20 lat imprezie przewodzi redaktor naczelna Vogue'a, Anna Wintour. Każdego roku wybiera osobę, która pomaga jej w obowiązkach. Ten zaszczyt przypadł już m. in. Karlowi Lagerfeldowi, Beyonce czy Taylor Swift. Gala MET, czyli Costume Institute Gala, to coroczna impreza organizowana w nowojorskim Metropolitan Museum of Art. Celem jest zbieranie funduszy właśnie na rzecz Instytutu Kostiumów Sztuki Metropolitalnej w Nowym Jorku. Uczestnictwo w tej gali jest ogromnym wyróżnieniem, nie wystarczy znaleźć się na liście zaproszonych - należy jeszcze wpłacić 25 tys. dolarów. 

Zobacz także: Zobaczcie najlepsze kreacje z nowojorskiej Met Gali!

MET Gala 2021 - kiedy się odbędzie?

MET Gala była organizowana od ponad pięciu dekad. Dopiero w zeszłym roku po raz pierwszy wydarzenie odwołano ze względu na pandemię koronawirusa. Branża zastanawiała się, czy uda się zorganizować galę w 2021. Zawsze odbywała się w maju - historyczną datą MET Gali jest 16 maja. To właśnie wtedy Nowy Jork i amerykańskie muzeum stawały się miejscem, gdzie można było spotkać największe sławy. W 2021 roku postanowiono ją przełożyć na wrzesień - odbędzie się dziś, 13 września 2021. Organizatorzy mieli nadzieję, że we wrześniu organizacja imprezy będzie o wiele bardziej bezpieczna. Tak też się stało! I wielkie modowe święto przed nami. Temat imprezy to „In America: A Lexicon of Fashion”. Nieoficjalnie podano, że tegoroczną galę poprowadzi poetka Amanda Gorman w duecie z przewodniczącym CFDA, Tomem Fordem. Czekacie na to wyjątkowe wydarzenie?

Oczywiście gala powiązana jest z wystawami w muzeum. Odbędą się dwie. „In America: A Lexicon of Fashion” zostanie otwarta w Anna Wintour Costume Center 18 września 2021 roku, a „In America: An Anthology of Fashion" zostanie otwarta 5 maja 2022 roku w salach historycznych Skrzydła Amerykańskiego Metropolitan Museum of Art.

Zobacz także: Kto wypadł najgorzej na zeszłorocznej Met Gali?

spektakularne kreacje Katy Perry, MET Gala 2017
Fot. Getty Images

Met Gala 2019 kampowe kreacje
Fot. Getty Images

Kylie Jenner, Kendall Jenner, MET Gala 2019
Fot. Rex Features/East News

TAGI #MET Gala

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.