Weronika Kostyra 2 sierpnia 2017 06:30
1/10
Kate Winslet
Copyright @East News
1/10

Kate Winslet to jedna z bardziej uzdolnionych i piękniejszych aktorek Hollywood. Znana jest z filmów takich jak „Titanic”, „Rozważna i romantyczna”, „Lektor” i „Holiday”. Na koncie ma Oscara i cztery Złote Globy,  jednak jej droga na szczyt nie była łatwa. Zainteresowała się aktorstwem, kiedy miała 11 lat. Jej pierwszą rolą był występ w reklamie płatków śniadaniowych. Otoczenie nie widziało w niej jednak kandydatki na aktorkę, a dzieci w szkole wprost wyśmiewały:

 

„W szkole byłam prześladowana przez rówieśników. Przezywali mnie „sadełko" i wyśmiewali, bo chciałam zostać aktorką. Zamykano mnie w szafce i śmiano się ze mnie. Nie byłam najładniejsza. Miałam wielkie stopy. Słyszałam, że powinnam się cieszyć, jeśli w ogóle dostanę rolę dla grubej dziewczyny. Rzadko kiedy słyszałam coś pozytywnego. Agenci powtarzali: po prostu nie jesteś tą, której szukamy”.

 

Kate Winslet o upływie czasu

Aktorka sama zarabiała na lekcje aktorstwa, pomagając swojej mamie w pracy w sklepie z kanapkami. Osiągnęła swój cel. Została zauważona dzięki roli w filmie „Rozważna i romantyczna” w 1995 roku, ale prawdzie przełomowy dla jej kariery okazał się „Titanic”. Jaka była wtedy, jako 21-latka?

 

„Zawsze miałam w sobie dużo siły i zawsze byłam zdeterminowana, ale na pewno nie miałam w sobie tyle życiowej mądrości, ile myślę, że mam teraz. I poszukiwałam, wtedy jeszcze szukałam siebie, ale kiedy ma się dwadzieścia kilka lat, właśnie to powinno się robić – ryzykować, szukać siebie. Dochodzić do tego, kim się jest i czego się chce”.

 

Po duecie z Leonardo DiCaprio posypały się oferty ról, a Kate Winslet ostatecznie przemieniła się z brzydkiego kaczątka w łabędzia, choć jej uroda zawsze odbiegała nieco od hollywoodzkich standardów. Z czasem przyznała, że zaakceptowanie swojego wyglądu i figury zajęło jej dużo czasu. Teraz jest uważana za ikonę kobiecości. Czterdziestojednoletnia aktorka wiele razy podkreślała, że nie przejmuje się upływem czasu i chce się godnie zestarzeć. Jest przeciwniczką medycyny estetycznej i nie korzysta z niej. Wie jednak, że taki spokój przychodzi z wiekiem:

 

„Kiedy masz 20 lat, nie masz pojęcia kim jesteś, choć wydaje ci się, że wiesz doskonale. Wraz z wiekiem zmieniają się priorytety, znika próżność, ja już nawet nie patrzę w lustro. Dopiero wieczorem natrafiam gdzieś na swoje odbicie i myślę: Boże, cały dzień wyglądałam tak? Dopiero do mnie dociera, że tego dnia o siebie nie zadbałam. To jeden z najlepszych aspektów starzenia – dużo mniej zależy ci na tym, jak wyglądasz. Nie zależy mi już”, powiedziała w wywiadzie wp.tv.

 

Zobaczcie, jak zmieniała się przez lata!

 

Zobacz także: „Przezywali mnie sadełko, bo chciałam zostać aktorką”. Kate Winslet w poruszającej przemowie do młodzieży

2/10
Kate Winslet jako dziecko
Copyright @East News
2/10
4/10
Kate Winslet
Copyright @Instagram @kate.winslet.official
4/10
6/10
Kate Winslet i Leonardo DiCaprio w filmie Titanic
Copyright @East News
6/10
8/10
Kate Winslet w 2000 roku
Copyright @East News
8/10
10/10
Kate Winslet w 2016 roku
Copyright @East News
10/10

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Izabela Janachowska o cudzie macierzyństwa i synku Christopherze, Dominika Tajner w pierwszym wywiadzie po rozstaniu z Michałem Wiśniewskim oraz Krystyna Demska-Olbrychska i Daniel Olbrychski o przepisie na udane małżeństwo.