Marcin Brzeziński 19 października 2017 17:30
1/10
Georgina Chapman, Harvey Weinstein, Marchesa
Copyright @East News
1/10

Pojawiły się kolejne fakty związane z aferą Harvey’a Weinsteina. Okazuje się mianowicie, że ten wszechmocny amerykański producent zmuszał gwiazdy swoich filmów do występowania na czerwonych dywanach w kreacjach domu mody Marchesa, który należy do jego żony. Georgina Chapman stworzyła swoją markę w roku 2004, w tym samym, w którym poznała Weinsteina. I od tego czasu jej suknie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zaczęły wypierać z imprez takich jak Oscary projekty Chanel, Valentino czy Diora. Teraz mamy dowody, że czarodziejską różdżką we właściwy sobie bezwzględny i skuteczny sposób kierował sam Harvey Weinstein.

 

Polecamy też: Meryl Streep, Jane Fonda, Kate Winslet... Dlaczego największe gwiazdy Hollywood przez lata uczestniczyły w zmowie milczenia o przestępstwach seksualnych Harveya Weinsteina?

 

Harvey Weinstein zmuszał gwiazdy do noszenia sukienek Marchesa

Głos zabierają w tej sprawie kolejne aktorki. Gwiazda serialu „Gotowe na wszystko” Felicity Huffman przyznała na przykład, że grożono jej odebraniem funduszy na film „Transamerica” jeśli nie wystąpi w kreacji Marchesa na Złotych Globach. Tak samo została potraktowana Sienna Miller przy okazji promocji swego filmu „Dziewczyna z fabryki”. A że w sukniach domu mody Marchesa na czerwonym dywanie były widziane także m.in. Jennifer Lawrence, Nicole Kidman, Selena Gomez czy Rita Ora wkrótce możemy poznać więcej podobnych historii. Dodajmy, że w kreacji marki Georginy Chapman wystąpiła również księżna Kate. Ale jej jednej Harvey Weinstein nie byłby w stanie zmusić do niczego…

 

Felicity Huffman, Sienna Miller i księżna Kate w kreacjach marki Marchesa.

 

Polecamy też: Kolejne gwiazdy przerywają milczenie. Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow wśród ofiar molestowanych przez Harveya Weinsteina!

 

Koniec marki Marchesa

W jakiś czas po wybuchu skandalu Georgina Chapman opuściła swego męża i podobno wystąpiła o rozwód. Ale jak zgodnie uważają komentatorzy, nic nie uratuje już jej marki. Stylistka gwiazd Alex Longmore powiedziała BBC na przykład: „Jeśli ktoś pojawiłby się teraz na czerwonym dywanie w kreacji Marchesa, mogłoby by to wyglądać na gest poparcia dla tego, co przez lata robił Weinstein. A chyba nie ma takich samobójców”. I tu musimy się z Alex Longmore zgodzić! Czekamy na dalszy rozwój wypadków i zapraszamy do galerii ze zdjęciami gwiazd w sukniach domu mody Marchesa! Czy ktoś je jeszcze zechce założyć?

 

Harvey Weinstein i jego żona Georgina Chapman, założycielka marki Marchesa.

 

Polecamy też: „Moje serce pękło, kiedy dowiedziałam się o wszystkich kobietach”. Georgina Chapman postanowiła opuścić męża, Harveya Weinsteina!

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.