Zobacz, jak żyją najbogatsze Rosjanki!

Olga Figaszewska 21 października 2018 19:13

Zdobią okładki magazynów, wydają setki tysięcy dolarów na garderobę i, jak przystało na kobiety sukcesu, żyją po królewsku! Rosyjskie milionerki otaczają się luksusami, ale nie spoczywają na laurach. Prowadzą świetnie prosperujące interesy, angażują się w politykę. Ksenia Sobczak, Natalia Vodianova, Elena Perminova, Yana Rudkovskaya... to przedstawicielki rosyjskiej elity, które wyznaczają trendy nie tylko w Rosji.

Sławę i pieniądze zawdzięczają determinacji, pracowitości i kreatywności. Jednak czasami trzeba wyjść za mąż za odpowiedniego mężczyznę, by poczuć się spełnionym i otrzymać wsparcie. Także finansowe. Rosyjskie „caryce” to hermetyczne środowisko, do którego biletem wstępu jest liczba zer na koncie. Na 29. piętrze jednego z najwyższych wieżowców stolicy mieści się elegancka włoska restauracja Buono.

Menu stworzonego specjalnie na ten wieczór kosztowały: producentka Yana Rudkovskaya, modelka Elena Perminova i piosenkarka Polina Gagarina. Jednak oczy wszystkich zwrócone były na Ksenię Sobczak i jej męża. Spekuluje się na temat jej drugiej ciąży. Tymczasem czarna kreacja maskowała jej figurę przed wścibskimi spojrzeniami fotoreporterów.

Skandalistka

To ona stoi na czele rosyjskiej elity. Przez 37 lat udało jej się przejść drogę od spadkobierczyni wpływowego nazwiska, imprezowiczki, redaktor naczelnej „L’Officiel”, prezenterki telewizyjnej aż po najbogatszą kandydatkę na urząd prezydenta Rosji. Zadeklarowany majątek Sobczak to papiery wartościowe, 28 rachunków bankowych i depozytów, działki w obwodzie moskiewskim, dwa mieszkania w Moskwie, apartament i osiem lokalizacji w Petersburgu.

Według „Forbesa” tylko w 2017 roku zarobiła 2,1 miliona dolarów. Dziś Ksenia to jedna z najbardziej wpływowych kobiet Rosji. Jednak przez lata córce byłego mera Petersburga, Anatolija Sobczaka, było bliżej do celebrytki i skandalistki niż prężnie działającej aktywistki. W wieku 23 lat rozpoczęła karierę jako prowadząca kontrowersyjny show „Dom 2”. W tym czasie oskarżano ją nawet o sutenerstwo. „Nie wstydzę się tego. To był dobry początek kariery”, mówiła po latach. Jej wpływy były ogromne. Do Putina, przyjaciela domu, mówiła „wujku”. Dziś nie jest już ani skandalistką, ani przyjaciółką Putina.

Występuje na kanale telewizyjnym „Dożdż”, gdzie komentuje wydarzenia polityczne i uchodzi za jednego z głośnych krytyków Kremla. „Mam 95 procent popularności. W kraju są dwie osoby, które mają tak duży procent: ja i Putin”, mówiła. Jesienią 2017 roku ogłosiła swój udział w wyborach prezydenckich. Nie wygrała. Nie zaszkodziło jej to, wręcz przeciwnie. Znów było o niej głośno.

Od 10 lat Sobczak i tak jest prężnie działającym przedsiębiorcą. Inwestuje w sztukę, głównym źródłem jej dochodów są kontrakty reklamowe, wydała kilka książek poświęconych modzie, życiu rosyjskiej elity. Doświadczeniami dzieli się na mistrzowskich kursach z autoprezentacji – „Teoria sukcesu”. Jej życie uczuciowe było bogate, ale miłość znalazła dopiero u boku aktora i reżysera Maksima Vitorgana. Ślub wzięli w tajemnicy po czterech miesiącach znajomości.

Rozwód z kasą

Właścicielka Centrum Kultury Współczesnej „Garaż” w Moskwie, Daria Żukowa pod koniec 2017 roku, po 10 latach małżeństwa, rozstała się z oligarchą Romanem Abramowiczem, a na jej konto powędrował miliard dolarów. Jako żona oligarchy Żukowa nie siedziała bezczynnie. Spełniała się jako filantropka, współwłaścicielka modowej firmy, dziennikarka. W maju na Met Gali w Nowym Jorku Daria pojawiła się w towarzystwie greckiego miliardera Stavrosa Niarchosa. Dziś w gronie jej znajomych są członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.

