Rodowicz, Herbuś, Olejnik...

Sabina Zięba 20 marca 2018 12:00

W poniedziałkowy wieczór 20 marca w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa 100-lecia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. W trakcie wydarzenia zaprezentowano to, co najważniejsze w historii tej organizacji - ponad 70 często kultowych już utworów, które odpowiadają poszczególnym muzycznym dekadom. Uznani przedstawiciele polskiej kultury pojawili się zarówno na scenie, jak i wśród publiczności. Do zdjęć pozowali m. in. Maryla Rodowicz, Edyta Herbuś, Kayah, Monika Olejnik czy Kuba Badach. Zobaczcie, jak wyglądali!

A czym jest ZAiKS?

ZAiKS powstał w marcu 1918 roku z inicjatywy twórców, wśród których znaleźli się Julian Tuwim, Jan Brzechwa czy Antoni Słonimski. Na czele ówczesnego stowarzyszenia stanął Stanisław Ossorya-Brochocki. Organizacja już od 100 lat zajmuje się ochroną autorskich praw majątkowych oraz działaniem na rzecz rozwoju twórczości w Polsce.  

1/10
Copyright @East News
1/10

Kayah zaprezentowała się tego wieczoru w dwóch kreacjach. Czarna była odważniejsza i odsłoniła zgrabne ciało wokalistki.

2/10
Copyright @East News
2/10

Edyta Herbuś bez wątpienia była najlepiej ubraną gwiazda na gali. Pojawiła się w sukni Marlu.

3/10
Copyright @East News
3/10

Monika Olejnik pojawiła się na gali ze swoim partnerem Tomaszem Ziółkowskim. Dziennikarka słusznie postawiła na elegancką małą czarną, jednak buty nadawałyby się do wymiany...

4/10
Copyright @East News
4/10

Wydarzenie poprowadzili Sonia Bohosiewicz i Artur Orzech. Prezentowali się elegancko i klasą.

5/10
Copyright @ONS
5/10

Jednokolorowy damski garnitur zawsze jest dobry wyborem. Anna Popek postawiła tym razem na czerwień.

6/10
Copyright @East News
6/10

Maryla Rodowicz jak zwykle pokazała się w dosyć przerysowanej scenicznej kreacji.

7/10
Copyright @ONS
7/10

Monika Zamachowska zdecydowała się na czarny total look. Do pobłyskującej sukienki podkreślającej sylwetkę bardziej pasowałyby inne buty niż welurowe kozaki.

8/10
Copyright @East News
8/10

W trakcie gali można było usłyszeć również rockowy kolaż z lat 80. z Katarzyną Nosowską i Tomaszem Organkiem.

9/10
Copyright @East News
9/10

Agata Steczkowska tym razem nie popisała się kreacją...

10/10
Copyright @East News
10/10

Kayah, Kuba Badach i Katarzyna Cerekwicka na scenie zaprezentowali bigbeatową wiązankę z lat 60. i 70.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.