Chajzerowie, Stuhrowie, Królikowscy... Przypominamy słynne sesje ojców i synów dla VIVY!
Dzieci sławnych rodziców często idą w ich ślady. Dziedziczą wygląd, ale też wspólne pasje. A jak się stało z synami popularnych Polaków? Czy również spełniają się artystycznie? Sam Grzegorz Daukszewicz mówił: „Wszystkie dzieciaki znanych rodziców mają ten sam dylemat. Kiedyś zerknąłem na komentarze pod moim nazwiskiem w portalu Filmweb, ktoś napisał, że daje mi jedynkę za nepotyzm. Sprawdziłem konta innych i widzę, że Maciek Stuhr i Antek Królikowski też mają jedynkę za nepotyzm, a Bartosz Opania dwójkę za nepotyzm i za to, że »kiedyś był ładny«”.
W naszej galerii przypominamy sesje dla VIVY!. Przy okazji możecie się przekonać kto poszedł w ślady ojca i w jaki sposób realizuje swoje marzenia.
1 z 8
Paweł Królikowski debiutował w 1984 roku w roli chuligana w filmie "Dzień kolibra". Miał wtedy 23 lata, a jego rola została wyróżniona na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym dla Dzieci w Chicago. W późniejszych latach ukończył szkołę teatralną we Wrocławiu. Szerszej publiczności dał się poznać odgrywając rolę Kusego w serialu "Ranczo". Aktualnie zasiada w jury programu "Twoja twarz brzmi znajomo" i gra w serialu "Druga szansa", po raz pierwszy wcielając się w brata swojego prawdziwego brata - Rafała.
Polecamy też: Już dziś premiera oczekiwanego serialu „Bodo”. Słodko-gorzka historia międzywojennej bohemy
Antoni Królikowski jest synem Pawła Królikowskiego i Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej (również aktorki). Zadebiutował w 1993 roku, mając 4 lata, w filmie "Dwadzieścia lat później". Następną jego rolą była ta w 2005 roku w "Wiedźmach". Widzowie znają go m. in. z filmu "Miasto 44" czy serialu "Bodo", a także z zeszłorocznej edycji programu "Agent", którą wygrał. W tym roku został nominowany do Telekamery jako "Nadzieja telewizji".
2 z 8
Jerzy Stuhr jest synem aktora Macieja Stuhra i malarki Marianny Stuhr. Swoją karierę rozpoczął w 1971 roku w wieku 24 lat, wcielając się w rolę laboranta w filmie "Trzecia część nocy". Pierwszą nagrodę dla najlepszego aktora zdobył już w 1979 roku. Jako reżyser zadebiutował 15 lat później. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także szkołę teatralną w Krakowie. Widzom zapadł w pamięci jako komisarz Ryba w "Kilerze" czy Maksymilian w "Seksmisji".
Polecamy też: „Już nie jestem tak histerycznym tatą”. Maciej Stuhr o blaskach i cieniach ojcostwa
Maciej Stuhr jest synem Jerzego oraz skrzypaczki Barbary Kóski. Zadebiutował w 1988 roku w filmie Krzysztofa Kieślowskiego "Dekalog X". Miał wtedy 13 lat. W latach 1995-1999 wraz z kolegą działał w utworzonym przez nich kabarecie Po żarcie. Ukończył psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz krakowską PWST. Pierwszą nagrodę (im. Zbyszka Cybulskiego) zdobył w 2008 jako młody polski aktor, który wyróżnia się wybitną indywidualnością.
3 z 8
Zygmunt Chajzer ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Jako prezenter radiowy i telewizyjny zasłynął prowadzeniem imprez "Lato z radiem" (gdy współpracował z Radiową Jedynką), a także programów Idź na całość, czy Chwila prawdy. Dwukrotnie zdobył Telekamery - w 1998 i 1999 roku. Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi w 2000 roku.
Polecamy też: Czas Zygmunta i Filipa Chajzerów! Jak powrócili na szczyt i co mówili o swoich relacjach w VIVIE!?
Filip Chajzer zaczynał karierę pisząc do "Newsweeka", "Super Ekspressu" oraz "Życia Warszawy". Widzowie znają go m. in. z Dzień Dobry TVN, a także prowadzenia programu Mali Giganci. W VIVIE! jego ojciec powiedział: "Denerwuje mnie, że w jednej sprawie Filip nie wykazał się żelazną konsekwencją" odnosząc się do braku dyplomu syna. Mimo tego Filip doskonale radzi sobie w polskim show-biznesie.
