House of Gucci co wiadomo o filmie Lady Gaga jako Patrizia Reggiani i Adam Driver jako Maurizio Gucci na planie
Fot. East News
ZE ŚWIATA FILMU

Historia fortuny i morderstwa... Zobaczcie zwiastun filmu „House of Gucci”

Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto i Al Pacino w obrazie Ridley’a Scotta

Barbara Łubko 30 lipca 2021 10:27
House of Gucci co wiadomo o filmie Lady Gaga jako Patrizia Reggiani i Adam Driver jako Maurizio Gucci na planie
Fot. East News

Film „House of Gucci” to nowa megaprodukcja reżysera Ridleya Scotta. W obrazie główne role grają Lady Gaga i Adam Driver. „House of Gucci” opowiada historię głośnego morderstwa Maurizio Gucciego. Lady Gaga, piosenkarka i laureatka nagród Grammy, BAFTA, Złotego Globu i Oscara, odtwarza rolę Patrizii Reggiani, a Adam Driver wciela się w Maurizio Gucciego, wnuka założyciela legendarnego domu mody Gucci. Patrizia zleciła zabójstwo męża, a w więzieniu spędziła 17 lat. Zwiastun „House of Gucci” właśnie trafił do sieci i jedno jest pewne – ten film zapowiada się świetnie. Premiera już 24 listopada!

Film o rodzinie Gucci: „House of Gucci” - tajemnicze morderstwo w cieniu wielkiej fortuny

Dramat w reżyserii Ridleya Scotta oparty jest na prawdziwej historii Patrizii Reggiani i Maurizio Gucciego, spadkobiercy luksusowego domu mody o tej samej nazwie. Para pobrała się w 1973 roku i miała dwoje dzieci, Allegrę i Alessandrę. W czasie ich małżeństwa Reggiani zasłynęła z zamiłowania do luksusu. Maurizio podobno lekkomyślnie podchodził do swojej fortuny i wydawania pieniędzy. W końcu sprzedał swoje udziały w Gucci firmie z Bahrajnu o nazwie Investcorp.

Wolałabym płakać w Rolls-Royce’ie niż być szczęśliwa na rowerze", podobno powiedziała kiedyś Reggiani.

W 1985 roku Gucci złożył pozew o rozwód z Reggiani, co doprowadziło do burzliwej separacji, rozwód ostatecznie został sfinalizowany w 1991 roku. Kilka lat później, 27 marca 1995 roku 46-letni spadkobierca został zastrzelony przez płatnego zabójcę przed swoim biurem w Mediolanie. Później okazało się, że to Reggiani zleciła zabójstwo. W 1997 roku została aresztowana, a włoska prasa nazwała ją „Czarną Wdową”. Proces był medialnym spektaklem pełnym szokujących zwrotów akcji. Podczas postępowania okazało się między innymi, że Patrizia zapłaciła za zabójstwo byłego męża 365 000 dolarów.

Zobacz: Skandale, morderstwo, groźba bankructwa czyli blaski i cienie imperium Versace

W 1998 roku Reggiani została skazana na 29 lat więzienia. Na wolność wyszła jednak w 2014 roku. Na pytanie reportera, dlaczego wynajęła płatnego zabójcę, by zabił Maurizio Gucciego, a nie sama go nie zastrzeliła, odpowiedziała:


Mój wzrok nie jest zbyt dobry. Nie chciałam spudłować.

House of Gucci co wiadomo o filmie Maurizio Gucci
Fot. Getty Images

House of Gucci co wiadomo o filmie Patrizia Reggiani
Fot. Forum

Film „House of Gucci” zwiastun

Podobno Ridley Scott od ponad dekady starał się o realizację „House of Gucci”. W pewnym momencie pojawiły się nawet plotki, że to Angelina Jolie i Leonardo DiCaprio wystąpią w filmie, później krążyły informacje, że to Penelope Cruz ma wcielić się w rolę Reggiani.

Projekt, oparty na scenariuszu Roberto Bentivegna, ostatecznie nabrał kształtu w 2019 roku, a Driver i Gaga zostali obsadzeni w głównych rolach. Obsada została uzupełniona w 2020 roku o kolejne gwiazdy. Na ekranie pojawią się między innymi Al Pacino, Jeremy Irons, Jared Leto i Salma Hayek.

Jak wyglądała praca na planie? Zdjęcia realizowano w reżimie sanitarnym. Nas zachwycają kostiumy, które doskonale oddają ducha epoki. „Ten film, ze względu na modę z lat 80. i 90., będzie trochę inny. Wtedy świat mody czy pokazy nie wyglądały tak wspaniale. Patrzysz na duże płaszcze i inne rzeczy... Więc to trochę kiczowata, zabawna, tragiczna historia – jak wysokiej klasy opera mydlana. Z szaloną obsadą”, mówił o filmie operator Dariusz Wolski.

Zobaczcie zdjęcia! 

House of Gucci co wiadomo o filmie Lady Gaga jako Patrizia Reggiani
Fot. Getty Images

House of Gucci co wiadomo o filmie Lady Gaga jako Patrizia Reggiani sceny do filmu
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.