Jennifer Lawrence w japonkach na Festiwalu Filmowym w Cannes
Fot. Stephane Cardinale/Getty Images
O tym się mówi!

Jennifer Lawrence prowokuje na czerwonym dywanie w Cannes. Włożyła japonki!

Zwróciła na siebie oczy całego świata!

Wiktoria Oskroba 23 maja 2023 16:30
Jennifer Lawrence w japonkach na Festiwalu Filmowym w Cannes
Fot. Stephane Cardinale/Getty Images

Znana aktorka i producentka pojawiła się ostatnio na premierze filmu "Anatomy of a Fall" na Festiwalu Filmowym w Cannes. Fani mieli okazję podziwiać stylizację Jennifer Lawrence, która spacerowała po czerwonym dywanie w szykownej sukni w niemal tym samym, szkarłatnym kolorze. Jej elegancka stylizacja od Diora z okazałym szalem nawiązywała do dawnej ery Hollywood. Był jednak jeden element, który wzbudził niemałe zainteresowanie mediów.

ZOBACZ TAKŻE: Angelina Jolie otwiera własne modowe atelier!

Jennifer Lawrence na Festiwalu Filmowym w Cannes 2023

Jennifer Lawrence w japonkach na Festiwalu Filmowym w Cannes
Fot. Stephane Cardinale/Getty Images

Cannes 2023: Jennifer Lawrence w japonkach na czerwonym dywanie

Nie byłoby nic nadzwyczajnego w ubiorze aktorki, gdyby nie to, że kiedy gwiazda wchodziła po schodach do Pałacu Festiwalowego oczom świata ukazały się japonki na jej stopach, które chwilę wcześniej starannie zakrywała długa suknia. Czy to celowa prowokacja? Fani z całego świata śledzący festiwal mogą być podzieleni. Oczywiste jest, że gości na Festiwalu Filmowym w Cannes obowiązują pewne zasady dotyczące ubioru. Galowy dress code to dla jednych świętość, dla drugich okazja do jego złamania i zwrócenia na siebie uwagi całego świata. Już nieraz dochodziło do skandali na najsłynniejszym czerwonym dywanie Lazurowego Wybrzeża.

Cannes 2023: Kontrowersyjne stylizacje na Festiwalu w Cannes

Na czerwonym dywanie w Cannes pojawiły się już gwiazdy, które pozowały do zdjęć boso, jak np. Kristen Stewart czy Julia Roberts. Nie brakowało też szokujących stylizacji. Znanym przypadkiem w historii festiwalu była stylizacja Madonny z 1991 roku, kiedy to odważnie kroczyła po czerwonym dywanie w stożkowatym staniku od Jean-Paula Gautiera. Także muza Almodovara, Victoria Abril może pochwalić się prowokacyjną kreacją. Jej czarna sukienka mini na festiwalu w 1997 miała z tyłu rozcięcie, które ukazywało całą bieliznę. W porównaniu z tymi szokującymi stylizacjami, japonki Jennifer Lawrence wydają się jedynie lekkim odchyleniem od tradycyjnego dress code'u Festiwalu w Cannes. A jednak w historii festiwalu zdarzyło się, że kobiety w płaskim obuwiu nie były wpuszczone na czerwony dywan. Taki incydent miał miejsce w 2015 roku. Dyrektor festiwalu, Thierry Fremaux podkreślił wtedy, że buty na obcasie są obowiązkowym elementem garderoby kobiet na Festiwalu w Cannes, co zostało uznane za seksistowskie.

Cannes 2023: Japonki Jennifer Lawrence na Festiwalu w Cannes

Fani aktorki, którzy na bieżąco śledzą jej losy, z pewnością zdają sobie sprawę, że gwiazda mogła wybrać ten rodzaj obuwia nie po to, by szokować, ale... by zadbać własne bezpieczeństwo. Wielu pamięta słynny upadek Jennifer Lawrence, kiedy w 2013 roku, podczas gali wręczenia Oscarów wchodziła po schodach, by odebrać Nagrodę dla Najlepszej Aktorki. To nie był jej jedyny upadek w wysokich obcasach i sukni utrudniającej ruchy. Wydaje się więc, że tym razem aktorka chciała uniknąć tej stresującej sytuacji i dlatego postawiła na wygodne obuwie. Co sądzicie o jej wyborze?  

Jennifer Lawrence na gali wręczenia Oscarów w 2013 roku

Jennifer Lawrence w japonkach na Festiwalu Filmowym w Cannes
Fot. Kevin Winter/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.