Adidas Pride mn
Fot. Materiały prasowe
Ze świata mody

Adidas x Kris Andrew Small - oto kolekcja „Pride”

Wyjątkowa kolekcja stworzona specjalnie z okazji Miesiąca Dumy 

Aleksandra Trendak 28 czerwca 2022 11:30
Adidas Pride mn
Fot. Materiały prasowe

Czerwiec, czyli Miesiąc Dumy zbliża się powoli do końca, jednak warto pochylić się nad najnowszą limitowaną kolekcją, która została stworzona specjalnie na ten miesiąc, aby wyrazić swoje wsparcie społeczności LGBTQ+. Do współpracy nad najnowszą tęczową kolekcją Adidasa został zaproszony Kris Andrew Small, artysta i queerowy projektant pochodzący z Sydney, który dodał sportowemu stylowi Adidasa odrobinę brokatu i szyku. Co znajduje się w kolekcji? Do kiedy można ją dostać? Co ją wyróżnia? 

ZOBACZ TEŻ: Michał Szpak wydał oświadczenie: „Tak, jestem queer”. Wokalista wyjaśnił, co to znaczy 

Kim jest Kris Andrew Small? 

Kris Andrew Small to australijski artysta i projektant, którego prace charakteryzują się niezwykłą feerią barw, mocnymi liniami i połączeniami graficznymi, które dają niezwykły, odrobinę psychodeliczny efekt. Poprzez swoje prace ma nadzieję na lepsze uświadamianie problemów, z którymi społeczność LGBTQ+ musi się mierzyć. Początkowo chciał projektować samochody, ale wydało mu się to zbyt trudne i naukowe, dlatego ukończył studia na kierunku projektowanie graficzne. Swoją pierwszą markę odzieżową założył w wieku osiemnastu lat, jednak projekt upadł, a Kris zaczął próbować swoich sił w reklamie, ponieważ myślał, że to jest właściwa rzecz po ukończeniu studiów. Z czasem zauważył co należy robić, aby jego praca była przystępna dla ludzi i jak komunikować, aby wszyscy zrozumieli przekaz. Postanowił zacząć pracę na etat jako artysta i projektant w swoim studiu w Sydney, aby poprzez swoją sztukę omawiać kwestie LGBTQ+, aby promować równość i wspierać ludzi, którzy zmagają się ze swoją tożsamością płciową i seksualną. Dorastając nie miał wielu queerowych wzorów do naśladowania, dlatego postanowił sam stać się taką osobą i dawać dobry przykład młodym pokoleniom. 

Adidas x Kris Andrew Small 

Najnowsza kolekcja powstała we współpracy z artystą Krisem Andrew Small świetnie oddaje charakter jego twórczości - jest pełna kolorów i niezwykłych wzorów umieszczonych na ubraniach, które bardzo dobrze znamy z asortymentu Adidasa. Główną inspiracją do stworzenia kolekcji było powstanie Stonewall Activists w 1969 roku. Kampania składa się z ciekawych grafik i kolaży, nie jest to typowa sesja modowo-produktowa, tylko artystyczna manifestacja Krisa, który połączył modę ze sztuką. W kapsule możemy znaleźć różnorodne, wielokolorowe koszulki z grafiką, sukienki, kurtki, czapki oraz trampki Forum, Superstar i Stan Smith. 

Przesłanie kolekcji, czyli “Love Unites - Miłość jednoczy” jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach, kiedy świat stoi w obliczu kryzysu wywołanego przez wojnę. Dlatego wsparcie takich dużych marek jest bardzo cenne, szczególnie w czasie Miesiąca Dumy, który jest dla społeczności LGBTQ+ szczególnym czasem świętowania i radości oraz zbierania się na Paradach Równości w wielu polskich miastach. Jak oceniacie kolekcję Adidas x Kris Andrew Small?  

Adidas Pride buty
Fot. Materiały prasowe
Adidas Pride czapka
Fot. Materiały prasowe
Adidas Pride sukienka
Fot. Materiały prasowe
Adidas Pride bluza
Fot. Materiały prasowe

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.