Milionerzy, Krzysztof Wójcik, pierwszy polski milioner
Fot. materiał promocyjny TVN
O TYM SIĘ MÓWI

Jako pierwszy w Polsce wygrał Milionerów! Jak zmieniło się życie Krzysztofa Wójcika?

Zwiedził kawałek świata, nie chcieli go w TVP...

Rafał Kowalski 31 października 2022 18:59
Milionerzy, Krzysztof Wójcik, pierwszy polski milioner
Fot. materiał promocyjny TVN

Był koniec marca 2010, gdy zawodnik Milionerów pierwszy raz w historii polskiej edycji dobrze odpowiedział na ostatnie pytanie. Krzysztof Wójcik ze Szczecina z całą pewnością przyznał, że Czesław Mozil słynie z gry na akordeonie. Dzięki temu otrzymał główną wygraną i zapisał się w historii krajowej telewizji. Dwanaście lat po tym zdarzeniu opowiedział, jak dzisiaj wygląda jego życie.

Krzysztof Wójcik z Milionerów – na co wydał pieniądze?

W chwili zdobycia głównej wygranej Krzysztof Wójcik miał 27 lat, dziś 39. W odcinku przedstawiał się jako doktorant na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Po programie udało mu się znaleźć pracę w swoim zawodzie – mieszkaniec północno-zachodniej Polski został dyrektorem działu biznesowego jednej z dużych firm. Co poza tym? „Jeśli chodzi o mnie samego, to nie zmieniło się nic poza tym, że urosłem wszerz (śmiech). Staram się żyć tak samo, uśmiechać się jak najczęściej, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, niekoniecznie łatwych z wielu względów. Mimo wszystko dobrze mi się żyje i staram się nie narzekać”, przyznał w rozmowie z Plotkiem.

ZOBACZ TEŻ: Joanna Samojłowicz 25 lat temu zachwycała w „Kilerze", jednak z czasem zniknęła. Jak dzisiaj wygląda jej życie?

Milionerzy, Krzysztof Wójcik,
Fot. materiał promocyjny TVN

Pieniądze – czyli 900 tysięcy złotych, bo tyle produkcja przelewa po odliczeniu podatku - pozwoliły panu Krzysztofowi, jego żonie Dorocie i córce spełnić kilka marzeń. „Nie przehulałem tego, nie wydałem na głupoty. Wiadomo, że trzeba było się pobawić, ale nie wsiadłem w samolot i nie przewaliłem wszystkiego w kasynie. Wpłaciłem część na wkład do mieszkania, pomogłem rodzinie, z żoną poszliśmy jednak głównie w podróże. Najczęściej wylatywaliśmy do Stanów”, przyznał pan Krzysztof.

39-letni milioner przyznał, że zabezpieczył też przyszłość swojej córce, która dziś ma 9 lat. „Mieszkanie dla niej jest gotowe. Jakby nas wkurzyła i byśmy ją wyrzucili z domu, to ma gdzie się przenieść (śmiech). Kupując mieszkanie, śmiem twierdzić, że zyskałem. Trafiłem na dobry moment. Po pierwsze - wziąłem kredyt w złotówkach. Po drugie - wziąłem go przy wysokim wiborze. Po trzecie - przy wysokiej wpłacie miałem niską marżę banku. Po czwarte - w najgorszym momencie, kiedy stopy procentowe zaczęły rosnąć, ja już miałem większy odsetek spłacony, więc nie boli mnie to, co się teraz dzieje na rynku nieruchomości”, czytamy na Plotku.

Sprawdź też: Ewa Szabatin odpowiedziała, dlaczego nie chce mieć dzieci. „Nie poczuliśmy takiej potrzeby"

Krzysztof Wójcik, 2010

Milionerzy, Krzysztof Wójcik, 2010
Fot. WOJTEK TOLYZ/REPORTER

Laureat Milionerów z żoną Dorotą

Milionerzy, Krzysztof Wójcik, żona Dorota
Fot. MICHAL WARGIN / EAST NEWS

Krzysztof Wójcik chciał wziąć udział w teleturnieju TVP. Nie udało się

Dobra passa w wygrywaniu teleturniejów sprawiła, że pan Krzysztof zapragnął spróbować swoich sił jeszcze raz. między w Postaw na milion emitowanym w TVP2. Niestety się nie udało. „Kolega namówił mnie raz na jeden program. Też z milionem w nazwie, w dwie osoby się tam występowało. Kolega z pracy bardzo chciał spróbować swoich sił. Przyjechaliśmy do Warszawy na casting i mieliśmy seryjnie odpowiadać na pytania, jeden za drugim. Jak wróciliśmy do Szczecina, to zadzwonili i powiedzieli, że nas nie przyjmą, bo za dobrze odpowiadaliśmy na pytania (śmiech). Coś w ten deseń”, powiedział w wywiadzie dla Plotka Krzysztof Wójcik.

CZYTAJ TEŻ: Był prowadzącym Hugo w Telewizji Polsat. Co dziś robi i jak wygląda Piotr Galus?

Trzy lata temu zamarzył mu się także powrót do Milionerów. „Byłem już umówiony i miałem jechać na nagranie kolejne, ale w ostatniej chwili zadzwoniła do mnie pani z produkcji i powiedziała, że nie ma zgody na mój występ”, czytaliśmy.

Jak zmienił się pierwszy polski laureat Milionerów? Zobacz najnowsze zdjęcia. 

Krzysztof Wójcik, 2015

Milionerzy, Krzysztof Wójcik, 2015
Fot. Piotr Blawicki /ddtvn/ East News

Krzysztof Wójcik, 2017

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?