Małgorzata Rozenek-Majdan, Viva! 19/2022
Fot. Marcin Tyszka
tylko w VIVIE!

Małgorzata Rozenek-Majdan: Tato był i jest opoką. Dla mnie i mojego brata był wzorem

„Im jestem starsza, tym bardziej doceniam wiano, które dostałam od rodziców. Wyszłam z domu wzmocniona”

Beata Nowicka 11 października 2022 14:14
Małgorzata Rozenek-Majdan, Viva! 19/2022
Fot. Marcin Tyszka

Małgorzata Rozenek-Majdan zaprosiła nas do swojego domu! To jej azyl, miejsce budowane z dbałością o wyjątkową atmosferę. Wypełnione miłością i harmonią. Tu czuje się naprawdę szczęśliwa. O życiu rodzinnym z mężem Radosławem i synami, celebrowaniu codzienności Małgorzata opowiada Beacie Nowickiej.

Małgorzata Rozenek-Majdan o rodzinnym domu i relacji z tatą

Masz poczucie, że jesteś niezniszczalna?

Mam ogromny apetyt na życie. Każdego dnia budzę się z jeszcze większą ciekawością tego, co czeka na mnie za rogiem, z jeszcze większym zainteresowaniem światem: ludźmi, wydarzeniami. Kiedyś nad wieloma rzeczami w ogóle bym się nie pochyliła, teraz chcę zrozumieć, dlaczego stało się tak, a nie inaczej, co to znaczy? Każdego dnia stawiam sobie coraz więcej pytań i szukam odpowiedzi. Ale te odpowiedzi nie przynoszą zaspokojenia, tylko budzą kolejne pytania.

Nie zawsze musimy szukać odpowiedzi. Czasami samo stawianie pytań jest ważniejsze, bo otwiera w nas nową przestrzeń.

To prawda. Ciekawość życia powoduje, że… chce się żyć. Zdobywać nowe cele, ruszać w kolejną podróż, próbować różnych smaków. Łatwo to stracić. Upływający czas przysypuje nas cienką warstwą znużenia, bierności, braku ambicji. Tyle że jedna cienka warstwa nałożona na kolejną w końcu staje się grubą skórą. Ważne, żebyśmy się otrzepywali. Szli do przodu. Jeszcze kilka lat temu nie brałam za pewnik, że będę przy premier Ewie Kopacz i premierze Donaldzie Tusku stać w Senacie i walczyć o to, żeby dofinansowywali in vitro. Że dzięki mojej fundacji sfinansuję kilkunastu parom szansę zostania rodzicami. Że dołączę jako prowadząca „Dzień dobry TVN”. Wielu ludzi mówi, że udaje mi się spełniać marzenia. Nie, ja ciężko na to pracuję, mimo że z boku wydaje się, że wszystko przychodzi mi ot tak. Wtedy stawiałam sobie pytanie: Chcesz tego? Odpowiedź zawsze była twierdząca. „To włóż w to serce i pracuj nad spełnieniem marzeń”, motywowałam się sama. Marzenia a wiara w ich spełnienie często nie idą w parze. Moje idą. Zawsze.

Czytaj też: Małgorzata Rozenek-Majdan walczy o refundację metody in vitro. Spotkała się z Donaldem Tuskiem i innymi członkami opozycji

Małgorzata Rozenek-Majdan, Viva! 19/2022
Fot. Marcin Tyszka

Z domu wyniosłaś tę ambicję, ten głód życia?

Pochodzę z domu, w którym cały czas podsycano we mnie wiarę w moje możliwości. Mam bardzo mądrych rodziców, wrażliwych, którzy wiedzą, co jest ważne. Niezależnie, jak toczyło się moje życie, wspierali mnie i wspierają do tej pory. Zawsze mogę na nich polegać. Dzieci wychowuje się przykładem. Rodzice pokazali mi, jak powinien wyglądać dom rodzinny, relacje między kobietą a mężczyzną. Pielęgnowali moją żywiołowość, ale uczyli, czym jest odpowiedzialność. Łączę w sobie dwie cechy, które teoretycznie mogą siebie wykluczać, czyli pedantyczności i wariactwa. Mój Radosław od razu zwrócił na to uwagę. Z jednej strony ma modelowy, świetnie funkcjonujący dom, a z drugiej partnera do imprez, z którym naprawdę może poszaleć. Choć ostatnio imprezujemy bardzo rzadko (śmiech). Lubię w sobie tę złożoność.

Jest atrakcyjna. Ojciec był dla Ciebie męskim wzorcem?

Tato jest odpowiedzialny, bardzo zaradny. Był i jest opoką. Dla mnie i mojego brata był wzorem, a przede wszystkim był obok, wsłuchany w nasze potrzeby. W domu było powiedzenie: „Jak trwoga, to do Boga”, czyli do taty, bo wiadomo było, że ogarnie każdą sytuację. Dopiero jako dorosły człowiek zdałam sobie sprawę, że facet może nie wypełnić tego, do czego się zobowiązał. To był dla mnie szok. Jeśli tato mówił, że do środy coś zostanie zrobione, tak było. Z drugiej strony była mama, która dbała o dom, skupiała się na detalach: piękna zastawa, kwiatek w wazonie. Zawsze mieliśmy piękne święta i piękny dzień powszedni. To przejęłam. Dom jest dla mnie miejscem, w którym ładuję swoje baterie. Dlatego harmonia w moim domu jest tak ważna dla mnie. Może to brzmi jak frazes powtarzany przeze mnie przy każdej okazji, ale potrzebuję, żeby mieć wokół siebie porządek. Nawet w torebce.

