Black Friday mn
Fot. Adobe Stock
Ze świata mody

5 porad, którymi warto się kierować podczas Black Friday

Jak nie stracić głowy w trakcie zakupowego szaleństwa 

Aleksandra Trendak 25 listopada 2022 11:30
Black Friday mn
Fot. Adobe Stock

Black Friday startuje już dzisiaj! Wiele sklepów przygotowało mnóstwo ciekawych i kuszących promocji, warto wykorzystać ten czas, aby kupić swoje wymarzone ubrania, które normalnie były poza naszym zasięgiem lub zacząć już przygotowania do świąt i zaopatrzyć się w pierwsze gwiazdkowe prezenty. W całym tym szale zakupowym warto jednak kierować się pięcioma zasadami, które ustrzegą cię przed zbędnymi wydatkami lub ubraniami, które będą tylko zalegać w szafie.  

ZOBACZ TEŻ: Black Friday 2022, wszystko co musisz wiedzie o tegorocznym święcie szalonych zakupów!

Black Friday zakupy
Fot. Adobe Stock

Zasada numer 1: Czy to jestem ja? 

To powinno być kluczowe pytanie podczas każdych zakupów, czyli czy dane ubranie pasuje do mnie i jest w moim stylu. Często kierując się impulsem widząc wiele przecenionych ubrań nie zadajemy sobie tego fundamentalnego pytania “czy to jestem ja?” i kończymy z dużą ilością niepotrzebnych topów, bluzek, spódnic lub spodni, które absolutnie nam się nie podobają lub nie pasują na nas, ale wzięłyśmy, ponieważ były o kilka złotych tańsze. Dlatego przed każdym zakupem warto zastanowić się, czy jest to coś czego na pewno potrzebuję i co będę nosić, czy tylko chwilowa zachcianka kierowana szałem zakupowym. 

Zasada numer 2: Zwróć uwagę na skład 

Skoro już korzystamy z dużych promocji, warto kupić ubrania, które mają dobry skład, a te z samego poliestru odłożyć na bok. Warto zainteresować się sukienkami z lnu, jedwabnymi koszulami lub wełnianymi kaszmirowymi swetrami, gdyż tego typu ubrania zawsze są bardzo wysokiej jakości, ale co za to idzie ich cena także niska nie jest. Nie ma lepszego momentu na inwestycję w dobrej jakości materiały jak nie Black Friday lub Cyber Monday. 

Zasada numer 3: Wspieraj polskie marki 

W czasach kryzysu jest to bardzo ważne, aby wspierać nasze lokalne marki, którym jest dużo trudniej utrzymać się na rynku. Wiele z nich w Black Friday wyjątkowo organizuje obniżki, aby przyciągnąć jak największą ilość nowych i starych klientów. Kupowanie u mniejszych twórców jest bardzo ważne, gdyż wkładają oni mnóstwo serca w swój biznes i dbają o każdy najmniejszy detal produktów, które sprzedają. Duże sieciówki na rynku sobie na spokojnie poradzą, dlatego korzystając z obniżek skorzystać z usług ulubionej polskiej marki. 

Zasada numer 4: Ponadczasowość 

Kupując nowe ubrania czasami nie warto kierować się nowymi, szalonymi trendami, które będą na topie przez miesiąc, a potem rzucimy je na dno szafy. Podczas promocji Black Friday warto wyposażyć się w ubrania i dodatki, które latami będą nam służyć, ponieważ swoją jakością i krojem będą ponadczasowe. 

Black Friday zakupy
Fot. Adobe Stock

Zasada numer 5: Łatwość stylizowania 

Kolejny bardzo ważny aspekt zakupów podczas Black Friday, czyli czy daną rzecz wiemy jak dobrze wystylizować i czy będzie nam pasowała do reszty szafy. Nie warto kierować się impulsem i kupować sukienki, której nie wiemy, jak założyć, do której żadna torebka lub buty nam nie pasują, ponieważ bardzo szybko zorientujemy się, że nie jest w naszym stylu, a my wydałyśmy pieniądze w błoto. Dlatego na zakupy w czasie promocji warto iść z planem i dobrą znajomością swojej szafy.  

Black Friday zakupy
Fot. Adobe Stock

Promocje na Black Friday są bardzo kuszące, ale trzeba pamiętać o pięciu powyższych zasadach, aby nie wydać pieniędzy w błoto. Kluczem do udanych zakupów jest przede wszystkim dobra znajomość swojej szafy oraz stylu, warto zrobić listę rzeczy, które potrzebujemy oraz wstępnie sprawdzić w jakich sklepach możemy je znaleźć. Warto też zastanowić się jakich elementów potrzebujemy w naszej garderobie, aby zbudować idealną szafę kapsułową, która będzie ponadczasowa i uniwersalna. Co planujecie kupić podczas Black Friday?  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.