Od czasu rozwodu jest bywalczynią najważniejszych wydarzeń towarzyskich. Wraz z dziećmi – pięcioletnią Leą i dziewięcioletnim Aaronem Alexandrem – mieszka na Manhattanie. Kursuje między Stanami Zjednoczonymi a europejskimi kurortami, gdzie na babskie wypady wyrusza z Sienną Miller, Gwyneth Paltrow czy Dakotą Johnson. Do Moskwy wraca, kiedy wymagają tego interesy.

Korzystny rozwód to sposób na życie nie tylko wśród rosyjskich miliarderów. Niedawno tamtejszym światkiem celebrytów wstrząsnął rozwód muzyka Siergieja Sznurowa i jego trzeciej żony. W ciągu ośmiu lat małżeństwa bliżej nieznana tancerka Elena Mozgovaja przeistoczyła się w Matyldę Sznurową, właścicielkę ekskluzywnej szkoły tańca w Petersburgu i jedną z najbardziej znanych rosyjskich restauratorek. Majątek Sznurowa, który tylko w 2017 roku zarobił dziewięć milionów dolarów, pozwolił jej realizować swoje pasje.

Matylda uwielbia jeździć po świecie i kosztować specjałów różnych kuchni. Jej własna restauracja Kokoko serwuje kuchnię fusion. To tutaj odbywają się najczęściej zamknięte imprezy dla jej przyjaciółek – Kseni Sobczak czy mistrzyni fitnessu i właścicielki sieci ekskluzywnych butików Poliny Kitsenko. Sama Matylda jest jedną z najlepiej ubranych kobiet w Petersburgu. Lubi jeździć na tygodnie mody, a na jej Instagramie zawsze pojawiają się relacje z najważniejszych imprez modowych.

Ambicja i styl

Miliardy na koncie nie zapewnią jednak nikomu klasy ani stylu. Przykładem jest Yana Rudkovskaya. Jej życie to niekończące się kontrowersje i dramaty. Producentka, menedżerka, żona słynnego łyżwiarza Jewgienija Pluszczenki ma na koncie trzy małżeństwa, walkę o dzieci i niezliczone romanse. W wieku 26 lat otworzyła trzy ekskluzywne salony kosmetyczne w Soczi i Moskwie. Skąd miała pieniądze? Istnieją dwie wersje jej drogi do sukcesu – pierwsza, romantyczna, mówi, że to rodzice sprzedali wszystko, by pomóc córce. Druga – to pierwszy mąż zapłacił za kaprys żony. Salony kosmetyczne przyniosły jej pieniądze, ale nie zaspokoiły ambicji. Postanowiła podbić show-biznes.

Została menedżerem gwiazd, a jej pierwszym podopiecznym był Dima Bilan, który szybko został jednym z najpopularniejszych wokalistów i zwycięzcą Eurowizji. Od tamtej pory Yana znajduje się pod lupą mediów. Nie ukrywa, że sporo zarabia, a jeszcze więcej wydaje. Złośliwi wytykają jej epatowanie bogactwem. Na co dzień jeździ limuzyną z kierowcą. W domu zatrudnia około 15 osób: kierowców, ochroniarzy i opiekunek syna. Yana na Instagramie zamieszcza zdjęcia swojej garderoby, rezydencji na Rublowce o powierzchni tysiąca metrów. W jednym z programów opowiedziała o domach i apartamentach w Moskwie, Petersburgu i Soczi. Mawia: „Nieważne, czy spodoba mi się jedna sukienka, czy 10. Zamówię wszystkie”. Jej ślubna kreacja kosztowała 100 tysięcy euro!

Słabość do pięknych kreacji Yana dzieli z modelką Eleną Perminovą, z którą na pokazach zasiada zawsze w pierwszym rzędzie. Na zakończonym niedawno Tygodniu Mody w Paryżu i pokazie Valentino Elena Perminova pojawiła się obok innej słynnej rosyjskiej modelki, Natalii Vodianovej. Nie mogło ich zabraknąć, z projektantem łączą je przyjacielskie stosunki. W paryskim hotelu Royal Monceau Elenę znają wszyscy.

Kiedy pojawia się w holu z córką na rękach, obsługa podbiega, by zaproponować pomoc. W Moskwie największą uwagę zwraca jej mąż Aleksander Lebiediew, ale na świecie oligarcha jest tylko tłem dla swojej żony. Perminova przemieszcza się prywatnymi samolotami między Moskwą, Londynem, zamkiem we Francji i willą we włoskiej Umbrii. Podobnie jak jej koleżanki uwielbia podróżować. Elena na każdym ze zdjęć na Instagramie kusi smukłą sylwetką. Po trzech ciążach nadal wygląda jak nastolatka. Waży 50 kilo! Wbrew zaleceniom lekarzy wracała do ćwiczeń zaraz po każdym porodzie.