[...]

 Swój dom zbudowałaś według wzorca, w którym wyrosłaś?

Im jestem starsza, tym bardziej doceniam wiano, które dostałam od rodziców. Wyszłam z domu wzmocniona. Mama i tato stworzyli silną, szczęśliwą kobietę. Chciałabym, żeby moje dzieci wyszły w świat z taką samą siłą i wiarą w siebie. Żeby się zrealizowały, bo to je uczyni szczęśliwymi. Co więcej, mój dom był bardzo podobny do domu Radzia, nasi rodzice są rówieśnikami. Klasyczny wzorzec: ojciec – głowa rodziny, który realizuje się zawodowo. Mój tata był ekonomistą, tata Radzia – dalekomorskim marynarzem. I mamy, które również pracowały, ale ich głównym zajęciem było prowadzenie domu. Tam się spełniały. Oboje z Radziem przeżywaliśmy to samo dzieciństwo, mimo że wychowaliśmy się w różnych miastach. Mamy te same kody kulturowe: Misia Uszatka, Winnetou czy Robin Hooda, oczywiście poza literaturą dziewczęcą, którą ja namiętnie pochłaniałam (śmiech). Te same rzeczy nas bawiły, słuchaliśmy tych samych piosenek Kate Bush, oglądaliśmy „Top Gun”, wciąż pamiętamy tamte emocje. To nas połączyło. Nie musieliśmy tłumaczyć sobie rzeczywistości, posługiwaliśmy się tym samym językiem. Byliśmy bratnimi duszami. Jesteśmy nimi bez zmian.

Sprawdź też:  Razem na przekór wszystkim. Oto historia miłości Małgorzaty Rozenek-Majdan i Radosława Majdana

Małgorzata Rozenek-Majdan, Viva! 19/2022
Fot. Marcin Tyszka

Co jeszcze w nowej VIVIE! 19/2022?

Jacek Jelonek i Michael Danilczuk. Model i tancerz. Stworzyli na parkiecie „Tańca z Gwiazdami” jednopłciową parę. Czy nie obawiali się homofobicznych reakcji?

Jacek Jelonek, Michael Danilczuk, Viva! 19/2022
Fot. Piotr Porębski

Maria Sadowska i Adrian Łabanowski. Pochodzą z dwóch różnych światów, ale udowodnili, że dla prawdziwej miłości nie ma żadnych przeszkód.

Maria Sadowska, Adrian Łabanowski, Viva! 19/2022
Fot. Łukasz Kuś

Andrzej Saramonowicz bezkompromisowej rozmowie o polskiej inteligencji, in vitro, przemijaniu i – po raz pierwszy – o chorobie żony Małgorzaty.

Andrzej Saramonowicz, Viva! 19/2022
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK/Visual Crafters


Małgorzata Rozenek-Majdan, Viva! 19/2022 okładka
Fot. Marcin Tyszka

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Moda ORSAY oferuje każdej kobi... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA
Zobacz
+
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Online
Stacjonarnie

Moda ORSAY oferuje każdej kobiecie możliwość poczucia się sobą niezależnie od sytuacji, nastroju czy rozmiaru ubrania. Skorzystaj z dodatkowej 20% zniżki na wszystko w sklepach stacjonarnych i na orsay.pl. Zniżka nie dotyczy bonów podarunkowych. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA
Zobacz
Wybrane marki nawet do -40%
Wybrane marki nawet do -40%
Twoje ulubione produkty w wyją... więcej»
Zobacz
+
Wybrane marki nawet do -40%
Online

Twoje ulubione produkty w wyjątkowych cenach. Rabat do -40% na wybrany asortyment dostępny na cocolita.pl. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
-50% na drugi tańszy produkt
-50% na drugi tańszy produkt
Rabat 50% na drugi produkt w n... więcej»
Kod rabatowy:Triumph24
Zobacz
+
-50% na drugi tańszy produkt
Online
Stacjonarnie

Rabat 50% na drugi produkt w niższej cenie. Obejmuje wybrany asortyment dostępny w sklepach stacjonarnych, outletach, wybranych sklepach partnerskich i na pl.triumph.com. Oferta nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:Triumph24
Zobacz
do -25% w sklepie basiclab.shop
do -25% w sklepie basiclab.shop
Rabat na wszystko dostępny na... więcej»
Zobacz
+
do -25% w sklepie basiclab.shop
Online

Rabat na wszystko dostępny na www.basiclab.shop. Promocje nie łączą się. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
25% na wszystkie produkty
25% na wszystkie produkty
Aż 25% zniżki na wszystkie pro... więcej»
Kod rabatowy:ZAKUPY25
Zobacz
+
25% na wszystkie produkty
Online

Aż 25% zniżki na wszystkie produkty kosmetyczne cenionej marki RevitaLash oferującą m.in. najlepszą na rynku odżywkę do rzęs. Oferta i szczegóły dostępne na revitalash.pl. 

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:ZAKUPY25
Zobacz
-30% na wybraną kolekcję
-30% na wybraną kolekcję
Rabat -30% na wybrany asortyme... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
+
-30% na wybraną kolekcję
Online

Rabat -30% na wybrany asortyment, przy zakupie min. 2 produktów. Promocja nie obejmuje produktów z kategorii Continuativo i Outlet oraz kart podarunkowych. Promocja i szczegóły dostępne na www.obagstore.pl.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.