Dlaczego raper zmienia politykę swojej marki?

Sabina Zięba 18 października 2018 19:30

W przeciągu ostatnich lat to właśnie Yeezy Boost zaprojektowane przez Kanye Westa były najbardziej limitowaną marką sneakersów. Nowe partie rozchodziły się w mgnieniu oka i były dostępne w tak ograniczonej ilości, że na rynku wtórnym osiągały zawrotne, nawet kilkunastokrotnie wyższe ceny.

Wydaje się, że teraz znany raper i projektant diametralnie zmienia strategię swojej firmy. Najpierw wszystkich zaskoczył i z Adidasem ogłosił, że model Yeezy Boost 350 V2 wraca do sprzedaży oraz będzie dostępny aż w milionie egzemplarzy, a następnie kilkaset ich par rozdał dzieciom podczas podróży do Ugandy, gdzie pracuje nad brzmieniem swojej nowej płyty „Yandhi”. Ich jeden egzemplarz podczas wyjątkowego spotkania otrzymał nawet prezydent tego kraju, Yoveri Museveni.

W specjalnym oświadczeniu Adidas nazwał ten ruch „najbardziej demokratycznym dropem w historii Yeezy” i stwierdził, że nowa strategia przyniesie firmie wiele korzyści. Dotychczasowi klienci z kolei sądzą, że nastawienie się na większą liczbę konsumentów, neguje dotychczasowy sens istnienia marki.

A Wy co o tym myślicie? To kolejny chwyt marketingowy czy Kanye rzeczywiście chce, by teraz Yeezy były dostępne dla wszystkich?  

Wideo przedstawiające rozdanie Yeezy mieszkańcom Ugandy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ye giving out Yeezys to kids in Uganda 🇺🇬 @wlkclothingshop #Yeezyboostoffical Tag someone

Post udostępniony przez YeezyBoostOfficial (@yeezyboostoffical)

 

1/7
Copyright @Instagram
1/7

Kanye West i Kim Kardashian z prezydentem Ugandy, Yoverim Musevenim.

2/7
Copyright @East News
2/7

Władca afrykańskiego kraju otrzymał specjalną parę butów z autografami pary.

3/7
Copyright @Instagram
3/7

Kanye West odwiedził sierociniec, gdzie oglądał występy przygotowane przez jego mieszkańców.

4/7
Copyright @East News
4/7

Raper osobiście rozdawał chętnym poszczególne pary obuwia.

5/7
Copyright @Instagram
5/7

Gwiazdor w ten dzień postawił na neonowy strój od Balenciagi.

6/7
Copyright @Instagram
6/7

Zadowolone dzieci momentalnie ubrały nowe buty i chętnie pozowały do zdjęć.

7/7
Copyright @Materiały prasowe
7/7

Adidas Yeezy 350 V2 Triple White

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?