Zobaczcie ich najciekawsze stylizacje

Marta Cieplak 10 stycznia 2022 14:30

Hiszpańskie księżniczki Eleonora i Sofia są uwielbiane przez poddanych. I wcale im się nie dziwimy, bo obie dziewczynki są śliczne i pełne wdzięku. Co ciekawe, mimo, że wyglądają jak bliźniaczki, dzielą je dwa lata różnicy wieku. Wrażenie to potęguje fakt, że od dziecka chodziły ubrane w bardzo podobne stroje i tak samo się czesały. Są do siebie tak podobne, że łatwo było je pomylić. 

ZOBACZ TAKŻE: Ich narodziny zmieniły oblicze hiszpańskiej monarchii. Kim są księżniczka Eleonora i księżniczka Sofia?

Ewolucja stylu hiszpańskich księżniczek Eleonory i Sofii

Gdy hiszpańskie księżniczki były młodsze, za ich stylizacje na pewno odpowiadała mama, królowa Letizia. A przez to, że młodsza Sofia jest nawet wyższa od starszej Eleonory, obie wyglądały jak bliźniaczki. Na oficjalne spotkania nosiły sukienki o podobnym kroju, ale w innych kolorach. Gdy podrosły, ich styl zaczął ewoluować. Młodsza Sofia wybierała prostsze kroje z mniejszą ilością falbanek czy odcięć w pasie, które z kolei bardzo lubiła Sofia. Jednak obie nosiły balerinki marki Pretty Ballerinas, choć Sofia często wybierała ten dodatek w kontrastującym do stroju kolorze. I w ten sposób pokazywała swój charakter.

Dziś 16-letnią Eleonorę i 14-letnią Sofię można łatwiej rozpoznać, bo starsza z księżniczek zaczęła już nosić buty na niewielkim obcasie, podczas gdy młodsza Sofia nadal może pokazywać się jedynie w baletkach. Coraz częściej decydują się także na inne uczesania. Zresztą sami zobaczcie ewolucję ich stylu w naszej galerii. 

1/11
małe hiszpańskie księżniczki
Copyright @Getty Images
1/11

Gdy Eleonora i Sofia były młodsze, królowa Letizia ubierała je niemal identycznie. Kroje sukienek i buty były takie same, ale niemal od zawsze różniły się kolorem. Tak jest zresztą do dzisiaj.

2/11
hiszpańskie księżniczki jak bliźniaczki
Copyright @Getty Images
2/11

Od najmłodszych lat dziewczynki nosiły także takie same uczesania, co jeszcze potęgowało wrażenie, że są bliźnaczkami!

3/11
Księżniczki Sofia i Eleanora w sukienkach
Copyright @Getty Images
3/11

Dziewczynki od zawsze lubiły podobne wzory. Jak kratka, to obie nosiły ją, choć w lekko innym stylu. To samo dotyczyło stylizacji z modnym bardzo tweedem.

4/11
Księżniczki Sofia i Eleanora oficjalnie
Copyright @Getty Images
4/11

Eleonora i Sofia nosiły balerinki Pretty Ballerinas, ale Sofia lubiła kontrastujące kolory, gdy z kolei Sofia częściej dobierała je do odcienia stroju.

5/11
Księżniczki Sofia i Eleanora w pastelowych sukienkach
Copyright @Getty Images
5/11

Sofia zazwyczaj wybierała sukienki o bardziej minimalistycznej formie. Unikała odcięć w talii i typowo dziewczęcych elementów.

6/11
Księżniczki Sofia i Eleanora
Copyright @Getty Images
6/11

Dziewczynki można było też czasami odróżnić nie tylko po wzroście, ale także po tym, że Sofia wybierała balerinki z ostrzejszym czubkiem, a Eleonora z okrągłym.

7/11
Księżniczki Sofia i Eleanora z mamą
Copyright @Getty Images
7/11

Księżniczki Eleonora i Sofia często pokazują się podczas oficjalnych uroczystości razem z królem i królową Hiszpanii. Wtedy często ich stroje pasują do stylizacji Letizii. Tak było i w tym przypadku, gdy wszystkie trzy zachwyciły w czarnych stylizacjach.

8/11
Księżniczki Sofia i Eleanora w mundurkach
Copyright @Getty Images
8/11

Obie dziewczynki chodzą do prywatnej szkoły w Madrycie, gdzie obowiązuje je mundurek. Ale po butach widać, że lubią się wyróźniać choćby tym detalem.

9/11
Księżniczki Sofia i Eleanora z rodzicami
Copyright @Getty Images
9/11

Na oficjalne spotkania Eleonora i Sofia zawsze zakładają sukienki. Ale na co dzień wolą chodzić w spodniach. Ale nawet wtedy zakładają ubrania w podobnym stylu!

10/11
Księżniczki Sofia i Eleanora w trenczach
Copyright @Getty Images
10/11

Młode księżniczki wiedzą, co jest modne. Dlatego przy gorszej pogodzie chętnie noszą klasyczne trencze, w których prezentują się bardzo stylowo.

11/11
Księżniczki Sofia i Eleanora już duże
Copyright @Getty Images
11/11

16-letnia dziś Eleonora w czasie pandemii wyrosła na tyle, że może już chodzić w butach na niedużym obcasie. I to najbardziej odróżnia ją dziś od młodszej siostry.

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.