Jak wyznaczała trendy na przestrzeni lat?

Aleksandra Trendak 28 września 2022 15:30

Moda na ubrania vintage jest jednym z najciekawszych i najsilniejszych trendów tego sezonu. Gwiazdy prześcigają się w tym, która ma starszą sukienkę lub która ma wyższą wartość. Jest to zdecydowanie bardzo pozytywny ruch w stronę planety, która cierpi przez nadmierną produkcję fabryk odzieżowych. Niewiele osób wie, że szał na modę vintage miał swoje zalążki dużo wcześniej co pokazuje supermodelka Kate Moss. Jej garderoba jest pełna perełek z drugiej ręki, co mogliśmy zobaczyć na przestrzeni kilku lat. Odkryj siedem stylizacji vintage Kate Moss. 

ZOBACZ TEŻ: Valentino Vintage, czyli jak marka chce być ekologiczna

Styl vintage w wydaniu Kate Moss 

Kate Moss szerzyła modę vintage zanim było to modne! Już w 1998 roku pojawiła się w czarnej kreacji pochodzącej z drugiej ręki, a w 2003 roku wybrała sukienkę koktajlową od Jeana Dessesa pochodzącej z lat 50. Lub w cekinowych kreacjach pochodzących z szaf sławnych aktorek jak Britt Ekland. Jej zamiłowanie do mody vintage widać na przestrzeni lat, kiedy podczas różnych wydarzeń pojawiała się w kreacjach pochodzących z archiwów marek jak Marc Jacobs lub Dior. Większość unikatowych perełek z drugiej ręki modelka pozyskuje na pchlich targach, second handach lub od znajomych.

Odkryj 7 najlepszych kreacji vintage w wydaniu Kate Moss i odkryj jaka historia się za nimi kryje w naszej galerii.  

1/7
Kate Moss 1998
Copyright @Getty Images
1/7

Sukienka Jeana Dessèsa pochodząca z lat 50. Kate Moss miała ją na sobie na Festiwalu Filmowym w Cannes w 1998 roku.

2/7
Kate Moss 2003
Copyright @Getty Images
2/7

Piękna żółta koktailowa sukienka także zaprojektowana przez Jeana Dessèsa w latach 50. Kate pojawiła się w niej w 2003 roku. 

3/7
Kate Moss 2004
Copyright @Getty Images
3/7

Cekinowa kreacja, która wcześniej należała do aktorki Britty Ekland, którą Kate Moss miała na sobie w czasie imprezy urodzinowej w 2004 roku.

4/7
Kate Moss 2007
Copyright @Getty Images
4/7

Złota suknia vintage Diora, którą modelka miała na sobie podczas wystawy "The Golden Age of Couture" w Muzeum Victorii i Alberta w Londynie w 2007 roku.

5/7
Kate Moss 2012
Copyright @Getty Images
5/7

Złota suknia pochodząca z archiwów marki Marc Jacobs, którą Kate miała na sobie podczas premiery książki "Kate: The Kate Moss Book" w 2012 roku.

6/7
Kate Moss 2016
Copyright @Getty Images
6/7

Czerwona suknia marki Halston pochodząca z lat 70. Kate miała ją na sobie w czasie Festiwalu Filmowego w Cannes w 2016 roku.

7/7
Kate Moss 2022
Copyright @Getty Images
7/7

Cekinowa sukienka w paski marki Halston, która pochodzi z lat 70. Modelka pojawiła się w niej na premierze książki redaktora naczelnego brytyjskiego "Vogue" - Edwarda Enninfula "A Visible Man" w 2022 roku.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.