Gwiazdy weganie - CD Happy
Fot. East News
VIVA! Tylko u nas

Wiedzieliście, że oni też są weganami? Zobacz, dlaczego gwiazdy wybierają ten styl życia

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 14 października 2017 06:00
Gwiazdy weganie - CD Happy
Fot. East News

Weganizm to jeden z najmodniejszych stylów życia ostatnich lat. Coraz więcej osób decyduje się na zupełne zrezygnowanie z produktów pochodzenia zwierzęcego oraz dba o to, aby zwierzęta nie były krzywdzone podczas ich produkcji. Wśród nich znajdują się oczywiście sławy – muzycy, aktorzy, ludzie świata mody, politycy… Dlaczego zdecydowali się na weganizm?

 

Powodów jest wiele, a wszystkie bardzo pozytywne. Zobacz, dlaczego sławni ludzie decydują się na wegański styl życia.

Prawa zwierząt

CD Happy Deo
Fot. East News

Liam Hemsworth przeszedł na weganizm na początku roku 2015, kiedy pogłębił temat tego, jak źle traktowane są zwierzęta w przemyślne mięsnym.

Im więcej wiedziałem, tym trudniej było mi jeść mięso – powiedział podczas wywiadu dla „Men’s Fitness”.

Wegańską dietę zaproponował mu kolega z planu filmowego Igrzysk śmierci Woody Harrelson, który jest nie tylko weganinem, ale i zwolennikiem diety opartej tylko na surowych produktach.

Ta dieta nie ma żadnych negatywnych aspektów. Czuję się świetnie i mentalnie, i fizycznie. Uwielbiam weganizm – dodaje australijski aktor.

Źródło energii

CD Happy Deo
Fot. East News

Jennifer Lopez mówi, że wegańska dieta sprawiła, że ma teraz znacznie więcej siły i energii.

Żadnego nabiału, żadnego mięsa, wszystko jest roślinne. Cieszę się, że dzięki temu jem więcej warzyw i owoców. To naprawdę sprawia, że czuję się lepiej – mówi wokalistka.

W zgodzie z naturą

CD Happy Deo
Fot. East News

Lea Michele – gwiazda takich seriali jak Glee czy Scream Queens – zdecydowała się na weganizm zarówno ze względu na zdrowie, jak i ze względu na zwierzęta oraz środowisko (Michele jest honorową ambasadorką organizacji PETA).

Chodzi o to, aby dbać o swoje ciało oraz całą planetę. Uwielbiam próbować nowych dań, ale wydaje mi się, że próba znalezienia w menu jedzenia, które będzie dobre zarówno dla mojego ciała, jak i środowiska jest ciekawsze – tłumaczy aktorka.

Dla zdrowia

CD Happy Deo
Fot. East News

Bill Clinton także przeszedł na dietę wegańską i jest zachwycony benefitami, które niesie za sobą takie jedzenie. Były prezydent USA od dawna ma problemy z sercem i już w roku 2010 zdecydował się na zupełne wyłączenie z diety produktów odzwierzęcych. Od tej pory jest jednym z najbardziej zagorzałych propagatorów tego stylu życia.

Lubię warzywa, owoce i fasolę – to wszystko co teraz jem. Dzięki temu moje wyniki znacznie się poprawiły, a ja czuję się po prostu lepiej. Możecie mi wierzyć lub nie, ale mam teraz o wiele więcej energii – powiedział Clinton reporterowi CNN.

Zwierzęta > ludzie

CD Happy Deo
Fot. East News

Ariana Grande przeszła na weganizm w 2013 roku i w jednym z wywiadów wyznała, jaka była jej motywacja:

Kocham zwierzęta bardziej niż większość ludzi. Na serio – powiedziała wokalistka.

Nowe życie

CD Happy Deo
Fot. East News

Spodziewaliście się, że Mike Tyson jest weganinem? Byłemu bokserowi udało się dzięki niemu wydostać z życiowego dołka.

Weganizm dał mi drugą szansę na zdrowe życie. Mój organizm był wyniszczony narkotykami do tego stopnia, że ledwo mogłem oddychać, miałem wysokie ciśnienie krwi i cierpiałem na artretyzm. Gdy zostałem weganinem, wszystkie te problemy zniknęły – powiedział.

Idealna linia

CD Happy Deo
Fot. East News

Demi Moore zawsze miała świetną figurę. Okazuje się jednak, że gwieździe nie przychodziło to z łatwością. Zawsze musiała intensywnie ćwiczyć lub trzymać się ścisłej diety.

Problemy skończyły się dzięki weganizmowi. Okazuje się Moore znalazła w niej idealną dla siebie dietę. Aktorka nie je mięsa i nabiału, a wszystkie produkty w jej menu są surowe.

 

 

Weganizm to jednak nie tylko dieta. Coraz więcej firm kosmetycznych decyduje się na wegańską produkcję – w kosmetykach nie używa się składników odzwierzęcych, a formuły nie są testowane na zwierzętach.

CD Happy Deo
Fot. Materiały prasowe

Jedną z nich jest marka CD, producent serii dezodorantów CD Happy Deo (spray, deo-atomizer, roll-on).


Wszystkie są w 100% wegańskie – dodatkowo nie zawierają olejów mineralnych, silikonów, parabenów, jak i barwników. Co ważne, dezodoranty pozbawione są soli aluminium.


To jednak nie wszystko, marka CD angażuje się także we wspieranie i badanie metod testowania stanowiących alternatywę dla testów na zwierzętach.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.