Anja Rubik Saint Laurent miami artbasel projekt
Fot. Instagram:@anja_rubik, dzięki uprzejmości Saint Laurent
ze świata mody

Anja Rubik promuje projekt Saint Laurent i Sho Shibuya w ramach Art Basel Miami!

O co chodzi? To wyjątkowa inicjatywa!

Redakcja VIVA! 1 grudnia 2021 16:30
Anja Rubik Saint Laurent miami artbasel projekt
Fot. Instagram:@anja_rubik, dzięki uprzejmości Saint Laurent

Polska supermodelka Anja Rubik od lat jest muzą Anthony'ego Vaccarello, dyrektora kreatywnego domu mody Saint Laurent. Nic więc dziwnego, że wspiera jego najnowszy projekt! Designer zainicjował wyjątkowy projekt Saint Laurent Rive Droite Ephemeral Gallery. Na czym polega? Pięćdziesiąt pięć obrazów nowojorskiego artysty Sho Shibuya zostało wystawionych w Miami podczas Art Basel w tymczasowo zaaranżowanej przestrzeni na… plaży! „Pomysł na lokalizację wyszedł od Anthony'ego, nigdy nie spodziewałem się, że pokaz odbędzie się na plaży”, przyznał Shibuya. Dzieła japońskiego artysty są wyjątkowe. Grafik i założyciel studia projektowania Placeholder maluje już od sześciu lat. Zasłynął jednak kiedy Nowy Jork został zamknięty z powodu pandemii koronawirusa. Zaczął wtedy przedstawiać wschody słońca na okładce New York Timesa.

ZOBACZ TAKŻE: Anja Rubik zachwyca jako syrena w nowym teledysku Maty!

„Uznałem, że to odważny pomysł, móc spojrzeć wstecz i doświadczyć wschodów słońca z zawieruchy lat 2020 i 2021. (…) To jak kapsuła czasu, albo jak ścieżka od przeszłości do teraźniejszości, a może i przyszłości, bo wierzę, że wschód słońca niesie ze sobą jakąś odrobinę nadziei czy optymizmu na przyszłość”, mówi Shibuya o swoich pracach i dodaje: „Na początku pandemii, w czasie lockdownu, obrazy miały na celu zachowanie pewnego rodzaju zdrowego rozsądku. Teraz stopniowo czuję, że jest to rodzaj mojej misji - zachować codzienne chwile”.

Podczas wystawy zostało zaprezentowanych 55 prac. 53 z dzieł sztuki należą do serii  „Sunrise from a Small Window”. Pozostałe dwie prace powstały na zamówienie Vaccarello. Shibuya nawiązuje w nich do klasycznej palety różowo-czerwonych kolorów kubistycznego logo, które w 1966 roku wprowadziło Saint Laurent Rive Gauche na rynek, a które zostało zaprojektowane przez samego Saint Laurenta i perfumiarza Pierre'a Dinanda. 55 prac symbolizuje 55 lat Rive Gauche.


Anja Rubik promuje nowy projekt Saint Laurent

Rubik opublikowała na swoim profilu na Instagramie zdjęcie z Miami, na którym pokazała zajawkę wystawy. W komentarzu do zdjęcia napisała: „Dzięki @anthonyvaccarello ❤️ @ysl #miamiartbasel”. Oczywiście Anja była też gościem kolacji, zorganizowanej z okazji otwarcia wystawy. Wśród gości pojawili się także: Zoë Kravitz, Hailey Bieber, Clara 3000 i Amber Valletta. Wieczór, na którym obecna była dyrektor generalna Saint Laurent, Francesca Bellettini, był kolejnym pełnym gwiazd i przepychu wydarzeniem, które przypomniało o powiązaniu między środowiska sztuki i mody.

Saint Laurent miami artbasel projekt
Fot. Dzięki uprzejmości Saint Laurent

Saint Laurent miami artbasel projekt wystawa
Fot. Dzięki uprzejmości Saint Laurent

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.