Królowa Elżbieta
Fot. Bettmann / Contributor
O tym się mówi!

Już 29. maja premiera najnowszego dokumentu BBC o królowej Elżbiecie II

"Elizabeth: the Unseen Queen" to historia losów królowej od urodzenia do koronacji

Aleksandra Frankowska 26 maja 2022 15:27
Królowa Elżbieta
Fot. Bettmann / Contributor

Już w najbliższą niedzielę 29. maja w telewizji BBC zostanie wyemitowany najnowszy dokument o królowej Elżbiecie II. Stacja przygotowała materiał na podstawie niepublikowanych dotąd zdjęć, filmów oraz informacji. Całość dotyczyć będzie okresu od narodzin monarchini, aż po czas jej koronacji. To może być coś wyjątkowego dla fanów rodziny królewskiej, bowiem wykorzystano także prywatne nagrania rodziny królewskiej, które przechowywane były do tej pory w specjalnym archiwum.

ZOBACZ TEŻ: Platynowy Jubileusz Elżbiety II: monarchini nie weźmie udziału w paradzie Trooping the Colour

BBC stworzyło nowy dokument o królowej Elżbiecie II

Ten rok dla rodziny królewskiej jest wyjątkowy, bowiem królowa Elżbieta obchodzi 70-lecie swojego panowania. Z tej okazji stacja BBC przygotowała nowy film dokumentalny o monarchini z materiałami, których świat do tej pory nie widział. I chociaż obchody jubileuszu zaplanowane są na dni od 2 do 5 czerwca, to premierę filmu wyznaczono na najbliższą niedzielę, tj. 29 maja. Za zgodą królowej, stacja wykorzystała do produkcji prywatne nagrania rodziny królewskiej.

Królowa Elżbieta
Fot. Bettmann / Contributor

Jesteśmy zaszczyceni, że królowa Elżbieta II powierzyła BBC tak bezprecedensowy dostęp do swojej osobistej kolekcji filmów. Ten dokument pokazuje prywatną stronę rodziny królewskiej, która jest rzadko oglądana. Cieszymy się, że możemy podzielić się nim z narodem, gdy świętujemy platynowy jubileusz królowej – powiedział Simon Young ze stacji BBC.

Niepublikowane materiały z prywatnych archiwów królewskich

Fani królowej z niecierpliwością czekają na premierę dokumentu, a zwłaszcza na fragment filmu z 1946 roku roku, kiedy to książę Filip odwiedził zamek Balmoral, na krótko przed ogłoszeniem zaręczyn z przyszłą królową.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Życie w złotej klatce. Tak wyglądało dzieciństwo królowej Elżbiety II i księżniczki Małgorzaty

Królowa Elżbieta
Fot. Bettmann / Contributor

Według oficjalnych informacji, film powstał z wykorzystania fragmentów nagrań, zdjęć, a także przemówień królowej Elżbiety II. Za reżyserię odpowiedzialny jest Simon Finch, zaś produkcją zajęli się Harvey Lilley oraz Julia Harrington.

Na ekranie zobaczymy także rzadkie ujęcia królowej z jej stryjem Jerzym, księciem Kentu, oraz zdjęcia rodziny królewskiej w Balmoral w 1951 roku, na rok przed śmiercią króla Jerzego VI. Film będzie łączył materiały filmowe z nagraniami z kronik filmowych i publicznymi przemówieniami królowej.

Film o królowej Elżbiecie będzie można zobaczyć już 29. maja na BBC One oraz BBC iPlayer. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.