Coperni ss 2023 jak namalowano sukienkę
Fot. imax.tree.com
O tym się mówi

Jak namalowano sukienkę na ciele Belli Hadid na pokazie Coperni?

To bez wątpienia technologia przyszłości!

Marta Cieplak 3 października 2022 11:31
Coperni ss 2023 jak namalowano sukienkę
Fot. imax.tree.com

Gdy 25-letnia supermodelka i it-girl Bella Hadid weszła na wybieg Coperni niemal naga, publiczność wstrzymała oddech. Jednak to, co najbardziej zaskakujące, miało dopiero nadejść. Duet projektantów Sebastian Meyer i Arnaud Vaillant wymyślił bowiem, by jedną z sukienek namalowano bezpośrednio na ciele modelki! Jak im się to udało? Na czym polega ta technologia przyszłości?

ZOBACZ TAKŻE: Bella Hadid w amerykańskim „Vogue'u” o depresji i anoreksji

Coperni – sukienka namalowana na ciele Belli Hadid

W rozmowie z Vogue tuż przed pokazem Meyer i Vailliant powiedzieli: „To nasza celebracja kobiecych sylwetek z minionych wieków. (...) Chcieliśmy zaktualizować naszą estetykę w bardziej dorosły i naukowy sposób”. I udało im się to doskonale. Pokaz był zjawiskowy, stylizacje nowoczesne, choć nawiązujące do dawnych epok. Ale to o finale pokazu mówią teraz wszyscy. Projektanci zaprosili na wybieg nie tylko ubraną jedynie w białe stringi, ale także ekspertów z firmy, która stoi za wynalezieniem... tkaniny w sprayu! Przewodził im dr Manela Torresa, dyrektor zarządzający Fabrican Ltd.

Coperni ss 2023 naga Bella Hadid
Fot. imax.tree.com

Panowie nanieśli na ciało modelki coś, co choć wyglądało jak farba w sprayu, było czymś znacznie więcej – technologia ta stworzyła bowiem na ciele biały materiał, który po drobnych modyfikacjach wykonanych między innymi nożyczkami, zamienił się w efektowną, minimalistyczną sukienkę typu slip dress.

„Dziękujemy @bellahadid za ten magiczny moment, który na zawsze pozostanie wyryty w naszych umysłach i sercach. Dziękujemy za zaufanie, miłość i najbardziej dmuchany występ. Jesteśmy tak dumni z tego, co stworzyliśmy wszyscy razem. Nic z tego nie byłoby możliwe bez Manela Torresa i jego talentu. Kiedy moda spotyka technologię” duet Coperni napisał na swoim Instagramie.

Nie mamy wątpliwości, że ten moment przejdzie do historii mody i być może już na zawsze zmieni nasze postrzeganie słowa „na miarę”. Jak myślicie? Będziemy niedługo w ten sposób się ubierać? 

Coperni ss 2023  sukienka na żywo
Fot. imax.tree.com

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.