Od czasu roli w „Titanicu” minęło już ponad 20 lat!

Weronika Kostyra 5 października 2021 11:30

Kate Winslet to jedna z bardziej uzdolnionych i piękniejszych aktorek Hollywood. Znana jest z filmów takich jak Titanic, Rozważna i romantyczna, Lektor i The Holiday. Na koncie ma Oscara i cztery Złote Globy, jednak jej droga na szczyt nie była łatwa. Z okazji 46. urodzin aktorki przypominamy ścieżkę jej kariery oraz to, jak zmieniała się przez lata.

ZOBACZ TEŻ: Kate Winslet mówi, że jest szczęściarą, ale miała do pokonania wiele przeciwności losu

Kate Winslet - kariera

Kate Winslet zainteresowała się aktorstwem, kiedy miała 11 lat. Jej pierwszą rolą był występ w reklamie płatków śniadaniowych. Otoczenie nie widziało w niej jednak kandydatki na aktorkę, a dzieci w szkole wprost wyśmiewały. „W szkole byłam prześladowana przez rówieśników. Przezywali mnie sadełko i wyśmiewali, bo chciałam zostać aktorką. Zamykano mnie w szafce i śmiano się ze mnie. Nie byłam najładniejsza. Miałam wielkie stopy. Słyszałam, że powinnam się cieszyć, jeśli w ogóle dostanę rolę dla grubej dziewczyny. Rzadko kiedy słyszałam coś pozytywnego. Agenci powtarzali: po prostu nie jesteś tą, której szukamy”, wspomina Kate Winslet w jednym z wywiadów.

Sama zarabiała na lekcje aktorstwa, pomagając swojej mamie w pracy w sklepie z kanapkami. Osiągnęła swój cel. Została zauważona dzięki roli w filmie Rozważna i romantyczna w 1995 roku, ale prawdzie przełomowy dla jej kariery okazał się Titanic. Jaka była wtedy, jako 21-latka?

Zawsze miałam w sobie dużo siły i zawsze byłam zdeterminowana, ale na pewno nie miałam w sobie tyle życiowej mądrości, ile myślę, że mam teraz. I poszukiwałam, wtedy jeszcze szukałam siebie, ale kiedy ma się dwadzieścia kilka lat, właśnie to powinno się robić – ryzykować, szukać siebie. Dochodzić do tego, kim się jest i czego się chce - mówiła po latach.

ZOBACZ TEŻ: Susan Sarandon gwiazda kultowego filmu „Thelma i Louise” kończy dzisiaj 75 lat! Odbierała Oscara i siedziała w więzieniu

Po duecie z Leonardo DiCaprio posypały się oferty ról, a Kate Winslet ostatecznie przemieniła się z brzydkiego kaczątka w łabędzia, choć jej uroda zawsze odbiegała nieco od hollywoodzkich standardów. Z czasem przyznała, że zaakceptowanie swojego wyglądu i figury zajęło jej dużo czasu. Teraz jest uważana za ikonę kobiecości.

Aktorka wiele razy podkreślała, że nie przejmuje się upływem czasu i chce się godnie zestarzeć. Jest przeciwniczką medycyny estetycznej i nie korzysta z niej. Wie jednak, że taki spokój przychodzi z wiekiem. „Kiedy masz 20 lat, nie masz pojęcia kim jesteś, choć wydaje ci się, że wiesz doskonale. Wraz z wiekiem zmieniają się priorytety, znika próżność, ja już nawet nie patrzę w lustro. Dopiero wieczorem natrafiam gdzieś na swoje odbicie i myślę: Boże, cały dzień wyglądałam tak? Dopiero do mnie dociera, że tego dnia o siebie nie zadbałam. To jeden z najlepszych aspektów starzenia – dużo mniej zależy ci na tym, jak wyglądasz. Nie zależy mi już”, Kate Winslet mówiła w wywiadzie dla wp.tv.

Jak Kate Winslet zmieniała się na przestrzeni lat? Zobaczcie w naszej galerii poniżej.  

1/10
Kate Winslet jako dziecko
Copyright @East News
1/10

Kate Winslet w dzieciństwie

2/10
Kate Winslet jako dziecko
Copyright @East News
2/10

Kate Winslet w dzieciństwie

3/10
Kate Winslet
Copyright @Instagram @kate.winslet.official
3/10

Kate Winslet jako nastolatka

4/10
Kate Winslet w 1996 roku
Copyright @East News
4/10

Kate Winslet w 1996 roku

5/10
Kate Winslet i Leonardo DiCaprio w filmie Titanic
Copyright @East News
5/10

Kate Winslet i Leonardo DiCarpio w filmie „Titanic” w 1997 roku

6/10
Kate Winslet w 1998 roku
Copyright @East News
6/10

Kate Winslet w 1998 roku

7/10
Kate Winslet w 2000 roku
Copyright @East News
7/10

Kate Winslet w 2000 roku

8/10
Kate Winslet w 2009 roku
Copyright @East News
8/10

Kate Winslet w 2009 roku

9/10
Kate Winslet w 2016 roku
Copyright @East News
9/10

Kate Winslet w 2016 roku

10/10
Kate Winslet
Copyright @EAST NEWS
10/10

Kate Winslet w 2018 roku

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.