Dom Gucci film
Fot. mat. pras. House of Gucci
KULTURA

Lady Gaga w roli Patrizii Reggiani przerażająca jak nigdy! Jest nowy trailer "House of Gucci"

Wokalistka i aktorka pewnie idzie po swojego drugiego Oscara

Oscar Dąbkowski 29 października 2021 11:44
Dom Gucci film
Fot. mat. pras. House of Gucci

Takiej Lady Gagi jeszcze nie widzieliśmy. Przerażająca, krnąbrna, zachłanna, pewna siebie. Wokalistka i aktorka taką właśnie twarz pokazuje w najnowszym trailerze filmu House of Gucci, który w Polsce będzie nosił tytuł Dom Gucci. Premiera obrazu przewidziana jest na 26 listopada, ale producenci już teraz pokazali drugi zwiastun filmu. Widzimy na nim m.in. jak zaczyna się znajomość Maurizio Gucciego i Patrizii Reggiani i już od pierwszych scen chcemy więcej.

ZOBACZ TEŻ: Historia fortuny i morderstwa... Zobaczcie zwiastun filmu „House of Gucci”

House of Gucci - nowy trailer

House of Gucci to bez wątpienia najbardziej wyczekiwany film o wątku modowym tego roku. W rolach głównych pojawią się nominowani do Oscara Lady Gaga i Adam Driver. Film w reżyserii Ridleya Scotta oparty został na powieści Sary Gay Forden pt. Dom Gucci: sensacyjna historia morderstwa, szaleństwa, uroku i chciwości, która ukazuje historię morderstwa Maurizio Gucciego zleconego przez jego byłą żonę, Patrizię Reggiani. Akcja filmu kręci wokół 1995 roku, kiedy to doszło do morderstwa szefa włoskiego domu mody a jednocześnie wnuka znanego projektanta i założyciela marki - Gucciego Gucci. Film skupia się głównie na wątku Patrizzi Reggiani, która została oskarżona i prawomocnie skazana za zlecenie tego zabójstwa. Kiedy Maurizio zostawił ją dla młodszej kobiety, ta najęła płatnych zabójców, aby się go pozbyli.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jared Leto w charakteryzacji do House Of Gucci jest nie do poznania!

House of Gucci - obsada

House of Gucci to nie tylko historia domu mody Gucci w pigułce, lecz także wielka uczta dla fanów kina. W Obsadzie filmu Ridleya Scotta znalazły się bowiem same hollywoodzkie gwiazdy: oprócz Lady Gagi i Adama Drivera na ekranie zobaczymy m. in. Jareda Leto, Jeremy'ego Ironsa, Salmę Hayek i Ala Pacino. Jak wynika z informacji prasowych, dom mody Gucci udostępnił twórcom filmu dokumentację i archiwa kostiumów marki. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy członkowie modowego rodu są zadowoleni z efektu końcowego. Najbardziej zawiedziona zdaje się być Patricia Gucci, kuzynka Maurizia, która już od jakiegoś czasu krytykuje publicznie najnowsze dzieło Scotta.

Dom Gucci film, Lady Gaga
Fot. mat. pras. House of Gucci

House of Gucci - Lady Gaga jako Patrizia Reggiani

Najciekawsza w trailerze filmu jest oczywiście Lady Gaga, czyli Patrizia Reggiani. Ta w filmowym wydaniu jest przerażająca, krnąbrna, zachłanna, pewna siebie. Za wszelką cenę dąży do celu, bo jak dziś już wiadomo, po rozstaniu z Mauriziem Guccim za nic nie chciała zrezygnować z poziomu życia jaki zapewniło jej małżeństwo i rodzinny majątek. W trailerze jest nawet scena, w której Reggiani bezpośrednio zleca zabójstwo męża, choć w takiej formie prawdopodobnie ma nie za wiele wspólnego z prawdą. W senie tej towarzyszy jej Salma Hayek, która wciela się w rolę Piny Auriemmy – wróżki i przyjaciółki Patrizzi, która miała być pośredniczką w zlecaniu zabójstwa. Co ciekawe, Salma jest żoną Françoisa-Henriego Pinault, właściciela i prezesa konsorcjum Kering, w portfolio którego znajduje się właśnie dom mody Gucci.

Dom Gucci film, Lady Gaga
Fot. mat. pras. House of Gucci

House of Gucci - kiedy premiera?

Jaki będzie efekt prac Ridleya Scotta, Lady Gagi, Adama Drivera i reszty obsady? Oraz czy Lady Gaga sięgnie po swojego drugiego Oscara, tym razem w kategorii Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa? Trzymamy mocno kciuki! House of Gucci trafi na ekrany polskich kin już 26 listopada. 

Pełen nowy trailer filmu House of Gucci  obejrzysz poniżej. Zachęcający, żeby pójść do kina?  

Dom Gucci film, Lady Gaga
Fot. mat. pras. House of Gucci

Dom Gucci film, Lady Gaga
Fot. mat. pras. House of Gucci
Dom Gucci film, Lady Gaga
Fot. mat. pras. House of Gucci

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.