Potwierdzają to jego kostiumy sceniczne i stylizacja na co dzień!

Aleksandra Frankowska 29 grudnia 2021 12:27

To jeden z niewielu mężczyzn z show biznesie, który potrafi być zarówno męski, jak i kobiecy. Jego stylizacje pokazują, że jest prawdziwą ikoną, a nie ofiarą mody. Są przemyślane, nonszalanckie i wyrażają jego osobowość sceniczną. Harry Styles wypracował sobie styl, który wyróżnia go na tle innych artystów. W końcu nazwisko zobowiązuje!

CZYTAJ TEŻ: Harry Styles w kamizelce w kwiaty od polskiej projektantki! O kim mowa?

Kim jest Harry Styles?

Jego kariera zaczęła się od występów w popularnym boys bandzie One Direction. Szybko jednak rozpoczął ścieżkę solową i zaczął zdobywać fanów swojej własnej twórczości. Poza muzyką, która jest jego największą pasją, angażuje się również w ciekawe projekty filmowe. Zagrał między innymi w Dunkierce oraz Don't Worry Darling, który wyreżyserowała jego partnerka, 10 lat starsza Olivia Wilde.

Jaki jest styl Harry'ego Styles'a?

Charakterystyczny. Tak można ująć go jednym słowem, ponieważ obok jego stylizacji nikt nie przejdzie obojętnie. Po tym, jak Styles opuścił zespół One Direction, jego stylistą został Harry Lambert. To właśnie dzięki niemu muzyk bardzo zmienił swój sposób ubierania, wprowadzając do niego sporo elementów damskiej garderoby i jednocześnie łamiąc normy gender. Co najważniejsze, Harry Styles świetnie odnajduje się w tego typu aranżacjach modowych. Nie są one dla niego sztuczne czy niewygodne. Reprezentują jego usposobienie i podejście do życia.

ZOBACZ TEŻ: Harry Styles w sukience Gucci na okładce Vogue'a! Jako pierwszy mężczyzna w historii

Harry Styles i dom mody Gucci

Pierwsze spotkanie Styles'a z Alessandro Michele, dyrektorem kreatywnym domu mody Gucci miało miejsce podczas jednego z wywiadów dla Vogue. 

„[...] wydarzyło się coś magicznego i Harry jest teraz moim przyjacielem. Ma aurę angielskiej gwiazdy rock and rolla – jak młody grecki bóg z postawą Jamesa Deana i odrobiną Micka Jaggera – ale nikt nie jest słodszy. Jest obrazem nowej ery, tego, jak może wyglądać mężczyzna”.

Od 2017 roku Harry Styles został twarzą słynnego domu mody Gucci, a jego stylizacje nabrały dodatkowo luksusu. Wszyscy pamiętają jego debiut podczas Met Gali, kiedy to w 2019 roku pojawił się w projekcie marki - cały na czarno, w przezroczystym topie oraz z kolczykiem z perłą. Świat patrzył wówczas tylko na niego, a marka Gucci znów była na językach wszystkich. 

Harry Styles pierwszym mężczyzną na okładce Vogue w wersji solo

Jego rozpoznawalność i charakterystyczny styl sprawiły, że w 2020 roku magazyn Vogue ponownie zaprosił go do współpracy i to wyjątkowej. Styles pojawił się na okładce największego magazynu modowego na świecie w sukience, stając się jednocześnie pierwszym mężczyzną w historii, który pozował na okładce sam.  Harry Styles coraz odważniej zaczyna zacierać granice między tym, co powszechnie uważa się za modę damską oraz męską. Decydując się na sesję w sukience i to na okładce Vogue, wielu uznało go za szaleńca. Byli jednak i tacy, których zachwyciła jego otwartość, uniwersalizm i kreatywność. W wywiadzie dla tego numeru opowiedział o tym, czym jest dla niego moda.

„Są ubrania dla mężczyzn i są ubrania dla kobiet”, po usunięciu jakichkolwiek barier otwierasz oczywiście arenę, na której możesz grać. Czasami chodzę do sklepów i po prostu patrzę na damskie ubrania, myśląc, że są niesamowite. To jest jak wszystko – za każdym razem, gdy stawiasz bariery w swoim życiu, po prostu siebie ograniczasz. Jest tyle radości z zabawy ubraniami. Nigdy tak naprawdę nie myślałem zbyt wiele o tym, co to znaczy – to po prostu staje się rozszerzoną częścią tworzenia czegoś”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @harrystyles

Harry Styles w kamizelce polskiej marki

W październiku 2021 roku Harry Styles pojawił się w akcji charytatywnej programu Channel 4 Stand Up To Cancer w kamizelce projektu Kai Kotto, polskiej projektantki, która wszystkie swoje ubrania wykonuje ręcznie. Skontaktował się z nią sam Harry Lambert, który uznał, że to właśnie jej projekty dokonale oddają styl muzyka. Projekt, w którym wystąpił Styles to ciemna kamizelka w kwiaty.

W naszej galerii zebraliśmy najciekawsze stylizacje Harry'ego Styles'a z 2021 roku! 

1/7
Harry Styles
Copyright @ Kevin Mazur/Getty Images for HS
1/7

Nowy Jork, październik 2021 podczas wykonania piosenki "Harryween"

2/7
Harry Styles
Copyright @Theo Wargo/Getty Images for HS
2/7

Nowy Jork, w wersji pin-up

3/7
Harry Styles
Copyright @ Karwai Tang/WireImage
3/7

Harry Styles na planie filmu My Policeman

4/7
Harry Styles
Copyright @JMEnternational/JMEnternational for BRIT Awards/Getty Images
4/7

Harry Style podczas The BRIT Awards 2021, w garniturze w szeroką kratę

5/7
Harry Styles
Copyright @DC/MEGA/GC Images
5/7

Ponownie na planie "My Policeman"

6/7
Harry Styles
Copyright @Kevin Mazur/Getty Images for The Recording Academy
6/7

Harry Styles uwielbia szale w wersji boa z piórami

7/7
Harry Styles
Copyright @ Theo Wargo/Getty Images for HS
7/7

Jego sceniczne stylizacje zadziwiają fanów

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.