4 z 8
Jarosław Kret ukończył... egiptologię na UW! Dziennikarz zadebiutował w 1992 roku mając 29 lat. Pisał wówczas do lokalnych gazet warszawskich. Rok później zaczął pracować w Nowej Telewizji Warszawa. W następnych latach był naczelnym "National Geographic", a także pracował m. in. w Teleexspressie, TVP1, a aktualnie w Nowa TV. W 2010 roku ze związku z reżyser Małgorzata Kosturkiewicz, urodził mu się syn, Franciszek.
Polecamy też: Kret ostro o związku z matką swojego syna: To była fikcja
5 z 8
Krzysztof Daukszewicz to polski satyryk, poeta, kompozytor i piosenkarz. Studiował na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie. Działalność estradową rozpoczął mając 28 lat, czyli w 1975 roku. Działał w kabarecie Gwuść, Na pięterku, Hotel Nitz (z Januszem Gajosem) oraz Pod Egidą. Pierwszą nagrodę, Złote Rogi Kozicy, zdobył na ogólnopolskim przeglądzie kabaretów w Zakopanem mając 30 lat. Aktualnie ma swoją rubrykę w tygodniku "Przegląd", a także jest stałym gościem programu Szkło kontaktowe.
Polecamy też: "Grzesiu, ale mam nadzieję, że ty się zabezpieczasz?". Krzysztof Daukszewicz z synem Grzegorzem szczerze i dowcipnie
Grzegorz Daukszewicz, czyli syn Krzysztofa, a także wnuk aktorów Justyny Kreczmarowej i Jana Kreczmara (od strony mamy, Małgorzaty), realizuje się jako aktor. Zadebiutował w 2007 roku w serialu "Barwy szczęścia", mając 22 lata. Widzowie znają go z roli doktora Adama Krajewskiego z "Na dobre i na złe", w czym gra nieprzerwanie od 2012 roku. Wystąpił również w "Czasie honoru. Powstanie" oraz "Mieście 44".
6 z 8
Krzysztof Ibisz ukończył Państwową Wyższą Szkołę Telewizyjną, Teatralną i Filmową w Łodzi. Zadebiutował mając 22 lata grając w Teatrze Ochoty. Widzowie znają go z programów Gra w ciemno, Jak oni śpiewają, czy Tańca z gwiazdami. Dziennikarz ma dwóch synów, Maksymiliana i Vincenta. Na zdjęciu z 16-letnim obecnie Maksem.
7 z 8
Daniel Olbrychski zadebiutował w wieku 18 lat w filmie "Ranny w lesie" w 1963 roku. Wówczas rozpoczynał studia w PWST w Warszawie. Pierwszą dużą rolę zagrał już dwa lata później - w "Popiołach" Andrzeja Wajdy. Wszyscy znamy go z ról w "Potopie", "Panu Tadeuszu" czy "Ogniem i mieczem". Pierwszą nagrodę zdobył w 1974 roku i był to Złoty Krzyż Zasługi. W 2010 roku zagrał u boku samej Angeliny Jolie w filmie "Salt". Aktualnie aktora możemy podziwiać w "Klanie".
Polecamy też: Odważny, nieposkromiony i silny jak Kmicic. Kto by pomyślał, że Daniel Olbrychski kończy 72 lata!
Rafał Olbrychski to syn Daniela i Moniki Dzienisiewicz-Olbrychskiej, również aktorki. W 1987 założył zespół muzyczny Reds, a na dużym ekranie zadebiutował w 1991 roku w filmie "Ferdydurke". Pierwszą nagrodę (im. Zbyszka Cybulskiego) dostał w wieku 23 lat, czyli w 1994 roku, za rolę muzyka w filmie "Rozmowa z człowiekiem z szafy".
8 z 8
Ryszard Kalisz to polski prawnik i polityk, poseł. Po ukończeniu studiów na Wydziale Prawa i Administracji UW w 1980 roku odbywał aplikacje i przebywał na stażu w Zurychu. Siedem lat później, w wieku 30 lat, zaczął pracować jako adwokat. W 1999 roku należał do grona założycieli SLD. Już 5 lat później został powołany na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Marka Belki. W 2013 roku został wykluczony z SLD, następnie stanął na czele powołanego przez siebie stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska, współpracującego z Europą Plus. Od 2015 roku Ryszard Kalisz nie kandydował w wyborach parlamentarnych. Pierwszy raz został wyróżniony w 1997 roku i otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. W 2013 roku urodził mu się pierwszy syn, Ignacy, a dwa lata później Fryderyk. Na zdjęciu z 4-letnim obecnie synem Ignacym.
Polecamy też: Dziś kończy 59 lat. Ryszard Kalisz - doświadczony polityk i młody tata. Przypominamy sesję z synkiem