Zobaczcie ich najciekawsze stylizacje

Marta Cieplak 10 stycznia 2022 14:30

Hiszpańskie księżniczki Eleonora i Sofia są uwielbiane przez poddanych. I wcale im się nie dziwimy, bo obie dziewczynki są śliczne i pełne wdzięku. Co ciekawe, mimo, że wyglądają jak bliźniaczki, dzielą je dwa lata różnicy wieku. Wrażenie to potęguje fakt, że od dziecka chodziły ubrane w bardzo podobne stroje i tak samo się czesały. Są do siebie tak podobne, że łatwo było je pomylić. 

ZOBACZ TAKŻE: Ich narodziny zmieniły oblicze hiszpańskiej monarchii. Kim są księżniczka Eleonora i księżniczka Sofia?

Ewolucja stylu hiszpańskich księżniczek Eleonory i Sofii

Gdy hiszpańskie księżniczki były młodsze, za ich stylizacje na pewno odpowiadała mama, królowa Letizia. A przez to, że młodsza Sofia jest nawet wyższa od starszej Eleonory, obie wyglądały jak bliźniaczki. Na oficjalne spotkania nosiły sukienki o podobnym kroju, ale w innych kolorach. Gdy podrosły, ich styl zaczął ewoluować. Młodsza Sofia wybierała prostsze kroje z mniejszą ilością falbanek czy odcięć w pasie, które z kolei bardzo lubiła Sofia. Jednak obie nosiły balerinki marki Pretty Ballerinas, choć Sofia często wybierała ten dodatek w kontrastującym do stroju kolorze. I w ten sposób pokazywała swój charakter.

CZYTAJ WIĘCEJ: Najlepsze zimowe stylizacje gwiazd. Jak ubierają się w mroźne dni 2022?

Dziś 16-letnią Eleonorę i 14-letnią Sofię można łatwiej rozpoznać, bo starsza z księżniczek zaczęła już nosić buty na niewielkim obcasie, podczas gdy młodsza Sofia nadal może pokazywać się jedynie w baletkach. Coraz częściej decydują się także na inne uczesania. Zresztą sami zobaczcie ewolucję ich stylu w naszej galerii. 

1/11
małe hiszpańskie księżniczki
Copyright @Getty Images
1/11

Gdy Eleonora i Sofia były młodsze, królowa Letizia ubierała je niemal identycznie. Kroje sukienek i buty były takie same, ale niemal od zawsze różniły się kolorem. Tak jest zresztą do dzisiaj.

2/11
hiszpańskie księżniczki jak bliźniaczki
Copyright @Getty Images
2/11

Od najmłodszych lat dziewczynki nosiły także takie same uczesania, co jeszcze potęgowało wrażenie, że są bliźnaczkami!

3/11
Księżniczki Sofia i Eleanora w sukienkach
Copyright @Getty Images
3/11

Dziewczynki od zawsze lubiły podobne wzory. Jak kratka, to obie nosiły ją, choć w lekko innym stylu. To samo dotyczyło stylizacji z modnym bardzo tweedem.

4/11
Księżniczki Sofia i Eleanora oficjalnie
Copyright @Getty Images
4/11

Eleonora i Sofia nosiły balerinki Pretty Ballerinas, ale Sofia lubiła kontrastujące kolory, gdy z kolei Sofia częściej dobierała je do odcienia stroju.

5/11
Księżniczki Sofia i Eleanora w pastelowych sukienkach
Copyright @Getty Images
5/11

Sofia zazwyczaj wybierała sukienki o bardziej minimalistycznej formie. Unikała odcięć w talii i typowo dziewczęcych elementów.

6/11
Księżniczki Sofia i Eleanora
Copyright @Getty Images
6/11

Dziewczynki można było też czasami odróżnić nie tylko po wzroście, ale także po tym, że Sofia wybierała balerinki z ostrzejszym czubkiem, a Eleonora z okrągłym.

7/11
Księżniczki Sofia i Eleanora z mamą
Copyright @Getty Images
7/11

Księżniczki Eleonora i Sofia często pokazują się podczas oficjalnych uroczystości razem z królem i królową Hiszpanii. Wtedy często ich stroje pasują do stylizacji Letizii. Tak było i w tym przypadku, gdy wszystkie trzy zachwyciły w czarnych stylizacjach.

8/11
Księżniczki Sofia i Eleanora w mundurkach
Copyright @Getty Images
8/11

Obie dziewczynki chodzą do prywatnej szkoły w Madrycie, gdzie obowiązuje je mundurek. Ale po butach widać, że lubią się wyróźniać choćby tym detalem.

9/11
Księżniczki Sofia i Eleanora z rodzicami
Copyright @Getty Images
9/11

Na oficjalne spotkania Eleonora i Sofia zawsze zakładają sukienki. Ale na co dzień wolą chodzić w spodniach. Ale nawet wtedy zakładają ubrania w podobnym stylu!

10/11
Księżniczki Sofia i Eleanora w trenczach
Copyright @Getty Images
10/11

Młode księżniczki wiedzą, co jest modne. Dlatego przy gorszej pogodzie chętnie noszą klasyczne trencze, w których prezentują się bardzo stylowo.

11/11
Księżniczki Sofia i Eleanora już duże
Copyright @Getty Images
11/11

16-letnia dziś Eleonora w czasie pandemii wyrosła na tyle, że może już chodzić w butach na niedużym obcasie. I to najbardziej odróżnia ją dziś od młodszej siostry.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?