Nowe logo Gucci 2020
Fot. IMAXTREE/FREE
ZE ŚWIATA MODY

Czy tak będzie wyglądało nowe logo Gucci?

Decyzja włoskiego domu mody wywołała burzę wśród internautów!

Marcin Brzeziński 17 stycznia 2020 09:27
Nowe logo Gucci 2020
Fot. IMAXTREE/FREE

Czy tak naprawdę będzie wyglądało nowe logo Gucci? Wykonany dziecięcą ręką napis „Gucci” pojawił się na stronie domu mody na Facebooku i wywołał burzę w Internecie. Czy to możliwe, żeby sławny włoski dom mody porzucił swoje historyczne logo i zastąpił je dziecięcą kaligrafią? - zastanawiają się internauci. Głosy rzecz jasna są podzielone. Jedni podziwiają świeżość pomysłu i wykorzystują go w internetowych memach. Inni zarzucają nowemu logo infantylizm. Jeszcze inni widzą w nim dość tani chwyt marketingowy, który odciąga uwagę od tego, co powinno być w jej centrum, czyli nowej kolekcji Alessandro Michele.

Nowe logo Gucci. Powrót do dzieciństwa

Ten ostatni argument jest jednak chybiony, bo nowe logo doskonale wpisuje się w przekaz ostatniego pokazu dyrektora artystycznego włoskiej marki. Tym samy charakterem pisma było wykonane bowiem zaproszenie na niedawną prezentację męskiej kolekcji Gucci w mediolańskim Palazzo Delle Scintille. A sama kolekcja miała pokazywać to, jak męskość bywa dziś stłamszona i zatruta przez toksyczne stereotypy. Lekarstwem na ten stan, zdaniem Alessandro Michele, ma być zaś powrót do dzieciństwa: wolnego od ograniczeń, społecznych wymagań i autorytaryzmu.

Sezon na nowe logo wielkich domów mody

W tym miejscu warto przypomnieć również, że w ostatnich latach wiele domów mody zmieniło swoje logo. Zrobiły to m.in. Balenciaga, Calvin Klein, Valentino czy Saint Laurent. Co ciekawe, wszystkie nowe logo znanych domów mody wykorzystują wyłącznie duże litery i pismo bezszeryfowe. Na tym tle pomysł Alessandro Michele wydaje się więc bardzo oryginalny. A może jednak dyrektor artystyczny domu mody Gucci posunął się za daleko? Podoba Wam się nowe logo marki?

Nowe logo Gucci 2020
Fot. Materiały prasowe/Gucci

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

‘It’s time to celebrate a man who is free to practice self-determination, without social constraints, without authoritarian sanctions, without suffocating stereotypes. A man who is able to reconnect with his core of fragility, with his trembling and his tenderness. A man on his knees in front of surrender, who honors fears and its thorns. A man full of kindness and care,’ from the men’s #GucciFW20 show notes ‘Masculine Plural’ which speak about the toxic stereotypes that mould masculine gender identity. The collection by @alessandro_michele unfolds today in the Palazzo delle Scintille at 12:30 PM CET. Watch the show live through link in bio. #mfw #AlessandroMichele #RaveLikeYouAreFive

Post udostępniony przez Gucci (@gucci)

TAGI #Gucci #Logo

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.