W swojej willi korzysta z profesjonalnego sprzętu treningowego, a miłością do aktywności fizycznej zaraziła najmłodszą córkę. Mogła być prawnikiem albo menedżerem, ale rzuciła studia dla mody. Kiedy ktoś chce jej dogryźć, wyciąga na światło dzienne mroczną przeszłość z narkotykami. W wieku 17 lat trafiłaby do więzienia, gdyby nie interwencja miliardera i posła Lebiediewa, który wkrótce potem został jej mężem. Elena do dziś mówi o nim: „Mój anioł stróż”.

Dobroczynność

W przerwie od pokazów mody, elitarnych imprez i podróży rosyjskie celebrytki nie zapominają, by pokazać dobre serca. Organizują bale i wieczory, podczas których zbierają po kilka milionów euro na cele charytatywne. Licytują wycieczki, kreacje od największych projektantów czy dzieła sztuki. „SOS by Lena Perminova” zebrane pieniądze przeznacza na program związany z onkologią dziecięcą.

Lena może liczyć nie tylko na pomoc męża, ale i przyjaciółek – Yany Rudkovskiey, Miroslavy Dumy. Największą gwiazdą rosyjskiej dobroczynności jest jednak Natalia Vodianova. Supermodelka od lat rozwija międzynarodową karierę. Jednego dnia z Kendall Jenner i Katie Holmes bryluje na pokazie Diora, a dzień później otwiera pokaz nowej kolekcji Versace na Milan Fashion Week.

Ostatnio Natalia rzadziej pojawia się na wybiegach. Jedna z najlepiej opłacanych modelek na świecie mogłaby bez ograniczeń korzystać z życia, bo nie tylko sama zarobiła majątek, ale też ma bogatego męża. To Antoine Arnault, syn założyciela koncernu LVMH. Ona koncentruje się jednak na działalności charytatywnej. Ma siostrę cierpiącą na porażenie mózgowe i pomaga dzieciom takim jak ona. Od 14 lat związana jest z Fundacją Naked Heart niosącą pomoc rodzinom dzieci z wadami rozwoju, angażuje się w budowę integracyjnych placów zabaw w Rosji i za granicą.

W czerwcu odbył się charytatywny event, z którego cały dochód poszedł na wsparcie tego przedsięwzięcia. Uroczystą kolację współorganizowała Rudkovskaya, która sama pomaga sierotom, a także prowadzi akademię „STARS” dla młodych artystów.

Buro 24/7

Córka znanego polityka i ikona mody Miroslava Duma skupia się na wychowaniu trójki dzieci. Poza tym jej ukochany Aleksiej Mikheev bardziej od bywania na imprezach woli spędzać czas w ich wiejskiej rezydencji. Uważana za wyrocznię w sprawach stylu, dziennikarka jest najbardziej wyczekiwanym gościem na imprezach i pokazach. Nie ma takiego stroju, w którym Mira wyglądałaby źle. Wraz z Perminovą i projektantką Ulyaną Sergeenko tworzą „Rosyjską mafię”, czyli grupę najlepiej ubranych kobiet Wschodu!

Nic dziwnego, nawet kiedy wkłada sukienkę z sieciówki, każdy myśli, że to najnowsza kolekcja Céline! Sama najbardziej upodobała sobie kreacje luksusowych marek: Prady, Balenciagi czy Chanel. Niedawno Miroslava Duma zrezygnowała z prowadzenia Buro 24/7 – serwisu internetowego o branży mody i stworzyła autorski projekt – Future Tech Lab zajmujący się nowymi technologiami w modzie. Mówi się, że tę decyzję podjęła po skandalu podczas Paris Fashion Week, kiedy oskarżono ją o rasizm.

Chociaż jej Instagram nadal bije rekordy popularności, to królową social mediów jest Natalia Davydova. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko nieprzyzwoicie bogatemu mężowi. Idealne ciało i poczucie humoru to jej recepta na sukces! Na swoim blogu Tetya Motya porusza tematy modowe, urodowe i zachęca kobiety do aktywności fizycznej. Natalia dodatkowo pokazuje „szarą rzeczywistość” bogatej matki trójki dzieci.

Oczywiście, jak przystało na „żonę swojego męża”, mieszka w zamku z 1858 roku pod Wersalem. Ma tam antyki, marmurowe podłogi, kominek, meble robione na zamówienie i złote wykończenia. Nie wspominając już o limuzynie, podróżach prywatnymi odrzutowcami i jachtami. Niemal wszystkie zdjęcia Natalii robione przez profesjonalnego fotografa ociekają przepychem, dla kontrastu okraszone są solidną dawką sarkazmu i autoironii.

