W czym wystąpili muzycy na tegorocznym festiwalu?

Aleksandra Trendak 20 kwietnia 2022 11:30

Coachella to jedno z najsłynniejszych wydarzeń muzycznych na świecie. W jego trakcie kalifornijska pustynia Kolorado zamienia się w ogromnych rozmiarów miasteczko festiwalowe. W tym roku na scenie festiwalu wystąpili między innymi Harry Styles, Billie Eilish, Maneskin oraz The Weekend, a o ich stylizacjach na scenie zrobiło się głośno.  

PRZECZYTAJ TEŻ: Zobaczcie gwiazdy, który pojawiły się na festiwalu Coachella 2019!

Coachella 2022: Harry Styles cały w cekinach 

Harry Styles otworzył tegoroczny festiwal Coachella w wielkim stylu. Blask cekinów we wszystkich kolorach tęczy, akompaniament instrumentów dętych, szalony taniec i niezwykła energia, to tylko kilka elementów, które wyróżniały występ byłego członka zespołu One Direction spośród innych wykonawców. Gwiazdor przygotował na to wydarzenie wiele niespodzianek, między innymi występ z legendą muzyki country Shanią Twain, z którą wykonał kilka piosenek, w tym najsłynniejszy utwór wokalistki Man! I Feel Like A Woman. Niezwykłą energię piosenkarza podkreślała oryginalna stylizacja, gdyż Styles wszedł na scenę w wielkim, czarnym futrze Gucci uszytym na miarę, a pod spodem miał na sobie cekinowy kombinezon we wszystkich kolorach tęczy. Odbijająca światło faktura pojawiła się na wybiegu Gucci na sezon jesień-zima 2022, a sam krój kombinezonu z charakterystycznym odcięciem na klatce piersiowej, można było zobaczyć podczas prezentacji projektów włoskiego domu mody na wiosnę-lato 2022. 

Coachella 2022: Billie Eilish w sportowym stylu 

Billie Eilish wystąpiła na Coachelli jako jedna z głównych gwiazd. Razem z nią na scenie zaprezentował się frontman Blur i Gorillaz – Damon Albarn, który wykonał z wokalistką jej utwory Happier Than Ever oraz Getting Older. Nagle z głośników poleciała piosenka Fell Good Inc Gorillaz, a na scenę wbiegł Pos z De La Soul, który odśpiewał swoje linie z oryginalnego utworu. Wokalistka miała na sobie w trakcie występu luźną koszulkę z nadrukiem graffiti i dopasowane kolarki od niezależnego projektanta Conrada oraz ochraniacze na kolana. Całą stylizację uzupełniła masywną biżuterią.  

ZOBACZ TAKŻE: Billie Eilish przechodzi na ciemną stronę mocy

Coachella 2022: Doja Cat 

Doja Cat podbiła Coachellę niezwykłym występem, w czasie którego wokalistka zaprezentowała premierową piosenkę Vegas. Nie mogło też zabraknąć jej słynnych na TikToku piosenek jak Kiss Me More i Say So. Całość koncertu była również niesamowitym, tanecznym show, które zakończyła drugą premierową piosenką zatatuowaną Fucked Up. Na scenie artystka zaprezentowała się w dwóch stylizacjach. Pierwsza składała się z topu z cekinowymi płomieniami, limonkowo-zielonej błyszczącej spódnicy i długich, różowych kozaków za kolano. Druga kreacja to połączenie topu, shortów i wysokich butów za kolano w takim samym, czarno-białym princie. 

Coachella 2022: Maneskin 

Występ zespołu Maneskin był jednym z najbardziej wyczekiwanych na festiwalu. Zespół zaprezentował swoje najbardziej znane piosenki takie jak Zitti e Buoni oraz Coraline, ale także cover piosenki Britney Spears Womanizer, a także premierowo utwór-manifest przeciwko wojnie w Ukrainie. Wokalista zespołu w trakcie występu zdjął z siebie koronkowy peniuar, pod którym miał skórzaną uprzęż w stylu BDSM. Wszyscy członkowie zespołu mieli spójne stroje w skórzanym klimacie, a ich występ był jednym z najbardziej energetycznych i najlepiej ocenianych na festiwalu. 

