Marcin Brzeziński 19 października 2017 17:30
1/10
Georgina Chapman, Harvey Weinstein, Marchesa
Copyright @East News
1/10

Pojawiły się kolejne fakty związane z aferą Harvey’a Weinsteina. Okazuje się mianowicie, że ten wszechmocny amerykański producent zmuszał gwiazdy swoich filmów do występowania na czerwonych dywanach w kreacjach domu mody Marchesa, który należy do jego żony. Georgina Chapman stworzyła swoją markę w roku 2004, w tym samym, w którym poznała Weinsteina. I od tego czasu jej suknie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zaczęły wypierać z imprez takich jak Oscary projekty Chanel, Valentino czy Diora. Teraz mamy dowody, że czarodziejską różdżką we właściwy sobie bezwzględny i skuteczny sposób kierował sam Harvey Weinstein.

 

Polecamy też: Meryl Streep, Jane Fonda, Kate Winslet... Dlaczego największe gwiazdy Hollywood przez lata uczestniczyły w zmowie milczenia o przestępstwach seksualnych Harveya Weinsteina?

 

Harvey Weinstein zmuszał gwiazdy do noszenia sukienek Marchesa

Głos zabierają w tej sprawie kolejne aktorki. Gwiazda serialu „Gotowe na wszystko” Felicity Huffman przyznała na przykład, że grożono jej odebraniem funduszy na film „Transamerica” jeśli nie wystąpi w kreacji Marchesa na Złotych Globach. Tak samo została potraktowana Sienna Miller przy okazji promocji swego filmu „Dziewczyna z fabryki”. A że w sukniach domu mody Marchesa na czerwonym dywanie były widziane także m.in. Jennifer Lawrence, Nicole Kidman, Selena Gomez czy Rita Ora wkrótce możemy poznać więcej podobnych historii. Dodajmy, że w kreacji marki Georginy Chapman wystąpiła również księżna Kate. Ale jej jednej Harvey Weinstein nie byłby w stanie zmusić do niczego…

 

Felicity Huffman, Sienna Miller i księżna Kate w kreacjach marki Marchesa.

 

Polecamy też: Kolejne gwiazdy przerywają milczenie. Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow wśród ofiar molestowanych przez Harveya Weinsteina!

 

Koniec marki Marchesa

W jakiś czas po wybuchu skandalu Georgina Chapman opuściła swego męża i podobno wystąpiła o rozwód. Ale jak zgodnie uważają komentatorzy, nic nie uratuje już jej marki. Stylistka gwiazd Alex Longmore powiedziała BBC na przykład: „Jeśli ktoś pojawiłby się teraz na czerwonym dywanie w kreacji Marchesa, mogłoby by to wyglądać na gest poparcia dla tego, co przez lata robił Weinstein. A chyba nie ma takich samobójców”. I tu musimy się z Alex Longmore zgodzić! Czekamy na dalszy rozwój wypadków i zapraszamy do galerii ze zdjęciami gwiazd w sukniach domu mody Marchesa! Czy ktoś je jeszcze zechce założyć?

 

Harvey Weinstein i jego żona Georgina Chapman, założycielka marki Marchesa.

 

Polecamy też: „Moje serce pękło, kiedy dowiedziałam się o wszystkich kobietach”. Georgina Chapman postanowiła opuścić męża, Harveya Weinsteina!

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.