jak rozpoznac podrobke torebki oryginal jak bronic sie przed podrobkami
Fot. Adobe Stock
ze świata mody

Gorący temat: jak rozpoznać podróbkę torebki?

Na co zwracać uwagę podczas zakupów w sklepach Vintage i second handach?

Redakcja VIVA! 16 maja 2023 18:32
jak rozpoznac podrobke torebki oryginal jak bronic sie przed podrobkami
Fot. Adobe Stock

Za luksusową torebkę wiele kobiet jest w stanie zapłacić niemal każdą cenę. Miesiącami potrafią odkładać oszczędności, aby móc sięgnąć po upragniony, markowy model. Zakup torebek marek takich jak Chanel czy Hermès to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dlatego coraz popularniejsze staje się polowanie na perełki w second handach i sklepach vintage. Fashionistki potrafią wyłowić torebkę od światowej klasy projektantów, w dużo lepszej, niższej cenie. Jednak i w tym tkwi pewien haczyk, łatwo można natknąć się na podróbki. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak nie stać się ofiarą oszustwa i rozpoznać podrabianą torebkę, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.


ZOBACZ TAKŻE: Historia najsłynniejszej torebki świata od Chanel

Jak rozpoznać podróbkę torebki? Podejrzana cena


Podczas zakupów każdy stara się jak najbardziej zaoszczędzić. Jednak trzeba pamiętać, że w przypadku marek luksusowych, które mają wysokie standardy, zbyt niska cena produktów, nie będzie wchodziła w grę. Płaci się nie tylko za markę, ale i za jakość. Jeśli widzisz, że torebka wysokiej klasy, kosztuje niewiarygodnie mało, a do tego nie posiada numeru seryjnego, to oznacza, że coś z nią może być nie tak.

Jak rozpoznać podróbkę torebki? Nietypowe logo


Przyjrzyj się uważnie logotypom. Sprawdź, czy zgadza się styl czcionki, wielkość i grubość liter. Zwróć uwagę czy w nazwie, nie popełniono jakiejś literówki. Możesz też poszperać w Internecie i porównać dodatki z lumpeksu, z tymi z domu mody. Jeśli zobaczysz, że logo nie jest wykonane tak starannie, jak na zdjęciach, albo w ogóle nie widnieje ono na produkcie, to oznacza, że trafiłaś na podróbkę.


Jak rozpoznać podróbkę torebki? Specyficzny zapach


Jeśli czujesz, że z torebki wydziela się nieprzyjemny i chemiczny zapach, to bierz nogi za pas i uciekaj. Możesz być pewna, że produkt nie jest wykonany z wysokiej jakości materiałów i nijak się ma do oryginalności. Oryginalne skórzane torebki, będą charakteryzowały się naturalnym, intensywnym zapachem skóry, którego z pewnością nie pomylisz z żadnym innym.


Jak rozpoznać podróbkę torebki?  Diabeł tkwi w szczegółach


Zwróć uwagę na detale wewnątrz torebki. Obejrzyj metkę i dowiedz się, czy zawiera wszystkie potrzebne dane. Znajdź numer seryjny i zweryfikuj autentyczność modelu w Internecie. Określ staranność wykonania szwów, sprawdź ich ilość i rozmieszczenie. Przyjrzyj się kolorom nici. Upewnij się, że torba nie ma żadnych przetarć, lub rys. Sprawdź jakość zamków i zapięć. Ważne, aby nie były one wykonane z plastiku.

jak rozpoznac podrobke torebki oryginal jak bronic sie przed podrobkami
Fot. Adobe StockJak rozpoznać podróbkę torebki? Certyfikat


Oryginalne modele powinny posiadać kartę autentyczności, na której znajduje się nr seryjny, zgodny z numerem ze środka torebki. Swoim wyglądem przypomina ona często kartę kredytową. Dodatkowo do markowych modeli, często też są dołączane worki przeciwkurzowe. Jeśli torebka nie posiada karty autentyczności, to warto wtedy poprosić o dowód zakupu.


Jak rozpoznać podróbkę torebki? Materiał


Skórzana torebka powinna być wykonana z prawdziwej skóry, a nie z jej imitacji - to oczywiste. Powinna więc mieć lekko nierówną fakturę i charakterystyczny, nie do podrobienia zapach. W przypadku torebek Chanel, sprawdź, czy pikowanie na klapie torebki, aby na pewno pasuje do korpusu. Liczy się tu precyzja i staranność wykonania. Zwróć też uwagę, czy kieszeń z tyłu uzupełnia się z pikowaniem na całej torebce.

 Tekst: Sandra Marchel

jak rozpoznac podrobke torebki oryginal jak bronic sie przed podrobkami
Fot. Adobe Stock

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.