Coachella 2022: Anitta 

Brazylijska artystka Anitta wie, jak zrobić niezwykłe show. Najpierw podekscytowała tłum za pomocą filmiku z brazylijskich ulic z piosenką Sergio Mendesa Mas Que Nada w tle. Następnie grupa dwudziestu tancerzy zrobiła wielkie wejście dla Anitty wraz ze Snoop Dogiem. Artystka miała na sobie dwuczęściowy strój z finezyjnymi wycięciami w kolorach nawiązujących do brazylijskiej flagi: żółtym, zielonym i niebieskim. Występ był pełen niesamowitych choreografii, piosenek Mechika, Downtown, Girl From Rio oraz Me Gusta, którą zaśpiewała razem z Cardi B. 

ZOBACZ TAKŻE: Prezent marzeń? Cardi B dostała dom od męża dom na Karaibach wart 1,5 miliona dolarów!

Coachella 2022: The Weekend 

Drugi dzień festiwalu zamknął The Weekend, któremu towarzyszył zespół Swedish House Mafia. Oba zespoły zostały ogłoszone jako headlinerzy dopiero dwa tygodnie przed koncertem, po tym jak Kanye West wycofał się ze swojego występu. Artysta zaprezentował między innymi The Hills i Blinding Lights. Wykonawca miał na sobie czarny T-shirt i bojówki oraz kamizelkę i skórzane rękawiczki. 

Która stylizacja zachwyciła was najbardziej? Wszystkie zobaczycie w naszej galerii.   

1/8
Coachella 2022 Harry Styles
Copyright @Getty Images
1/8

Coachella 2022: Harry Styles zaprezentował się w cekinowym stroju od włoskiego domu Gucci.

2/8
Coachella 2022
Copyright @Getty Images
2/8

Coachella 2022: Billie Eilish postawiła na wygodny i sportowy strój, który uzupełniła masywną biżuterią i pasującymi ochraniaczami na kolana

3/8
Coachella 2022 Doja Cat
Copyright @Getty Images
3/8

Coachella 2022: Doja Cat zaprezentowała się w dwóch stylizacjach, pierwsza składała się z topu z cekinowymi płomieniami, limonkowo-zielonej błyszczącej spódnicy i długimi różowymi kozakami za kolano

4/8
Coachella 2022 Doja Cat
Copyright @Getty Images
4/8

Coachella 2022: Druga kreacja artystki Doja Cat składała się z topu, shortów i butów z kieszonkami. Każdy element miał ten sam, biało-czarny print.

5/8
Coachella 2022 Maneskin
Copyright @Getty Images
5/8

Coachella 2022: Maneskin dał świetny, poruszający koncert w czasie festiwalu. Artyści mieli na sobie bardzo podobne stroje, które składały się głównie ze skórzanych elementów i delikatnych, zwiewnych koszul.

6/8
Coachella 2022 Maneskin
Copyright @Getty Images
6/8

Coachella 2022: Wokalista zespołu Maneskin w trakcie występu zdjął z siebie koronkowy peniuar, pod którym miał skórzaną uprzęż w stylu BDSM.

7/8
Coachella 2022 Anitta
Copyright @Getty Images
7/8

Coachella 2022: Artystka Anitta miała na sobie dwuczęściowy strój z finezyjnymi wycięciami w kolorach nawiązujących do brazylijskiej flagi, czyli żółtym, zielonym i niebieskim.

8/8
Coachella 2022 The Weekend
Copyright @Getty Images
8/8

Coachella 2022: Artysta znany pod pseudonimem The Weekend zaprezentował się w czarnym T-shircie i bojówkach, do których dobrał kamizelkę i skórzane rękawiczki

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.