Agnieszka Włodarczyk, Viva
Fot. Mat.prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Agnieszka Włodarczyk kupuje w second handach! Gwiazdy apelują o rozwagę w zakupach

Kto jeszcze przyznał się do noszenia ubrań z drugiej ręki?

Paulina Filipowicz 17 stycznia 2020 17:15
Agnieszka Włodarczyk, Viva
Fot. Mat.prasowe

W świecie gwiazd moda odgrywa ogromną rolę, a celebryci zawsze prześcigali się w wyborach najlepszych i najdroższych stylizacji. Czasy się jednak zmieniają, a wieści o złym stanie naszej planety poruszyły także show-biznes. Ekologiczne rozwiązania w codziennym życiu stały się nie tylko niezwykle potrzebne, ale również modne. Chociaż od uratowania klimatu jesteśmy wciąż daleko, powstaje coraz więcej ekologicznych inicjatyw, dzięki którym możemy zrobić coś dobrego dla Ziemi. Jedną z nich jest zmiana nawyków zakupowych, szczególnie tych modowych. Przez ostatnie lata byliśmy przyzwyczajeni do kupowania ogromnych ilości ubrań w sieciówkach, podążania za każdym trendem i kompulsywnych zakupów. Dziś świadomość branży mody się zmienia, powstaje coraz więcej ekologicznych marek, a także sklepów z ubraniami używanymi. Można znaleźć w nich prawdziwe perełki, co udowadniają gwiazdy! Kto przyznał się do ekologicznych zakupów w lumpeksach?

Gwiazdy kupują w lumpeksach i zachęcają do ekologicznych zakupów

Wśród gwiazd, które promują ekologiczną modę znalazła się Agnieszka Włodarczyk. Gwiazda postanowiła zrelacjonować na swoim Instagramie wizytę w jednym z warszawskich sklepów z używaną odzieżą. Agnieszka nie tylko opublikowała zdjęcia z przymierzalni, ale również oznaczyła ceny produktów, by udowodnić, że można ubrać się modnie i niskim kosztem. Wśród zdobyczy gwiazdy znalazły się m.in. kurtka za 18 złotych, spodnie za 12 złotych i koszulka za niecałe 8 złotych!

Agnieszka Włodarczyk
Fot. Instagram Stories @agnieszkawlodarczykofficial

Agnieszka Włodarczyk
Fot. Instagram Stories @agnieszkawlodarczykofficial

Agnieszka Włodarczyk
Fot. Instagram Stories @agnieszkawlodarczykofficial

O zakupach z drugiej ręki mówią także inne polskie gwiazdy, dla których sytuacja naszej planety nie jest obojętna. Małgorzata Kożuchowska, jedna z najlepiej ubranych aktorek w polskim show-biznesie, otwarcie przyznała, że kupuje używane ubrania. "Znam kilka dobrych, sprawdzonych adresów second handów w Polsce i za granicą" - przyznała w jednym z wywiadów Małgorzata Kożuchowska. Aktorka podkreśliła, że to zagraniczne lumpeksy należą do jej ulubionych. "W Londynie czy Barcelonie to jest dopiero uczta! Można tam znaleźć coś naprawdę oryginalnego, za niską cenę i praktycznie nie znoszonego" - potwierdziła. Nie tylko Małgorzata Kożuchowska stawia na rozsądne zakupy, ale również Edyta Herbuś. "W Warszawie są dwa second handy, które lubię odwiedzać. Można tam dostać rzeczy dobrej jakości, czasami używane, czasami nowiutkie" - powiedziała Edyta Herbuś w rozmowie z Faktem.

Jak wyglądała aktorka?
Fot. EAST NEWS

Edyta Herbuś, Sephora Trend Report
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Ostatnio głośny apel ogłosiła Emma Watson, która głośno mówi o kryzysie klimatycznym i zachęca do wielkich zmian. Aktorka opublikowała post na Instagramie, w którym wyjaśniła, jak wielki wpływ na środowisko ma produkcja ubrań. Podkreśliła, że przemysł odzieżowy zwiększa emisję dwutlenku węgla, tworzy codziennie tony śmieci oraz uwalnia do wody toksyczne substancje. Emma w dalszej części wpisu zachęcała do zakupów z drugiej ręki. Zareklamowała stronę internetową z używanymi ubraniami, na której sama wielokrotnie robiła zakupy, które nie zaszkodzą naszej planecie tak, jak te z sieciówek. Chociaż zmiana na lepsze to długi i żmudny proces, cieszymy się, że gwiazdy promują odpowiedzialną modę i podążają za ekologicznymi rozwiązaniami. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#ad Our closets impact the planet and climate more than you might realize, which is why I am proud to partner with @thredUP to launch their new Fashion Footprint Calculator (link in bio!) They created an easy to use tool, and I’m so excited to help people discover the carbon impact of their wardrobes, and steps you can take to lighten your fashion footprint. They’ll tell you what your fashion footprint is equivalent to a number of flights, exactly how many pounds of CO2 it produces and how you fare compared to an average consumer. Small changes, such as thrifting instead of buying new, supporting sustainable brands, and air-drying your clothes, can make a HUGE difference. My friends at @goodonyou_app are also included in the directory at the end of the quiz, where you can get more info on the impact of your fashion choices. Also, if you don’t know @thredUP, they are one of my favourite online thrift stores. They make it incredibly easy to find any brand and style secondhand at up to 90% off est. retail, from high street brands to some of my favourite designers. I love their mission to inspire us to think secondhand first and create a more circular fashion future. (P.S. they are just shipping to U.S. and Canada currently, but the Calculator is available to everyone!) Find out your fashion footprint by clicking the link in my bio, or heading to thredup.com/quiz to make a difference for the planet! #fashionfootprint ❤️🌸👗

Post udostępniony przez Emma Watson (@emmawatson)

Emma Watson
Fot. ons.pl

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.