Jessica Chastain kampania Gucci
Fot. Materiały prasowe Gucci
Ze świata mody

Jessica Chastain zachwyca w najnowszej kampanii biżuterii Gucci

Jak odnalazła się w wizji stworzonej przez Alessandro Michele?

Aleksandra Trendak 14 czerwca 2022 12:30
Jessica Chastain kampania Gucci
Fot. Materiały prasowe Gucci

Najnowszą kampania biżuterii marki Gucii Hortus Delicarum jak zawsze zachwyca zjawiskowymi zdjęciami. Tym razem w rolę modelki wcieliła się tegoroczna zdobywczyni Oscara, czyli Jessica Chastain. Kampanię można nazwać twórczą odą dyrektora kreatywnego Gucci, Alessandra Michele, który stylistycznie nawiązuje do konkretnych epok historycznych i architektonicznych. To po prostu trzeba zobaczyć.

ZOBACZ TEŻ: Poznajcie wszystkie sekrety pierścionka zaręczynowego księżnej Meghan!

Jessica Chastain w najnowszej kampanii biżuterii Gucci 

Gucci przedstawia najnowszą kampanię, w której nagrodzona Oscarem aktorka i producentka, Jessica Chastain prezentuje najnowszą biżuterię od włoskiego domu mody. Chastain wciela się w niej w eklektyczną kolekcjonerkę mody i sztuki, a biżuteria Hortus Delicarium, którą ma na sobie, reprezentuje pamiątki, które zgromadziła w czasie życiowych podróży. Nakręcony na te potrzeby film ukazuje szereg różnych scen, w których dekoracja każdego pokoju pokazuje inny etap bogatej, osobistej historii postaci granej przez Jessicę. Klip został wyreżyserowany przez Ezrę Petronino i nakręcony przez Merta i Marcusa. Aktorka na zdjęciach wygląda jak Ofelia z obrazu Johna Everetta Millais’a – zdjęcia mają delikatne ziarno, dzięki któremu otrzymano efekt vintage, jakby były wykonane analogowym aparatem. Dodatkowo paleta kolorystyczna opierająca się głównie na granatowym, fioletowym i czerwonym kolorze, przywodzi na myśl klimat martwej natury. Obrazy towarzyszą filmowy w charakterze intymnych podglądaczy, czego efekt został osiągnięty za pomocą ciasnych portretów z atmosferycznymi szerszymi ujęciami, które miały na celu ujawnić wskazówki dotyczące nieprzewidywalności postaci i bogactwa, które oferuje jej dom. Właśnie taką wizję miał Alessandro Michele w czasie tworzenia koncepcji reklamy najnowszych dzieł z linii Hortus Deliciarum.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @gucci

Kolekcja Hortus Delicarium High Jewellery 

Naszyjniki, które znajdują się w kolekcji Hortus Delicarium, to połączenie niezwykłego rzemiosła ze sztuką. Każdy naszyjnik jest wykonany z niezwykłą dbałością o detale, od splotów ze srebra, po duże medaliony ze szlachetnymi kamieniami. Warto zaznaczyć, że kolekcja swoim stylem, a nawet nazwą, nawiązuje do Hortus deliciarum, czyli średniowiecznego dzieła o charakterze encyklopedii autorstwa przeoryszy klasztoru św. Odylii w Alzacji – Herrady z Landbergu. Motywy, styl i projekt biżuterii był inspirowany właśnie tym bogato ilustrowanym dziełem Herrady, w którym poza poezją i modlitwami możemy znaleźć hymny, alegorie i aż 365 pięknych, oryginalnych ilustracji i miniatur. Naszyjniki oraz kampania świetnie oddają ten niezwykły klimat.

Naszyjnik Gucci
Fot. Materiały prasowe Gucci
Naszyjnik Gucci
Fot. Materiały prasowe Gucci
Naszyjnik Gucci
Fot. Materiały prasowe Gucci

Kampania równoważy średniowieczną elegancję z ostrą nutą współczesności i sprytnie zestawia przeszłość, teraźniejszość i przyszłość w jednej linii. Jest to prawdziwie ponadczasowy i innowacyjny projekt, którym Alessandro Michele celebruje najnowszą kolekcję Hortus Deliciarum High Jewellery. Jessica Chastain, dzięki swojej delikatnej urodzie i pięknym, długim włosom, świetnie wpisuje się w całą kampanię i jej nietypowy klimat. A same naszyjniki z najnowszej kolekcji są niczym małe dzieła sztuki, o których marzą wielbiciele biżuterii na całym świecie.  

Jessica Chastain Gucci
Fot. Materiały prasowe Gucci
Jessica Chastain Gucci
Fot. Materiały prasowe Gucci
Jessica Chastain Gucci
Fot. Materiały prasowe Gucci

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.