Jerzy Grzechnik - Jem drugie śniadanie
Fot. East News
VIVA! Tylko u nas

Jerzy Grzechnik podbił serca fanów swoim głosem. Piękny wokal to jednak nie wszystko…

AS 26 czerwca 2014 13:50
Jerzy Grzechnik - Jem drugie śniadanie
Fot. East News

Jerzy Grzechnik to wokalista, aktor i niesamowity artysta. Pomimo że swoją karierę muzyczną zaczął dość późno, zdążył już naprawdę dużo osiągnąć! Poznaj 5 faktów z życia Jerzego Grzechnika, o których być może nie wiedziałeś.

 

Od zarządzania do wokalisty

Jerzy Grzechnik - Jem drugie śniadanie
Fot. East News

Mało brakowało, a świat nie dowiedziałby się o talencie muzycznym Jerzego Grzechnika. Po raz pierwszy publicznie wystąpił dopiero w wieku 25 lat.

 

Dlaczego czekał tak długo? Ponieważ jako dziecko włączył kiedyś dyktafon i nagrał swój śpiew. Gdy później przesłuchał nagranie, był przerażony – nie mógł znieść własnego głosu. Postanowił wtedy porzucić śpiewanie i zamiast kariery wokalisty wybrał Wydział Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim, który ukończył.

 

Ostatecznie pasja jednak wygrała. W 2004 r. rozpoczął naukę śpiewu w ramach Niepublicznej Szkoły Wokalnej im. Jerzego Wasowskiego przy Ośrodku Kultury Ochoty w Warszawie. Udało mu się także wyjechać na stypendium muzyczne do Artystycznej Szkoły Aktorsko-Muzycznej do Aero Folkehojskole w Danii.

Debiutant

Jerzy Grzechnik - Jem drugie śniadanie
Fot. East News

Tak jak wspominaliśmy, po raz pierwszy wystąpił jako 25-latek. Jego debiut telewizyjny zbiegł się z wyreżyserowanym przez Janusza Józefowicza muzycznym show Przebojowa noc, którego został zwycięzcą.

 

W niemal tym samym czasie zadebiutował także na deskach Teatru Studio Buffo w Warszawie. Wystąpił wtedy w legendarnym musicalu Metro i to w nie byle jakiej roli, bo wcielił się w Jana: główną postać spektaklu.

 

Od tego czasu jest stałym bywalcem sceny Teatru Buffo. Można go oglądać we wszystkich produkcjach Janusza Józefowicza wystawianych na buffoskiej scenie, m.in. w spektaklach i wieczorach muzycznych oraz w musicalach „Metro”, „Romeo i Julia”, „Polita”, czy „Piotruś Pan”.

Człowiek o wielu twarzach

 

Mam nadzieję, że Adele mi wybaczy... ;) #twojatwarzbrzmiznajomo #ttbz #jerzygrzechnik #adele #adelehello #pierwszyodcinek

Post udostępniony przez Jerzy Grzechnik (@jerzygrzechnik)

Jerzy Grzechnik to człowiek o wielu twarzach. Przekonaliśmy się o tym, gdy wziął udział w 5. edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo.

 

Wszyscy byli zachwyceni jego kreacjami scenicznymi – Adele, Andrea Boccelli, NE-YO... Za każdą z tych został doceniony przez jurorów i innych uczestników programu, zajmując I miejsce. To jednak nie wszystko: był jedynym uczestnikiem w historii programu trzykrotnym zwycięzcą.

 

Polskie media okrzyknęły go także polskim Davidem Beckhamem. Widzicie podobieństwo? :)

Miłośnik Warszawy

Jerzy Grzechnik - Jem drugie śniadanie
Fot. East News

Ulubionym miastem wokalisty jest nasza stolica – Warszawa. To właśnie tutaj Jerzy Grzechnik się urodził i wychował, nic więc dziwnego, że darzy je miłością.

 

Wyznał nawet, że gdyby nie śpiewał, byłby przewodnikiem po Warszawie. Jak powiedział stolica od zawsze go fascynowała i chciałby głębiej zanurzyć się w jej historię.

 

Je drugie śniadanie

Jerzy Grzechnik - Jem drugie śniadanie
Fot. East News

Jerzy Grzechnik bardzo chętnie angażuje się także w kampanie społeczne. Szczególnie bliskie są mu kwestie zdrowego żywienia i problemu niedożywienia. Wystąpił m.in. w I części spotu STOP NIEDOŻYWIENIU, organizowanej przez kampanię „Jem drugie śniadanie”.

 

W sierpniu został także oficjalnym ambasadorem akcji „Jem drugie śniadanie”, której celem jest wyrobienie w Polakach, zwłaszcza w tych młodych, dobrego nawyku jedzenia drugiego śniadania.

Uważam, że tego typu kampania jest niesamowitą wartością samą w sobie. Cieszę się, że mogę w jakiś sposób ją wesprzeć – mówi wokalista.

Misją akcji jest propagowanie idei noszenia ze sobą pudełka ze zdrowym drugim śniadaniem.

Jerzy Grzechnik - Jem drugie śniadanie
Fot. Materiały prasowe

Namawianie do regularnych, zbilansowanych posiłków to jednak nie wszystko. Osoby zaangażowane w „Jem drugie śniadanie” nie zapominają także o tych, którzy nie mogą sobie na nie pozwolić. Poprzez kampanię wspierają program dożywiania dzieci Pajacyk, który stał się partnerem akcji propagującej jedzenie drugiego śniadania.

 

Więcej informacji na temat akcji „Jem drugie śniadanie” znajdziesz na oficjalnej stronie akcji.

 

Kampania społeczna „Jem drugie śniadanie”

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?