Kate Winslet
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Wzruszający gest Kate Winslet. Pomogła obcej kobiecie z ciężko chorą córką 

Aktorka ruszyła na pomoc mamie chorej 12-latki 

Dorota Falkowska 15 listopada 2022 21:02
Kate Winslet
Fot. Getty Images

Gdy 49-latka z Tillicoultry w Szkocji zobaczyła, że na założoną przez nią zbiórkę na platformie crowdfundingowej wpłynęła kwota 17 tys. funtów, opatrzona podpisem "Kate Winslet z rodziną", nie mogła uwierzyć własnym oczom. Okazało się, że historia Carolynne Hunter i jej 12-letniej córki Freyi poruszyła aktorkę na tyle mocno, że postanowiła pokryć niemal całą potrzebną kobiecie kwotę jednym przelewem. 

Kate Winslet pomogła obcej kobiecie z ciężko chorą córką 

49-latka z Tillicoultry w Szkocji, Carolynne Hunter, mieszka z całą rodziną w dużym domu komunalnym. Jej 12-letnia córka Freya jest poważnie chora - cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Dziewczynka nie widzi, nie mówi, a jej funkcje życiowe mierzone są przez maszyny, które przez całą dobę muszą być podłączone do prądu. 

Gdy kobieta dostała prognozy podwyżek energii na 2023 rok, nie umiała powstrzymać łez. W styczniu roczny rachunek za prąd ma wynosić 17 tys. funtów, czyli 9 tys. więcej niż ostatnio. "Kiedy się o tym dowiedziałam, wybuchłam płaczem — sądziłam, że to nie może być prawda" — mówiła Szkotka. 

Zobacz też: Kate Winslet mówi, że jest szczęściarą, ale miała do pokonania wiele przeciwności losu

49-latka dodała także, że nie ma obecnie możliwości zmniejszenia zużycia energii w domu. Wyznała, że wszyscy w jej rodzinie oszczędzają, jak mogą, dla Freyi. "Moja starsza córka i ja żyłyśmy w ubóstwie energetycznym, aby Freya była bezpieczna, upewniając się, że wszystkie jej potrzeby medyczne są spełnione. Jednocześnie starałam się utrzymać opłaty jak na najniższym poziomie", czytamy w opisie zbiórki, którą Szkotka uruchomiła na platformie crowdfundingowej GoFundMe. 

Freya Hunter

Wzruszający gest Kate Winslet. Pomogła obcej kobiecie z ciężko chorą córką opłacić rachunki za prąd
Fot. GOFUNDME

Aby opłacić rosnące koszty sprzętu, podtrzymujące jej córkę przy życiu, Carolynne potrzebowała uzbierać 20 tys. funtów (ponad 107 tys. zł). Zaledwie kilka dni po utworzeniu zbiórki, pojawił się na niej przelew w wysokości 17 tys. funtów, opatrzony słowami: "Kate Winslet z rodziną". Niedługo po tym okazało się, że pieniądze rzeczywiście pochodzą od popularnej aktorki, która skontaktowała się z rodziną Hunterów i złożyła im najlepsze życzenia. "Myślałam, że to się nie dzieje naprawdę. Ciągle nie wierzę, że to prawda" - komentowała wzruszona mama Freyi.

Czytaj również: Kate Winslet świętuje 46. urodziny! Jak zmieniała się przez lata?

Obecnie, internauci wsparli zbiórkę na kwotę ponad 36 tys. funtów.  

Carolynne Hunter z córką Freyą

Wzruszający gest Kate Winslet. Pomogła obcej kobiecie z ciężko chorą córką opłacić rachunki za prąd
Fot. GOFUNDME

Kate Winslet
Fot. Frazer Harrison/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.