A co, kiedy życie na świeczniku zaczyna doskwierać? Wtedy Polina Kitsenko organizuje dla swojej świty wyprawę nad Bajkał. Dziewczyny zrzucają sukienki za kilkaset tysięcy, przebierają się w kurtki i legginsy i w otoczeniu dzikiej przyrody pracują nad smukłymi sylwetkami pod okiem Poliny, która sama pasjonuje się sportem i propaguje zdrowy tryb życia. Taką wyprawę, podczas której okazało się, że Ksenia Sobczak nie umie nawet pokroić kiełbasy, nie mówiąc już o ugotowaniu czegokolwiek, Polina Kitsenko opisała niedawno w rosyjskim „Tatlerze”.

To właśnie ona zapoczątkowała modowy przemysł we współczesnej Rosji, otwierając sieć ekskluzywnych butików. W odróżnieniu od innych celebrytek swojego życia prywatnego nie wystawia na pokaz. Oczywiście poza relacjami z podróży, odwiedzin u Cher czy udziału w kolejnych triathlonach. W starciu z zachodnimi przedstawicielkami show-bizesu rosyjskie „caryce” nie mają się czego wstydzić. One wiedzą, jak robić pieniądze i jak je wydawać! Trzymają się blisko rosyjskiej strefy politycznej i finansowej. Może i wiele zawdzięczają swoim mężom, ale w pełni wykorzystują szansę, by świat mógł o nich usłyszeć! 

1/11
Caryce Luksusu, jak żyją bogate Rosjanki?
Copyright @FORUM
1/11

Dziennikarka Ksenia Sobczak to numer jeden ekskluzywnego klubu rosyjskich milionerek. Jej zadeklarowany majątek: liczne konta bankowe, atrakcyjne nieruchomości i działki budowlane.

2/11
Caryce Luksusu, jak żyją bogate Rosjanki?
Copyright @FORUM
2/11

Miliard dolarów, które Daria Żukowa dostała po rozwodzie z oligarchą Romanem Abramowiczem, pozwoliło jej i dwójce dzieci na bajkowe życie i realizowanie pasji, między innymi kolekcjonowanie dzieł sztuki.

3/11
Caryce Luksusu, jak żyją bogate Rosjanki?
Copyright @Instagram
3/11

Natalia Davidova,  królowa social mediów, popularność zawdzięcza bogatemu mężowi i blogowi, na którym pokazuje „szarą rzeczywistość” bogaczki.

4/11
Caryce Luksusu, jak żyją bogate Rosjanki?
Copyright @ONS
4/11

Ksenia Sobczak pochodzi z prominentnej rodziny – jej ojciec był merem Petersburga.

5/11
Caryce Luksusu, jak żyją bogate Rosjanki?
Copyright @Instagram
5/11

Natalia Davidova mieszka z rodziną pod Wersalem, w zamku z 1858 roku.

6/11
Caryce Luksusu, jak żyją bogate Rosjanki?
Copyright @Instagram
6/11

Największa gwiazda rosyjskiej dobroczynności – top modelka Natalia Vodianova.

7/11
Caryce Luksusu, jak żyją bogate Rosjanki?
Copyright @East News
7/11

Córka znanego polityka, ikona mody, dziennikarka Miroslava Duma, niegdyś popularna blogerka, z powodzeniem zajmuje się nowymi technologiami w modzie.

8/11
Caryce Luksusu, jak żyją bogate Rosjanki?
Copyright @Getty Images
8/11

Natalia Vodianowa  zarobiła majątek na wybiegu, ale też świetnie wyszła za mąż. Antoine Arnault jest synem założyciela koncernu LVMH.

9/11
Caryce Luksusu, jak żyją bogate Rosjanki?
Copyright @Instagram
9/11

Yana Rudkovskaya, bizneswoman, producentka, menedżerka, pieniądze zawdzięcza sobie, sławę mężowi – wybitnemu łyżwiarzowi Jewgienijowi Pluszczence.

10/11
Caryce Luksusu, jak żyją bogate Rosjanki?
Copyright @Instagram
10/11

Matyldzie Sznurowej, właścicielce ekskluzywnej restauracji i szkoły baletowej w Petersburgu, fortunę przyniosło małżeństwo ze znanym muzykiem.

11/11
Caryce Luksusu, jak żyją bogate Rosjanki?
Copyright @FORUM
11/11

Bizneswoman, królowa fitnessu Polina Kitsenko z Karlem Lagerfeldem na otwarciu jej butiku Chanel w Moskwie. 

TAGI #luksus #Rosja

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.