Manolo Blahnik najnowszej VIVIE! MODZIE
Fot. East News/Mateusz Stankiewicz/AF Photo
ZE ŚWIATA MODY

Jego buty są… równie dobre jak seks. W najnowszej VIVIE! MODZIE przedstawiamy sylwetkę wielkiego Manolo Blahnika!

Marcin Brzeziński 15 czerwca 2017 17:15
Manolo Blahnik najnowszej VIVIE! MODZIE
Fot. East News/Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Manolo Blahnik jest chyba najwybitniejszym twórcą damskich butów w historii. Jego projekty zdobiły stopy najbardziej stylowych kobiet świata: od gwiazd filmowych po księżniczki, od modelek po panie premier, które rządzą wielkimi mocarstwami. Nie zapominajmy też o sekretarkach, które długimi miesiącami odkładają na swoją wymarzoną parę. Nie bądźmy gołosłowni. Buty Blahnika (zwane po angielsku po prostu „Manolos”) nosiła Jackie Kennedy. W pracowni projektanta siadała na podłodze księżna Diana. Otaczały ją dziesiątki par, a ona nie wiedziała, które się zdecydować… Madonna powiedziała o nich, że „są równie dobre jak seks, ale trwają dłużej”. Sarah Jessica Parker nie potrafi zaś wciąż ukryć wzruszenia „Jestem zaszczycona, że będę mogła powiedzieć wnukom: Tak, poznałam Monolo Blahnika i miałam kilka (no, kilkanaście) par jego butów”. Tu trzeba dodać, że wielki szewc też zawdzięcza coś SJP. „Seks w wielkim mieście”, którego gwiazdą była aktorka sprawił, że fascynacji Manolo uległy kolejne pokolenia kobiet. Można nawet z lekką przesadą powiedzieć, że szpilki Blahnika były piątą, najważniejszą bohaterką tego kultowego serialu.

 

Buty Manolo Blahnika dostępne w Polsce na Molier2
Fot. Materiały prasowe

Kim Kardashian, Sarah Jessica Parker, Maffashion w butach Manolo Blahnika.

 

Polecamy też:  Wystąpiła w nich Rihanna i… lista oczekujących na nowe buty Saint Laurent urosła do wielu tysięcy! A kosztują niemało!

 

Obsesja na punkcie wysokich obcasów

Niektórzy uważają nawet, że to właśnie Manolo odpowiada, za współczesną, powszechną obsesję na punkcie wysokich obcasów. „To on wyniósł damskie buty na zupełnie nowy poziom” mówi projektant Patrick Cox. „I on utorował drogę takim gigantom jak Christian Louboutin i Jimmy Choo. Możemy czasem zżymać się na jego projekty, ale w porównaniu z nim wszyscy jesteśmy bezradnymi dzieciakami. Manolo Blahnik jest prawdziwym artystą”, wyjaśnia. A przyjaciel wielkiego szewca, AndréLeon Talley, legenda amerykańskiego „Vogue’a” tak tłumaczy tajemnicę jego sukcesu: „Manolo jest w stanie zawrzeć w swoich projektach najpotężniejsze z ludzkich uczuć: pożądanie”. I rzeczywiście, sam Blahnik opowiadał w jednym z wywiadów o klientkach, które ze łzami w oczach dziękowały mu za to, że uratował ich małżeństwo. A właściwie nie o sam, ale jego seksowne buty…
„Dobra para butów może kompletnie zmienić sposób w jaki się poruszasz. Nawet mały obcasik, a co dopiero szpilka z prawdziwego zdarzenia. Ludzie mówią, że buty dają władzę. Mylą się. One obdarzają cię seksapilem. A tylko od ciebie zależy, jak go wykorzystasz”, zdaje się pointować powyższe rozważania 74-letni dziś projektant. Czy ma rację? Przekonamy się o tym już wkrótce, kiedy jego legendarne buty będą dostępne w Polsce.  Gdzie? Pierwsza kolekcja będzie dostępna już 21 czerwca na wyłączność w salonie Moliera 2. Będzie ją można znaleźć online na www.Moliera2.com

 

Buty Manolo Blahnika dostępne w Polsce na Molier2
Fot. Materiały prasowe

Pozdrowienia od Manolo Blahnika dla polskich klientek salonu Moliera 2.

 

Polecamy też: Świat mody oszalał na punkcie marki Vetements! A oto jej wspólna kolekcja butów z Manolo Blahnikiem!

 

Okładka magazynu VIVA! MODA z Julią Banaś
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Więcej najświeższych informacji ze świata mody, kultury i sztuki znajdziecie w najnowszym wydaniu magazynu VIVA! MODA! Już w kioskach!

 

Polecamy też: Uwaga, rewolucja w świecie mody! Jaka? Przeczytajcie w najnowszym numerze magazynu VIVA! MODA!

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.