Od czasu roli w „Titanicu” minęło już ponad 20 lat!

Weronika Kostyra 5 października 2021 11:30

Kate Winslet to jedna z bardziej uzdolnionych i piękniejszych aktorek Hollywood. Znana jest z filmów takich jak Titanic, Rozważna i romantyczna, Lektor i The Holiday. Na koncie ma Oscara i cztery Złote Globy, jednak jej droga na szczyt nie była łatwa. Z okazji 46. urodzin aktorki przypominamy ścieżkę jej kariery oraz to, jak zmieniała się przez lata.

ZOBACZ TEŻ: Kate Winslet mówi, że jest szczęściarą, ale miała do pokonania wiele przeciwności losu

Kate Winslet - kariera

Kate Winslet zainteresowała się aktorstwem, kiedy miała 11 lat. Jej pierwszą rolą był występ w reklamie płatków śniadaniowych. Otoczenie nie widziało w niej jednak kandydatki na aktorkę, a dzieci w szkole wprost wyśmiewały. „W szkole byłam prześladowana przez rówieśników. Przezywali mnie sadełko i wyśmiewali, bo chciałam zostać aktorką. Zamykano mnie w szafce i śmiano się ze mnie. Nie byłam najładniejsza. Miałam wielkie stopy. Słyszałam, że powinnam się cieszyć, jeśli w ogóle dostanę rolę dla grubej dziewczyny. Rzadko kiedy słyszałam coś pozytywnego. Agenci powtarzali: po prostu nie jesteś tą, której szukamy”, wspomina Kate Winslet w jednym z wywiadów.

Sama zarabiała na lekcje aktorstwa, pomagając swojej mamie w pracy w sklepie z kanapkami. Osiągnęła swój cel. Została zauważona dzięki roli w filmie Rozważna i romantyczna w 1995 roku, ale prawdzie przełomowy dla jej kariery okazał się Titanic. Jaka była wtedy, jako 21-latka?

Zawsze miałam w sobie dużo siły i zawsze byłam zdeterminowana, ale na pewno nie miałam w sobie tyle życiowej mądrości, ile myślę, że mam teraz. I poszukiwałam, wtedy jeszcze szukałam siebie, ale kiedy ma się dwadzieścia kilka lat, właśnie to powinno się robić – ryzykować, szukać siebie. Dochodzić do tego, kim się jest i czego się chce - mówiła po latach.

ZOBACZ TEŻ: Susan Sarandon gwiazda kultowego filmu „Thelma i Louise” kończy dzisiaj 75 lat! Odbierała Oscara i siedziała w więzieniu

Po duecie z Leonardo DiCaprio posypały się oferty ról, a Kate Winslet ostatecznie przemieniła się z brzydkiego kaczątka w łabędzia, choć jej uroda zawsze odbiegała nieco od hollywoodzkich standardów. Z czasem przyznała, że zaakceptowanie swojego wyglądu i figury zajęło jej dużo czasu. Teraz jest uważana za ikonę kobiecości.

Aktorka wiele razy podkreślała, że nie przejmuje się upływem czasu i chce się godnie zestarzeć. Jest przeciwniczką medycyny estetycznej i nie korzysta z niej. Wie jednak, że taki spokój przychodzi z wiekiem. „Kiedy masz 20 lat, nie masz pojęcia kim jesteś, choć wydaje ci się, że wiesz doskonale. Wraz z wiekiem zmieniają się priorytety, znika próżność, ja już nawet nie patrzę w lustro. Dopiero wieczorem natrafiam gdzieś na swoje odbicie i myślę: Boże, cały dzień wyglądałam tak? Dopiero do mnie dociera, że tego dnia o siebie nie zadbałam. To jeden z najlepszych aspektów starzenia – dużo mniej zależy ci na tym, jak wyglądasz. Nie zależy mi już”, Kate Winslet mówiła w wywiadzie dla wp.tv.

Jak Kate Winslet zmieniała się na przestrzeni lat? Zobaczcie w naszej galerii poniżej.  

1/10
Kate Winslet jako dziecko
Copyright @East News
1/10

Kate Winslet w dzieciństwie

2/10
Kate Winslet jako dziecko
Copyright @East News
2/10

Kate Winslet w dzieciństwie

3/10
Kate Winslet
Copyright @Instagram @kate.winslet.official
3/10

Kate Winslet jako nastolatka

4/10
Kate Winslet w 1996 roku
Copyright @East News
4/10

Kate Winslet w 1996 roku

5/10
Kate Winslet i Leonardo DiCaprio w filmie Titanic
Copyright @East News
5/10

Kate Winslet i Leonardo DiCarpio w filmie „Titanic” w 1997 roku

6/10
Kate Winslet w 1998 roku
Copyright @East News
6/10

Kate Winslet w 1998 roku

7/10
Kate Winslet w 2000 roku
Copyright @East News
7/10

Kate Winslet w 2000 roku

8/10
Kate Winslet w 2009 roku
Copyright @East News
8/10

Kate Winslet w 2009 roku

9/10
Kate Winslet w 2016 roku
Copyright @East News
9/10

Kate Winslet w 2016 roku

10/10
Kate Winslet
Copyright @EAST NEWS
10/10

Kate Winslet w 2018 roku

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.