Maria Romanek wygrała milion w Milionerach! Kim jest emerytowana polonistka?
Fot. X News, TVN
O TYM SIĘ MÓWI

Z miliona nie zostało prawie nic. Co Maria Romanek zrobiła z wygraną w Milionerach?

To ogromne zaskoczenie!

Konrad Szczęsny 26 marca 2022 14:46
Maria Romanek wygrała milion w Milionerach! Kim jest emerytowana polonistka?
Fot. X News, TVN

Jej zmagania w grze o milion śledziła z zapartym tchem cała Polska. Maria Romanek - emerytowana nauczycielka języka polskiego - podbiła serca widzów skromnością, poczuciem humoru i pogodą ducha. Jeszcze w trakcie trwania teleturnieju Hubert Urbański pytał ją, na co przeznaczy główną wygraną. Bez wahania stwierdziła, że będzie chciała wesprzeć organizacje pożytku publicznego i marzy jej się wycieczka do Gruzji i remont kuchni, na co przeznaczy zaledwie 10% wygranej. Czy wszystkie te plany udało się zrealizować? Dziś znamy odpowiedź!

CZYTAJ TEŻ: Jako pierwszy w Polsce wygrał Milionerów! Jak zmieniło się życie Krzysztofa Wójcika? Zwiedził kawałek świata, nie chcieli go w TVP...

Maria Romanek o nagrodzie z Milionerów

Latem 2018 roku pani Maria Romanek trzy miesiące po znakomitym zwycięstwie w Milionerach zwierzyła się w Dzień Dobry TVN, że... wydała już praktycznie całą sumę, którą wygrała! Jakie miało być jej przeznaczenie? „Sobie zostawię tylko trochę, marzę o nowej kuchni, marzę o wycieczce do Gruzji, zakochałam się w niej czytając książkę”, mówiła jeszcze podczas gry dodając, że resztę podzieli między osoby potrzebujące i bliskich. 

Zgodnie z obietnicą emerytowana nauczycielka faktycznie przeznaczyła pieniądze dla różnych fundacji i organizacji charytatywnych. Przed prowadzącymi śniadaniówkę przyznała, że milion już zniknął.  „No nie ma go już prawie, bo, tak jak powiedziałam, sobie zostawiam tylko dziesięć procent. (...) Potem to sobie usiadłam z karteczką, tak żeby wszystkim starczyło (...). Chciałam dać więcej innym, część dałam swoim dzieciom, resztę na cele charytatywne, między innymi chłopcu, który potrzebował na przeszczep komórek macierzystych.... A potem doszło jeszcze to, jeszcze to....”, tłumaczyła w Dzień Dobry TVN Maria Romanek.

Taką postawę zawdzięcza swojemu tacie, który od małego powtarzał jej, jak istotne jest wspieranie potrzebujących. „Lubię pomagać innym. Społecznictwo zaszczepił we mnie tata. Dlatego większość nagrody przeznaczyłam na pomoc dzieciom oraz fundacjom”, zdradziła Maria Romanek w rozmowie z prowadzącymi poranny program TVN.

CZYTAJ TEŻ: Wygrała milion i doświadczyła hejtu: „To był koszmar, było mi bardzo przykro...”. Katarzyna Kant-Wysocka o castingu do „Milionerów” i życiu po programie

Maria Romanek, Milionerzy
Fot. Bartosz Krupa/East News

Maria Romanek wygrała milion w Milionerach! Kim jest emerytowana polonistka?
Fot. X News, TVN

Maria Romanek - zwyciężczyni Milionerów - jej pytanie za milion. Kim jest laureatka programu TVN?

Maria Romanek to emerytowana nauczycielka języka polskiego, które mieszka w miejscowości Bezmiechowa Dolna koło Leska (woj. podkarpackie). Prywatnie jest matką sześciorga dzieci. Ma też jednego wnuka. Wolny czas poświęca na działalność społecznikowską. „Zajmuję się też odnawianiem nagrobków na cmentarzu w Lesku, nagrobków zabytkowych, pięknych, o które nikt nie dba. Przepraszam, wzruszyłam się. Jezu, jakie to jest głupie... ”, zwierzyła się pełna emocji w Milionerach.

Zobacz też: Padła kolejna główna wygrana w programie Milionerzy! Czy tak jak Jacek Iwaszko z warszawy  znasz odpowiedź wartą 1 000 000 złotych? 

Do programu 64-latka zgłosiła się, bo… lubi Huberta Urbańskiego! Przez cały teleturniej przeszła jak burza. Bawiła też widzów swoim dobrym humorem oraz ryzykowała zawsze, gdy miała pewne wątpliwości... Odpowiedziała na pytania o bierki, aortę czy judaszowe srebrniki. Najwięcej emocji wzbudziła jednak zagadka warta milion złotych. Według wielu widzów wcale nie była najtrudniejsza. Oto jej treść:

Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?

A: 12 321

B: 1 234 321

C: 111 111 111

D: 123 454 321

Znacie odpowiedź na to pytanie? Prawidłowy wariant to… B. Wygraną pani Marii poruszeni byli nie tylko widzowie, ale i prowadzący format. Emerytowana nauczycielka udowodniła w kilkadziesiąt minut, że ma nie tylko ogromną wiedzę, ale i wielkie serce. „Wspaniała gra! Udowodniłaś, że jesteś wspaniałym człowiekiem”, podkreślał po ogłoszeniu wygranej rozemocjonowany Hubert Urbański.

Dziś pani Maria nie pojawia się w mediach. Wiedzie spokojne życie w rodzinnych stronach. Jej miłego gestu podzielenia się wygraną nigdy nie zapomnimy. Pozdrawiamy jak zwykle najserdeczniej! 

SPRAWDŹ TAKŻE: Laureatka Milionerów została oszukana! Od Katarzyny Kant-Wysockiej próbowano wyłudzić pieniądze

Maria Romanek wygrała milion w Milionerach! Kim jest emerytowana polonistka?
Fot. X News, TVN

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.