Zbigniew Zamachowski, Viva! 17/2021
Fot. Antoni Zamachowski
Z ŻYCIA GWIAZD

Zbigniew Zamachowski zdradził, dlaczego rozwiódł się ze swoją pierwszą żoną

Aktor w czułym wyznaniu o Annie Komornickiej 

Dorota Falkowska 26 września 2021 07:56
Zbigniew Zamachowski, Viva! 17/2021
Fot. Antoni Zamachowski

Zbigniew Zamachowski był trzykrotnie żonaty. Największy rozgłos zyskało jego ostatnie małżeństwo z Moniką Richardson. Zdecydowanie najmniej medialny był jego pierwszy związek z Anną Komornicką. Wspomnienie tej relacji pojawiło się w biografii aktora "Zbyszek przez przypadki", która niedawno ukazała się na rynku. Zamachowski wspomina pierwsze małżeństwo na łamach książki w bardzo ciepłych słowach.

Sprawdź też:  9 lat różnicy i zostawienie męża dla innej kobiety... Tak wyglądało pierwsze małżeństwo Zbigniewa Zamachowskiego

Zbigniew Zamachowski w czułych słowach o pierwszej żonie

Zbigniew Zamachowski poznał ukochaną na jednym ze spotkań w gronie znajomych. Anna Komornicka była wówczas właścicielką agencji aktorskiej. Było pomiędzy nimi 9 lat różnicy, Anna była młodsza, ale na samym początku w ogóle im to nie przeszkadzało. Z miejsca się w sobie zauroczyli. Dopiero w kolejnych etapach ich związku różnica wieku zaczęła być dla pary odczuwalna. 

Trzy lata po ślubie  Zamachowski i Komornicka zdecydowali się rozwieść. Ich rozstanie przebiegło jednak bardzo spokojnie. Artysta po latach podkreślił, że rozwód z Anną przebiegł w koleżeńskiej atmosferze. 

"Wszystko, co wydarzyło się w naszym wspólnym życiu, było wyjątkowe. Ania jest niezwykłą kobietą, ale ja niestety nie miałem wówczas poczucia, że wytrwamy do emerytury i spoczniemy w jednym grobie. Nasze światy gdzieś się rozjechały. Jestem bardzo wdzięczny Ani, że potrafiliśmy rozstać się z klasą. Dziękuję jej za to. Tym bardziej że mnie to rozstanie ułatwiło spotkanie z Olą i wielkie uczucie, które notabene zaczęło się w teatrze", czytamy w biografii aktora. 

Czytaj też: Zbigniew Zamachowski o rozpadzie małżeństw. Gorzkie słowa aktora

Zbigniew Zamachowski z żoną Anną Komornicką, 1999
Fot. KRZYSZTOF WOJDA/REPORTER

Zbigniew Zamachowski z żoną Anną Komornicką, 1999 rok

Co dziś robi pierwsza żona Zbigniewa Zamachowskiego?

Anna Komornicka do dzisiaj jest właścicielką dobrze prosperującej Agencji Aktorskiej PASSA. Poza tym jest również menadżerką Magdy Femme. 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.