Najmodniejsze osoby 2022 mn
Fot. Getty Images
Ze świata mody

Kto w tym roku zasłużył na miano królowej lub króla mody? Kto znalazł się na liście modnych osób 2022 The New York Times i dlaczego?

Kogo wyróżniła jedna z najpopularniejszych gazet na świecie? 

Aleksandra Trendak 20 grudnia 2022 16:30
Najmodniejsze osoby 2022 mn
Fot. Getty Images

Rok 2022 przejdzie do historii pod kątem licznych zmian, które zaszły w świecie mody. Rynek ogromnie się zmienił, konsumenci stają coraz bardziej świadomi jego zalet oraz wad, głośno protestują i wywierają presję na liczne marki. Był to także rok wielu przełomowych momentów, jak pokaz marki Coperni, podczas którego stworzono sukienkę na ciele modelki, wielu świetnych kampanii modowych oraz niezwykłych współprac marek modowych z gwiazdami. Te wszystkie wydarzenia z uwagą śledził amerykański The New York Times, który postanowił stworzyć listę 93 najbardziej stylowych osób w 2022 roku. Kto się na niej znalazł? Czym zasłynął? Jakie nietypowe postacie się na niej znalazły? 

PRZECZYTAJ O: Trendy na zimę 2022: Najlepsze małe czarne na Sylwestra

Najbardziej stylowe osoby 2022: Timothee Chalamet 

Młody aktor, który szturmem podbija nie tylko świat kina grając w rewelacyjnych produkcjach, takich jak “Diuna” czy “Do ostatniej kości”, ale także świat mody. Jego stylizacje są zawsze bardzo niezwykle dopasowane, bardzo często łamie konwenanse i uwielbia bawić się modą, co mogliśmy zobaczyć między innymi podczas gali rozdania Oscarów lub na festiwalu w Cannes. Uwielbia ekstrawaganckie garnitury projektu Haidera Ackermanna, cekinowe bluzy od Louis Vuitton lub welurowy komplet Berluti. Co ciekawe, aktor nie korzysta z usług stylisty, tylko sam kompletuje swoje stylizacje! 

Timothee Chalamet 
Fot. Getty Images

Najbardziej stylowe osoby 2022: Rihanna 

Rihanna w tym roku pokazała zupełnie nowy poziom stylizacji ciążowych. Artystka w tym roku kompletnie zmieniła definicję odzieży ciążowej, odrzuciła kompletnie workowate ubrania zasłaniające i zniekształcające ciało, na rzecz odważnych i seksowanych kreacji składających się głównie z tiuli, halek i półprześwitujących materiałów eksponujących krągłości. Poza jej ciążowymi stylizacjami, nie raz pokazała, że jest ikoną mody razem ze swoim partnerem A$AP Rocky’m, kiedy za każdym razem wspólnie pokazywali się na różnego rodzaju eventach w pasujących stylizacjach, przykładowo podczas premiery filmu “Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. 

Rihanna
Fot. Getty Images

Najbardziej stylowe osoby 2022: Bella Hadid 

Na liście najbardziej stylowych osób roku 2022 nie mogło zabraknąć it-girl tego sezonu, czyli Belli Hadid. Od czasu historycznego już momentu, czyli pokazu marki Coperni, podczas którego stworzono na modelce sukienkę ze specjalnej farby, Bella nie może marudzić na brak zleceń. Również jej zamiłowanie do stylistyki wczesnych lat 2000 stało się niezwykle popularne, szczególnie wśród przedstawicieli Generacji Z. Bez dwóch zdań, Bella Hadid zasługuje na miejsce w tym zetsawieniu, gdyż każda jej stylizacja wywiera mniejszy lub większy wpływ na świat mody i aktualne trendy. 

Bella Hadid
Fot. Getty Images

Najbardziej stylowe osoby 2022: Heidi Klum 

Heidi Klum to kultowa modelka, która nie tylko występuje w wielu ciekawych kampaniach, na przykład marki SKIMS Kim Kardashian, ale także jest oficjalną królową Halloween. The New York Times wyróżnił ją szczególnie za tegoroczne przebranie, które udowodniło, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, gdyż wystąpiła w kostiumie... robaka! Była to niezwykle czasochłonna i bardzo trudna do wykonania stylizacja, w której kompletnie nie można było zobaczyć Heidi! Jednak jakość wykonania, humor i niezwykły dystans do siebie modelki jest godny podziwu. 

Heidi Klum
Fot. Getty Images

Najbardziej stylowe osoby 2022: Zendaya 

Zendaya to młoda aktorka, która w serialu “Euforia” nie raz udowodniła, że potrafi świetnie grać i umie pokazać w fantastyczny sposób na ekranie nawet najtrudniejsze emocje i sytuacje. Jednak The New York Times wyróżnił ją także pod kątem modowym, gdyż na każdym wydarzeniu prezentuje się fantastycznie. Jest także jedną z przedstawicielek młodego pokolenia, które kochają czerpać inspirację i stylizacje ze świata vintage, gdyż nie raz pokazywała się na czerwonym dywanie w kreacji sprzed lat. Dodatkowo zabłysła ona także w przepięknej kampanii Valentino, której motywem przewodnim był róż. Zendaya jest także jedną z bardzo mocno wpływowych osób na świat mody, gdyż każdy element jej garderoby wyznacza lub wpisuje się w aktualne trendy. 

Zendaya
Fot. Getty Images

Najbardziej stylowe osoby 2022: Grace Wales Bonner 

Grace Wales Bonner jest niezwykłą projektantką, która często była wymieniana jako jedyna z tych osób, które mogłaby zastąpić Virgila Abloha na stanowisku dyrektora kreatywnego w Louis Vuitton. Redaktorzy The New York Times docenili Grace między innymi za jej pokaz podczas Pitti Uomo, które jest niezwykle ważnym wydarzeniem w świecie mody męskiej. Jej projekty zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie, a eksperci określili show jako jeden z najbardziej stylowych momentów roku 2022. 

Grace Wales Bonner 
Fot. Getty Images

Najbardziej stylowe osoby 2022: Hari Nef 

Hari Nef to amerykańska transpłciowa modelka i aktorka, która we wrześniu podbiła wybiegi podczas Tygodnia Mody w Nowym Jorku. Dodatkowo wystąpiła w wielu ciekawych i odważnych kampaniach, między innymi dla marki JW Anderson, czym samym stała się fenomenem w świecie mody. Zdecydowanie wyróżnia ją fakt, że ciągle inspiruje innych ludzi swoim przełamywaniem granic i pokazywaniem, że nic nie jest niemożliwe, kiedy czujemy się dobrze we własnym ciele i robimy to co kochamy. 

Hari Nef
Fot. Getty Images

Tegoroczne zestawienie najbardziej stylowych osób 2022 jest bardzo obszerne i zawiera niezwykłe nazwiska mniej lub bardziej znane, które wywarły niezwykły wpływ na świat mody. Która postać zainteresowała Was najbardziej? Która jest najbardziej inspirująca?  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.