VIVA! 7 czerwca 2017 10:45
1/11
Emily Ratajkowski
Copyright @East News
1/11

Każde jej pojawienie się na czerwonym dywanie wzbudza sensację. Przeważnie dlatego, że lubi być bardzo skąpo ubrana. Emily Ratajkowski, na rozdanie nagród Emmy wybrała szafirową kreację Zaca Posena i pokazała „tylko” gołe ramiona. I też wywołała burzę.

 

Dzisiaj modelka obchodzi 26 urodziny! Co takiego ma w sobie Emily Ratajkowski, że rozpala emocje? Sprawdźcie czego o niej nie wiecie.

 

Zobacz także: Laureatów nagród Emmy 2016 już znamy! A kto zwycięży w kategorii na najlepszą kreację gali? GŁOSUJ

 

1. Emily O’Hara Ratajkowski urodziła się 25 lat temu w Londynie w rodzinie artystów. Jej ojciec John Ratajkowski ma polskie korzenie i jest malarzem. Mama, pisarka Kathleen Balgley jest pochodzenia żydowskiego.

 

Polecamy też: WPADKA! Kto zdecydował się na TAKĄ kreację? Podpowiadamy: posiadaczka tego ponętnego ciała nosi polskie nazwisko!

 

2/11
Emily Ratajkowski
Copyright @East News
2/11

2. W wieku 14 lat rozpoczęła karierę w modelingu. Podpisała kontrakt z agencją Ford Models. Już wtedy miała imponującą figurę - nosiła biutonosz „D” od 12 roku życia. „Czułam się winna, że tak wyglądam. Szkoda, że rozumiałam wtedy, że reakcje ludzi na moją seksualność to ich problem, nie ich”.

3/11
Emily Ratajkowski
Copyright @East News
3/11

3. Dla kariery modelki porzuciła Uniwersytet Kalifornijski, gdzie studiowała sztuki piękne. Świat usłyszał o niej ww 2013 roku dzięki kontrowersyjnemu teledyskowi do piosenki „Blurred Lines” Robina Thickle. Klip był przesycony erotyzmem, Emily była jak zawsze niemal naga a widzowie - zachwyceni!

4/11
Emily Ratajkowski
Copyright @East News
4/11

4. Uwielbia się rozbierać i pokazywać swoje nagie zdjęcia. Jej konto na Instagramie śledzi ponad 8 milionów fanów a ona dba, żeby zawsze mieli na co popatrzeć.

5/11
Emily Ratajkowski
Copyright @East News
5/11

5. Jest feministką. Swoje poglądy manifestuje ostatnio bardzo zdecydowanie. Gdy pokazała się naga na koniu w sesji dla „Harper’s Bazaar” wystilizowana na legendarną Lady Godivę jeden z dziennikarzy zapytał ją, czy powinen kupićjej coś do ubrania. „Nie potrzebuję ubrań tak bardzo, jak Pan potrzebuje rozgłosu”, odpisala mu.

6/11
Emily Ratajkowski
Copyright @East News
6/11

6. Od zawsze interesowała się polityką. Dlatego rozwścieczyła ją sytuacja, gdy poparła kandydata na prezydenta USA Berniego Sandersa i spotkała się z nim, a w komentarzach internetowych przeczytała „Zamknij się i pokaż cycki”.

7/11
Emily Ratajkowski
Copyright @East News
7/11

7. Broni swojego prawa do bycia piękną i sexy. Opublikowała w miesięczniku „Glamour” esej o tym, że seksapil może iść w parze z wykształceniem i inteligencją. „Nasza kultura ma podwójne standardy. (…) Niesprawiedliwe jest akceptowanie przez ogół faktu, że Mick Jagger chodzi w rozpiętych koszulach i pokazuje nagi tors a Madonna jest krytykowana, gdy ma za duży dekolt”, napisała.

8/11
Emily Ratajkowski
Copyright @East News
8/11

8. Broniła Kim Kardashian, gdy ta pokazała swoje nagie zdjęcia na Instgramie. „Jesteśmy czymż więcej, niż tylko ciałami ale to nie znaczy, że mamy wstydzić się naszej seksualności”.

9/11
Emily Ratajkowski
Copyright @East News
9/11

9. W walce o równe traktowanie kobiet i mężczyzn współpracuje m.in z Leną Dunham, która opublikowała jej tekst pt. „Baby Woman”.

10/11
Emily Ratajkowski
Copyright @East News
10/11

10. W życiu prywatnym stroni od skandali. Od dwóch lat spotyka się z muzykiem Jeffem Magidem. Stanowią zgraną i zgodną parę.

11/11
Emily Ratajkowski
Copyright @East News
11/11

11. Emily coraz lepiej radzi sobie przed kamerą. Zagrała już w pięciu filmach m.in z Benem Affleckiem i Zackiem Efronem. Wkrótce zobaczymy ją w nowym serialu Netflixa „Easy”.

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.