Od czasu roli w „Titanicu” minęło już ponad 20 lat

Weronika Kostyra 5 października 2019 17:22

Kate Winslet to jedna z bardziej uzdolnionych i piękniejszych aktorek Hollywood. Znana jest z filmów takich jak Titanic, Rozważna i romantyczna, Lektor i Holiday. Na koncie ma Oscara i cztery Złote Globy, jednak jej droga na szczyt nie była łatwa.

Kariera Kate Winslet

Zainteresowała się aktorstwem, kiedy miała 11 lat. Jej pierwszą rolą był występ w reklamie płatków śniadaniowych. Otoczenie nie widziało w niej jednak kandydatki na aktorkę, a dzieci w szkole wprost wyśmiewały. „W szkole byłam prześladowana przez rówieśników. Przezywali mnie sadełko i wyśmiewali, bo chciałam zostać aktorką. Zamykano mnie w szafce i śmiano się ze mnie. Nie byłam najładniejsza. Miałam wielkie stopy. Słyszałam, że powinnam się cieszyć, jeśli w ogóle dostanę rolę dla grubej dziewczyny. Rzadko kiedy słyszałam coś pozytywnego. Agenci powtarzali: po prostu nie jesteś tą, której szukamy”, wspomina Kate Winslet w jednym z wywiadów.

Sama zarabiała na lekcje aktorstwa, pomagając swojej mamie w pracy w sklepie z kanapkami. Osiągnęła swój cel. Została zauważona dzięki roli w filmie Rozważna i romantyczna w 1995 roku, ale prawdzie przełomowy dla jej kariery okazał się Titanic. Jaka była wtedy, jako 21-latka?

„Zawsze miałam w sobie dużo siły i zawsze byłam zdeterminowana, ale na pewno nie miałam w sobie tyle życiowej mądrości, ile myślę, że mam teraz. I poszukiwałam, wtedy jeszcze szukałam siebie, ale kiedy ma się dwadzieścia kilka lat, właśnie to powinno się robić – ryzykować, szukać siebie. Dochodzić do tego, kim się jest i czego się chce”, mówiła po latach.

Po duecie z Leonardo DiCaprio posypały się oferty ról, a Kate Winslet ostatecznie przemieniła się z brzydkiego kaczątka w łabędzia, choć jej uroda zawsze odbiegała nieco od hollywoodzkich standardów. Z czasem przyznała, że zaakceptowanie swojego wyglądu i figury zajęło jej dużo czasu. Teraz jest uważana za ikonę kobiecości.

Aktorka wiele razy podkreślała, że nie przejmuje się upływem czasu i chce się godnie zestarzeć. Jest przeciwniczką medycyny estetycznej i nie korzysta z niej. Wie jednak, że taki spokój przychodzi z wiekiem. „Kiedy masz 20 lat, nie masz pojęcia kim jesteś, choć wydaje ci się, że wiesz doskonale. Wraz z wiekiem zmieniają się priorytety, znika próżność, ja już nawet nie patrzę w lustro. Dopiero wieczorem natrafiam gdzieś na swoje odbicie i myślę: Boże, cały dzień wyglądałam tak? Dopiero do mnie dociera, że tego dnia o siebie nie zadbałam. To jeden z najlepszych aspektów starzenia – dużo mniej zależy ci na tym, jak wyglądasz. Nie zależy mi już”, mówiła w wywiadzie dla wp.tv.

Zobaczcie, jak zmieniała się przez lata! 

1/10
Kate Winslet jako dziecko
Copyright @East News
1/10

Kate Winslet w dzieciństwie

2/10
Kate Winslet jako dziecko
Copyright @East News
2/10

Kate Winslet w dzieciństwie

3/10
Kate Winslet
Copyright @Instagram @kate.winslet.official
3/10

Kate Winslet jako nastolatka

4/10
Kate Winslet w 1996 roku
Copyright @East News
4/10

Kate Winslet w 1996 roku

5/10
Kate Winslet i Leonardo DiCaprio w filmie Titanic
Copyright @East News
5/10

Kate Winslet i Leonardo DiCarpio w filmie „Titanic” w 1997 roku

6/10
Kate Winslet w 1998 roku
Copyright @East News
6/10

Kate Winslet w 1998 roku

7/10
Kate Winslet w 2000 roku
Copyright @East News
7/10

Kate Winslet w 2000 roku

8/10
Kate Winslet w 2009 roku
Copyright @East News
8/10

Kate Winslet w 2009 roku

9/10
Kate Winslet w 2016 roku
Copyright @East News
9/10

Kate Winslet w 2016 roku

10/10
Kate Winslet
Copyright @EAST NEWS
10/10

Kate Winslet w 2018 roku

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?