Rodowicz, Herbuś, Olejnik...

Sabina Zięba 20 marca 2018 12:00

W poniedziałkowy wieczór 20 marca w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa 100-lecia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. W trakcie wydarzenia zaprezentowano to, co najważniejsze w historii tej organizacji - ponad 70 często kultowych już utworów, które odpowiadają poszczególnym muzycznym dekadom. Uznani przedstawiciele polskiej kultury pojawili się zarówno na scenie, jak i wśród publiczności. Do zdjęć pozowali m. in. Maryla Rodowicz, Edyta Herbuś, Kayah, Monika Olejnik czy Kuba Badach. Zobaczcie, jak wyglądali!

A czym jest ZAiKS?

ZAiKS powstał w marcu 1918 roku z inicjatywy twórców, wśród których znaleźli się Julian Tuwim, Jan Brzechwa czy Antoni Słonimski. Na czele ówczesnego stowarzyszenia stanął Stanisław Ossorya-Brochocki. Organizacja już od 100 lat zajmuje się ochroną autorskich praw majątkowych oraz działaniem na rzecz rozwoju twórczości w Polsce.  

1/10
Copyright @East News
1/10

Kayah zaprezentowała się tego wieczoru w dwóch kreacjach. Czarna była odważniejsza i odsłoniła zgrabne ciało wokalistki.

2/10
Copyright @East News
2/10

Edyta Herbuś bez wątpienia była najlepiej ubraną gwiazda na gali. Pojawiła się w sukni Marlu.

3/10
Copyright @East News
3/10

Monika Olejnik pojawiła się na gali ze swoim partnerem Tomaszem Ziółkowskim. Dziennikarka słusznie postawiła na elegancką małą czarną, jednak buty nadawałyby się do wymiany...

4/10
Copyright @East News
4/10

Wydarzenie poprowadzili Sonia Bohosiewicz i Artur Orzech. Prezentowali się elegancko i klasą.

5/10
Copyright @ONS
5/10

Jednokolorowy damski garnitur zawsze jest dobry wyborem. Anna Popek postawiła tym razem na czerwień.

6/10
Copyright @East News
6/10

Maryla Rodowicz jak zwykle pokazała się w dosyć przerysowanej scenicznej kreacji.

7/10
Copyright @ONS
7/10

Monika Zamachowska zdecydowała się na czarny total look. Do pobłyskującej sukienki podkreślającej sylwetkę bardziej pasowałyby inne buty niż welurowe kozaki.

8/10
Copyright @East News
8/10

W trakcie gali można było usłyszeć również rockowy kolaż z lat 80. z Katarzyną Nosowską i Tomaszem Organkiem.

9/10
Copyright @East News
9/10

Agata Steczkowska tym razem nie popisała się kreacją...

10/10
Copyright @East News
10/10

Kayah, Kuba Badach i Katarzyna Cerekwicka na scenie zaprezentowali bigbeatową wiązankę z lat 60. i 70.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?